Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Menštruačný cyklus, oneskorenie menštruácie, výpočet menštruácie

Pridané: 20.09.2018

Menštruačný cyklus po pôrode - fázy, biológia, kalendár, trvanie

 

Menštruačný cyklus a oneskorenie menštruácieGynekológia a aj biológia riešia veci ako menštruačný cyklus a výpočet menštruácie na dennej báze. Určite poznáte svoj menštruačný cyklus veľmi dobre a presne viete, kedy dostávate menštruáciu a poznáte aj jej silu a sprievodné príznaky.

Tip: Hľadáte najlepšie produkty pre ženy? Vyzkúšajte Clitorin - tabletky na zvýšenie plodnosti, Vigorelle - lubrikačný gél na zvlhčenie a orgazmus.


Keďže poznáte menštruačný cyklus po pôrode, jeho fázy, trvanie, kalendár, ovuláciu a celkovo periódu je vhodné aj napriek tomu opakovať si niektoré poznatky, ktoré nemôžu uniknúť. Práve tieto poznatky, ktoré nemôžu uniknúť môžu byť smerodajné jednak pri v zdravom menštruačnom cykle, respektíve pri jeho udržaní, alebo pri plánovaní budúcnosti.


Že sme si už hovorili že dĺžka menštruačného cyklu a oneskorenie menštruácie sa u každej ženy líši, musíme tiež prízvukovať, že odchýlky sa vyskytujú najme pred ovuláciou. Väčšina žien má luteálnu fázu medzi 12 a 16 dňom cyklu.


Menštruačný cyklus je cyklom, ktorý sa začína prvým dňom menštruačného cyklu, teda prvým dňom menštruácie a s tým súvisí výpočet menštruácie žieny. Práve tá trvá od troch do siedmich dní, pričom je sprevádzaná bolestivosťou v podbrušku. Táto bolestivosť sa vyskytuje v prvé dni. Dôvodom je pôsobenie hormónov na maternicu, ktorá vylučuje stelku, ktorá sa počas menštruačného cyklu tvorila.


Na začiatku cyklu vytvára hypofýza FSH hormón, ktorý sa podieľa na dozrievanie vajíčka vo vaječníku. Stimuluje folikuly a produkuje estrogény. Postupne sa zvyšuje hladina, pričom jeden z folikulov dominuje. Tento folikul obsahuje dozrievajúce vajíčko, ktoré aj následne dozreje. Súčasne sa tvorí a vyživuje stelka, ktorá hrubne. Pripravuje sa teda na prijatie oplodneného vajíčka. Vyskytuje sa aj cervikálny hlien, ktorý je vlastne výtok bielej farby. Tento hlien sa tvorí preto, lebo spermie po tomto hliene sa dokážu pohybovať a prežívajú v ňom.


Pri ovulácii hladina estrogénov v tele rastie až k bodu vysokého nárastu  luteinizačného hormónu. Práve toto zvýšenie spôsobuje prasknutie folikulu a uvoľnenie z celého vajíčka do vajcovodu. To nazývame ovuláciou. Pri ovulácii sa vajíčko presúva až do maternice, pričom jeho životnosť je 24 hodín. Nasleduje menštruačné krvácanie, čo je vlastne odlúčená výstelka.

Prvá menštruácia a oneskorenie menštruácie - Prírodné tabletky, lieky a gély pre ženy

 Výpoćet menštruácie a tehotenstvoOneskorenie menštruácie automaticky navodzuje otázku tehotenstva. A však musíme povedať, že nie vždy je Táto otázka ako prvá úplne na mieste. Omeškanie cyklu môže mať za príčinu aj iné okolnosti.

Tip: Vyzkúšajte prírodné tabletky Clitorin, lieky Woman Power a gél Vigorelle na oplodnenie ženy a lepší orgazmus.


Jednou z prvých volieb pri riešení omeškanej menštruácie je návšteva gynekológa. Práve po vylúčení tehotenstva sa hľadá príčina vynechania menštruácie, respektíve omeškania. Jednou z okolností, ktoré sú na príčine a meškanie menštruácie je aj hormonálny výkyv. Keďže sa celý život hormóny podieľajú výraznou mierou na regulácii menštruačného cyklu, tak akýkoľvek výkyv predchádza nepravidelnosti, alebo menštruačného krvácania.


Niekedy prichádza skôr, niekedy neskôr. Menštruačné krvácanie a jeho výkyvy, ak je nepravidelné, tak podnecuje prvú myšlienku smerom k tehotenstvu.


Dôležité je však zistiť a poznať hormonálny profil u každej ženy. Medzi ďalšie možné príčiny vynechania alebo omeškania menštruácie, okrem tehotenstva samozrejme patrí hormonálneho profilu, zmena vylučovania hormónov hypofyzy a iných orgánov, ochorenia zápalového pôvodu, výrazná strata hmotnosti, alebo naopak výrazný prírastok hmotnosti, cestovanie, teda zmeny klimatického podnebia, šok, psychické napätie, stres, niektoré lieky, endometrióza, cysty na vaječníkoch, alebo veľmi málo prípadoch sa vyskytuje aj zlyhávanie vaječníkov.


A meškanie menštruácie je vlastne varovný signál tela, že organizmus prechádza neprirodzenými zmenami, ktoré nemusí žena najskôr vôbec pociťovať.


Na začiatku je dôležité hneď realizovať základné gynekologické a endokrinologické vyšetrenia. Pred týmito vyšetreniami sa v praxi často využíva najprv aplikácia hormonálnej injekcie, ktorá vyvoláva spustenie menštruačného krvácania. Niektoré ženy aj túto hormonálnu injekciu neznášajú celkom dobre. Pociťujú oproti klasickým menštruačným ťažkostiam, v zmysle bolesti nárast týchto bolestí, aj čo sa týka intenzity aj dĺžky pretrvávania bolesti. Realizuje sa aj ultrasonografické vyšetrenie. Aj toto vyšetrenie je veľmi nápomocné pri zisťovaní príčiny vynechania alebo omeškania menštruačného krvácania. Ak sa potvrdí príčina zmysle hormonálnej poruchy, tak sa podávajú preparáty na podporu chýbajúcich hormónov. Ak je príčinou ochorenie, tak stav sa upravuje zväčša od dvoch do troch mesiacov spontánne.

Výpočet nasledujúcej menštruácie - doplnky výživy pre ženy a kalkulačka online

 Najlepšie lieky, prípravky, tabletky na menštruáciu

Menštruačný kalendár je potrebný u každej ženy, pričom je najlepšie, ak je záznam realizovaný už od prvej menštruácie. Umelé oplodnenie, mužská a ženská neplodnosť trápi v dnešnej dobe veľa ľudí.


Ide vlastne o vedenie poznámok o všetkých krvácaniach. Je potrebné zapisovať si dátum začiatku i skončenia, ale aj dĺžku, intenzitu, a sprievodné symptómy.

Tip pre ženy: Vyzkúšajte najlepšie tabletky Clitorin na libido a plodnosť, Vigorelle na zvhlčenie a Breastmax - tabletky na zväčšenie pŕs a hormonálnu rovnováhu.


Tieto záznamy pri ťažkostiach a gynekologickom vyšetrení vedia reálne usmerniť vyšetrenie a napomáhajú gynekológovi určiť typ poruchy, ale aj správnu liečbu.


Je potrebné pre správne fungovanie pohlavných orgánov a pre zachovanie adekvátnych funkcií pohlavných orgánov dodržiavať aj hygienickú starostlivosť. Dokonca niektoré ženy si vedú záznamy ohľadne hygienickej starostlivosti v zmysle frekvencie a aj nutnosti využívania gélov, či iných preparátov pre hygienu.


Práve aj tento záznam napomáha lekárovi a pri anamnestickom vyšetrení, ktoré zahŕňa aj výskyt mazľavej hmoty, ktorá má charakteristický zápach. V tejto mazľavé hmote sa množia baktérie a teda môže byť aj príčinou usadzovania choroboplodných zárodkov.


V prípade menštruačného kalendára a hygienickej starostlivosti je vhodné, aby si podobný záznam viedli i muži, a to aj v prípade užívania podporných liečiv ako je Clitorin. Taktiež je potrebné i použiť pri stálych partneroch i frekvenciu pohlavného styku a aj využitie lubrigačného gélu Vigorelle, ale aj Ultra Potencie, či Semenax. Je to potrebné zaznamenať preto, lebo pri podpore ovulačného cyklu a aj podpore produkcie spermii môžu byť zintenzívnené tekutiny, pričom u nezvyknutých osôb môžu simulovať práve vyššie uvedený výtok, ktorý sa potom mylne interpretuje.


Teda užívanie podporných liečiv je ideálne, ale nesmieme zlepšenie funkcií pohlavných orgánov mylne interpretovať. Preto je potrebné viesť naozaj dôsledný záznam od prvej menštruácie, ale aj prvého pohlavného styku naprieč celým pohlavným zdravím ženy aj muža. Depresia je dôsledkom nedôslednosti.

 

Najlepšie produkty na zvýšenie sexuálnej výdrže, skvalitnenie erekcie a sexuálneho potešenia pre mužov

1. Vimax Pills - Najefektívnejší produkt na zlepšenie erekcie, zvýšenie sexuálnej aktivity a zväčšenie penisu.


2. Ultra Potencia - Vynikajúci doplnok výživy na zvýšenie libida a výdrž.


3. Semenax - Zlepšenie orgazmu a zväčšenie množstva ejakulátu.

 

Vimax Pills

 

Najlepšie produkty na skvalitnenie sexuálneho života a rýchle zvýšenie libida pre ženy

1. Clitorin - Najlepšie tablety na zvýšenie plodnosti, stimuláciu vzrušenia, obnovenie sexuálnej túžby a lepšie sexuálne zdravie pre ženy.


2. Vigorelle - Lubrikačný gél pre lepší orgazmus, zlepšenie vzrušenia a zvlhčenie vagíny.


3. Breast Actives - Výborný prípravok pre veľké a krásne poprsie.

 

Zvýšenie vzrušenia pre ženy

 

 Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Menštruačný cyklus, oneskorenie menštruácie, výpočet menštruácie

vložiť nový komentár
20.09.2018 pridal atomer-user
Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk