Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

DMAE, Geratam, Ritalin, Cavinton, rastlina Oxalis, žihľava indická

Účinky DMAE a liekov Geratam a Ritalin DMAE, Geratam, Ritalin

Dimethylaminoethanol, v skratke DMAE, je látka vyskytujúca sa v prírode a v menšom množstve je prítomná v ľudskom mozgu. Z medicínskeho hľadiska sa radí medzi nootropiká. Tip: Pozrite si najlepšie nootropiká na zlepšenie výkonu pre mozog. Je bezpečný a netoxický. DMAE je svetložltá kvapalina, ktorá pomáha zvyšovať bdelosť a zlepšovať náladu. V prírode nájdete túto látku v morských rybách, ale sú to najmä sardinky a ančovičky. V mozgu a krvi DMAE zvyšuje hladinu cholínu (ide o jeden z vitamínov skupiny B). Pri pravidelnom užívaní DMAE zvyšuje koncentráciu, inteligenciu, schopnosť analýzy informácií, zrýchľuje reakcie organizmu, vylepšuje náladu a odstraňuje únavu a depresiu.

Chcete vyzkúšať najlepšie hodnotený produkt na mozog? Podľa odborníkov je najlepšie prírodné nootropikum Focus Pills. Pomáha zlepšiť pamäť, koncentráciu a zvyšuje mentálnu výkonnosť v ADHD už po prvej pilulke.

Liek DMAE je vhodný je pre ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí majú vysoké pracovné a študijné nároky. Tiež osobám, ktoré sú vystavené stresu a osobám, čo si chcú uchovať vysokú mentálnu kondíciu. Ľahko preniká mozgovými krvnými bariérami a bunkovými membránami. Spomaľuje prirodzené procesy starnutia a zvyšuje libido, navyše aj sexuálnu výkonnosť. Zlepšuje stav pri hyperaktívnych deťoch, zlepšuje spánok a - tomuto sa potešia najmä dámy, omladzuje pokožku. Má protizápalové úcinky a pokožke dodáva väčšiu pružnosť.


V minulosti sa užíval v liekovej forme, dnes si ho zakúpite ako doplnok. Predáva sa v rôznych baleniach.


(Pokiaľ by šlo o konkrétny VD: Užívajú sa 2 tablety denne. Nástup úcinku je možný najneskôr do 7 až 14 dní, kedy má koncentrácia DMAE dosiahnuť maximum.

Prvých 7 dní môžete užívať 3 krát denne po 2 tablety pred jedlom. Po týždni užívajte udržovaciu dávku 1 až 2 tablety denne. Dodržiavajte dávkovanie.)


Geratam je voľne predajný liek na zvýšenie sústredenosti, pamäti a pozornosti. Zaraďuje sa do skupiny nootropík, teda látok, ktoré urýchľujú rast neurónov a tvorbu nových prepojení v mozgu. Geratam obsahuje látku Piracetam. Piracetam je historicky prvé nootropikum a priaznivo ovplyvňuje funkciu mozgových buniek pri učení, pamäte či udržiavaní bdelosti. Dospelí užívajú liek pri liečbe tzv. psychoorganického syndrómu, ktorý sa prejavuje stratou pamäte, nedostatkom energie a poruchou pozornosti.


Aké vedľajšie úcinky môžu nastať? Nervozita, zvýšená pohybová aktivita, zvýšenie telesnej hmotnosti, menej časté sú ako depresia, úzkosť, telesná slabosť, bolesti napríklad hlavy, brucha, zmätenosť a halucinácie, pocity na zvracanie, zápal kože, žihľavka a podobne.

 

Ritalin patrí do skupiny psychostimulantov a stal sa populárny v mnohých krajinách. Látky pôsobia na centrálny nervový systém. Užíva sa pri poruchách pozornosti a deficitu hyperaktivity (ADHD), predpisujú ich detskí psychiatri pre hyperaktívne deti. Môže zvýšiť pozornosť u pacientov a zároveň znížiť ich hyperaktivitu a impulzívnosť. Používa sa pri poruche spánku zvanej narkolepsia. Osoba užívajúca Ritalín má odrazu plno energie, necíti potrebu spánku, jedla a vie sa skvele sústrediť. K vedľajším úcinkom patria bolesti hlavy, žalúdka, veľká únava. Ak užívate liek dlhodobo, hrozí vám vyšší tlak, infarkt, krvácanie do mozgu, zlyhanie pečene, paranoja. Užívajúci je ale ohrozený vážnou závislosťou od lieku. Nežiaduce úcinky: infekčné ochorenia, poruchy krvi a lymfatického systému, imunitného systému, znížená chuť k jedlu, anorexia, nespavosť, nervozita, depresia, podráždenosť, halucinácie zrakové a sluchové, poruchy libida, bolesti hlavy, srdečné poruchy, svalové kŕče, zmeny krvného tlaku a ďalšie. Aj keď je Ritalin populárny psychostimulant, v Rusku je napríklad zakázaný. 

Cavinton ako farmaceutikum, rastliny kyslička a Žihľava indická, prírodné prípravky na chudnutie Forskolin Active a Forskolin Slim Cavinton ako farmaceutikum a Žihľava indická

Cavinton patrí medzi psychostimulačné lieky, účinkuje pri poruchách reči na pamäť a pohybu vyvolané poruchou prekrvenia mozgového tkaniva. Obsahuje látku Vinpocetín. Rozširuje cievy v mozgu, zlepšuje zásobovanie mozgu kyslíkom, zvyšuje prietok krvi a uľahčuje využitie glukózy. Liek užívajú pacienti s mozgovými poruchami pri zhoršenom okysličení mozgu, ako pomocný liek po ischemickej mozgovej mŕtvici. Užíva sa aj pri rozličných cievnych očných poruchách a na niektoré typy sekundárneho glaukómu. Predpisovaný je pacientom pri zhoršenom sluchu cievneho pôvodu a závratoch cievneho pôvodu.


Liek vykazuje minimum nežiaducich účinkov. Môže íst o pocit slabosti, začervenanie, búšenie srdca, motanie a bolesti hlavy, tráviace ťažkosti, sucho v ústach, prechodný pokles krvného tlaku, zrýchlenie pulzu, prípadne o alergické reakcie, ktoré bývajú obmedzené na kožu, ako napr. svrbivé vyrážky.

 

Oxalis alebo Kyslička je rastlina, ktorú ste zaiste už videli a možno aj ochutnali. Je to trváca bylinka s plazivým a tenkým nadzemkom. Lístky má trojpočetné a pekného srdcovitého tvaru. Malé biele kvety majú fialové žilkovanie. Ľudové pomenovanie dostala pod milým názvom ako zajačikova kapusta. Táto pekná rastlina máva listy nielen zelené, ale aj červené či fialové. Obsahuje komplex minerálnych látok, veľa vitamínu C a organické kyseliny.


Liečia sa ňou tráviace problémy, zápcha, ochorenia krvi, kožné choroby, reumatizmus. Zbavuje telo ťažkých kovov, napríklad jedovatej ortuti, arzénu, olova. V ľudovom liečiteľstve sa používala na kašeľ, horúčky, kŕče, bolesti hrdla či nepríjemné pálenie záhy. Rozdrvené čerstvé listy si poranená osoba prikladala na rany. Z listov sa vyrábal osviežujúci nápoj, ktorý mal protiskorbutové a protihorúčkové účinky.


Ak trpíte zápalom v ústach a ďasien, môžete vyskúšať účinky kysličky, prežúva sa ako čerstvá. Má močopudné účinky a vďaka svojej výrazne kyslastej chuti môže utíšiť i smäd. Účinná je proti vypadávaniu vlasov, urýchľuje hojenie rán a vredovDokonca má vraj aj afrodiziakálne účinky. S jedením vo veľkom množstve naraz to s ňou nepreháňajte, mohla by potom pôsobiť skôr negatívne.

 

Žihľava indická (Coleus forskohlii) - ako z jej slovenského pomenovania vyplýva, rastie v Indii, na Srí Lanke, či Nepále a najmä v oblastiach juhovýchodnej Ázii. Na východe je dlhodobo používaná už dlhé roky ako pomôcka pri liečbe srdcových chorôb, kardiovaskulárneho systému, astmy, nespavosti, kŕčov v žalúdku. Zlepšuje prietok krvi a zabraňuje zápalom, úcinná je na depresie a pomôže v liečbe autoimunitných chorôb. Túto rastlinu preslávila látka, ktorú obsahuje koreň žihľavy a tou je Forskolin. Forskolin má pozitívne úcinky na zrýchľovanie spaľovania tukov. Nedivme sa preto, že látka vzbudila vo svete pozornosť. Forskolin stimuluje proces lipolýzy, čo znamená rozpad tukov. Ak sa prípravok užíva pravidelne, odchádzajú z tela nadbytočné kilogramy. Žihľava indická je vynikajúci spaľovač tukov, čo sa hodí každému jedincovi, keď túži schudnúť či udržovať si zdravú postavu.


Na báze tejto tukopožierajúcej látky funguje prípravok Forskolin Active. Užíva sa na základe prirodzeného a bezpečného spôsobu na stratu hmotnosti. Doplnok zvyšuje hladinu enzýmov lipázy, ktoré spaľujú v organizme tuky.


Vedie k produkcii cyklického adenozínmonofosfátu, ktorý má za úlohu spaľovať kalórie a tuky, čím sa zvyšuje energetická hladina a metabolizmus. Doplnok by mali užívať najmä osoby s nadváhou a obezitou.


Kto by nemal užívať prípravok, to sú tehotné a dojčiace ženy a osoby s poruchami krvácania, lebo znižuje tlak. Dočasne tiež osoby, ktoré čaká chirurgický zákrok, aby nedošlo k nadmernému krvácaniu. Užívanie doplnku treba pred operáciou dva týždne vopred prerušiť.


Užívajú sa 2 kapsule denne. Ak by ste sa cítili unavení po jeho užití, užívajte ho pred spaním. S užívaním treba začať v menších dávkach (25 až 60 mg denne). Buďte pozorní a objednávajte si len taký liek Forskolin, ktorý obsahuje najmenej 10% alebo 20% Forskolinu.

 

Forskolin Slim je druhý prípravok obsahujúci zložku Forskolin. Už vyššie spomíname, že Forskolin sa nachádza v koreni indickej žihľavy. Látka je silný spaľovač nechcených prebytočných tukov. Pôsobením užívania prípravku bude môcť vás organizmus produkovať enzýmy známe ako cAMP (cyklický adenosinmonofosfát) a lipázu. Lipáza zabezpečuje rozklad tukov na Glycerol a mastné kyseliny na absorvovateľnú formu. Znamená to, že tuk by sa mal rozplynúť skôr. Forskolin Slim zvyšuje metabolizmus a teda spaľuje tuk rýchlejšie. Tukové bunky sa neukladajú v tele ako inokedy, lebo sú vzápätí premenené na energiu. Dochádza k rýchlejšej eliminácii tukových buniek. Keď sa produkujú v tele silnejšie enzýmy, organizmus má lepšiu šancu rozobrať uložené tukové tkanivo a prevedie ho na energiu. S užívaním prípravku si všimnete, že už nemáte bežné nutkanie do jedla a nehrozí vám prejedanie sa. Keď sa telo cíti plné, znižuje sa príjem kalórií, čo tiež urýchľuje chudnutie.

Ako sa vám javia prípravky Forskolin Active a Forskolin Plus? Myslíte si aj vy, že vám môžu uľahčiť či pomôcť v boji proti nadváhe?

 

Najlepšie prípravky Focus Pills, Exam Bacopa a Think - na zlepšenie pamäte Najlepšie prípravky na zlepšenie pamäte

Stane sa vám občas, že vám zlyháva pamäť, máte výpadky alebo si neviete na niečo rýchlo spomenúť? Zdá sa vám, že máte problém s koncentráciou a hoci sa chcete sústrediť, ani len začať to nejde? Na plynulé fungovanie mozgu, dobrú schopnosť pamäte a sústredenie sa, potrebuje hlava a telo dobré menu. Ak od seba očakávate dobré výkony, venujte pozornosť tomu, čo dodávate svojmu organizmu. Ak telo budete zásobovať kvalitnými živinami, bude sa mu pre vás pracovať ľahšie. Pri koncentrácii a učení je výdaj psychickej energie naozaj veľký a plné sústredenie dokáže veľmi vyčerpať.

Tip pre vás: Máte záujem o najlepšie tabletky na mozog? Skúste tabletky na zvýšenie energie a koncentrácie vám pomôžu zvýšiť výkonnosť vášho mozgu.


Myslíte si, že sa oplatí vyčerpávať organizmus nadvýkonmi a neodmieňať ho správnou potravou? Do istého času to pôjde. No nás večne pracujúci ľudský mozog potrebuje aj oddych, relax a chvíľu pokoja od množstva vonkajších vplyvov a svoje palivo. Dopĺňajte ho najmä potravinami a bylinkami, ktoré hrajú prím. Chcete vedieť, prečo je tak kladený dôraz na vhodné látky pre mozog? Mozog a tráviaca sústava spolu úzko súvisia. Spomeňte si, porovnajte, ako sa cítite, keď skonzumujete ľahké zdravé jedlo a keď skonzumujete veľkú porciu nezdravého, mastného, hoci sýteho pokrmu.


Svoje miesto nájdu aj prírodné doplnky výživy. Oboje si môžete poskladať dokopy. Zažijete tak lepšie a efektívnejšie výsledky. Ak odmeňujete unavené telo spánkom, odmeňujte najdôležitejší telesný orgán - mozog zdravými, výživnými látkami.


Doplnky a tablety s prírodnými výťažkami a ingredienciami si kúpite jednoducho v kamennej lekárni či nájdete a objednáte cez internet. Na našej webovej stránke vám dávame do pozornosti prípravok Focus Pills - TOP produkt, Exam Bacopa a prípravok Think.

 

Focus Pills - TOP produkt

Prípravok Focus Pills patrí medzi najlepšie nootropiká na zlepšenie pamäte a medzi tie najúčinnejšie prípravky výživy. Focus Pills plne využijete, ak chcete zlepšiť svoju koncentráciu a výkon v športe, v zamestnaní alebo pri štúdiu. Pomôže vám na lepšiu kapacitu pamäte a plné sústredenie sa. Prírodný Focus Pills nahrádza úcinky lieku Modafinil a je legálnym nootropikom. Získate nielen lepšiu pamäť, ale aj nápady a potrebnú kreativitu, pri tom dosiahnete tiež zlepšenie nálady vďaka aktívnym a kvalitným ingredienciám v prípravku. Užívať ho môže každý ako preventívny doplnok, ale jeho plné využitie získajú zamestnanci s náročným povolaním, kde je potrebná vysoká koncentrácia a pozornosť, študenti, športovci a hráči. Dokázať sa dennodenne dobre koncentrovať, podať určitý výkon, to chce od nás veľkú dávku mentálnej sily. Mentálna sila závisí od fungovania mozgu a mozog ako neustále pracujúci stroj potrebuje na dobré výkony správnu výživu. Focus Pills obsahuje výťažky zo Ženšenu, z Gingko biloby, vitamíny B5 a B12 a Citicholín, ktorý pozitívne pôsobí na štruktúru a funkciu mozgových buniek. Výťažky pôsobia na neurotransmitery. Neurotransmitery sú látky, ktoré prenášajú medzi sebou nervové vzruchy a umožňujú vyvolať určité reakcie. Ak sú neurotransmitery v rovnováhe, čo je ideálny prípad, v tele funguje všetko ako má. V štúdiách sa potvrdili účinky Focus Pills na celkový kognitívny výkon a rýchlejšie reakcie.


S prírodným stimulantom Focus Pills sa môžete stopercentne sústrediť a dopracovať sa na vyššiu mentálnu úroven. Dostávať kreatívne nápady v správny čas a blížiť sa viac k svojim cieľom a úspechom. Focus Pills neobsahuje syntetické látky ale prírodné, nezaskočia vás preto vedľajšie úcinky a koncentrácia mysle ostane taká, akú potrebujete.


Zloženie: Citicolin-Cognizin (CDP-cholin), extrakt Brahmi, Acetyl-L-karnitín, Hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinná kapsula), výťažok zo Ženšenu, výťažok z Ginkgo biloby, výťažok z čierneho korenia, vitamín B5, vitamín B12.


Zlepšenie sústredenosti

 

 

S Focus Pills ste bližšie k plným výkonom, koncentrácii, pamäti a mentálnej sile.

 

Prírodný stimulant na pamäť, na zvýšenú schopnosť koncentrácie, energie a udržiavanie lepšej činnosti mozgu je Exam Bacopa. Určený je pre študentov a takisto pracujúcich ľudí či biznismenov. Ak ste študent a blíži sa náročné obdobie skúšok, siahnite po Exam Bacopa. Určený je pre všetkých, ktorí sa nachádzajú v období vysokej psychickej záťaže a hľadajú prostriedok na uľahčenie si práce s pamäťou a zvýšenie mentálnej sily. So zložením prípravku sa budete môcť lepšie koncentrovať a lepšie si pamätať množstvo informácií, ktoré nechcete zabudnúť. 


Doplnok okrem iného obsahuje známy sójový lecitín. Lecitín osviežuje pamäť, pracuje proti nedostatku sústredenosti, zábudlivosti a únave. Bojuje aj proti predčasnému starnutiu. Ďalej obsahuje hlavnú zložku, výťažok z rastliny Bacopa Monnieri, z ktorej vyplýva aj názov prípravku. Táto rastlinka je známa pod viacerými pomenovaniami a úcinkami na ľudský organizmus. Štúdie preukázali účinnost látky v rastline, ktorá zlepšuje schopnosť učenia a zlepšuje pamäť. Po jej požití sa zvyšuje prenos nervových impulzov, čo bude príčinou zlepšenia pamäte a myšlienkových pochodov. Exam Bacopa pomáha telu sa zrelaxovať.


Podporuje ako pamäť tak aj kognitívne schopnosti. Pozitívne ovplyvňuje kvalitu vedomia a vyvažuje emócie. Ovplyvňuje mentálnu koncentráciu, podporuje prácu mozgových buniek a chráni tieto citlivé mozgové bunky. Nakoľko pomáha upokojiť nervový systém, dokážete lepšie znášať aj stresové situácie. Netrápte sa s myšlienkou, že vám nie je určené dosiahnuť lepšie mentálne možnosti alebo s tým, že lepšiu pamäť mať už aj tak nebudete, pretože ste obmedzený vyšším vekom a ide to s vami už len dole vodou. V prírode nájdete vždy niečo, čo dokáže riešiť či už zdravotné komplikácie alebo podporovať a optimalizovať telesné funkcie. S prírodnými ingredienciami prípravku Exam Bacopa sa teda nemusíte obávať žiadnych nepríjemných vedľajších účinkov.


Zloženie: Bacopa Monnieri extrakt s 20% Bacosidmi, Schizandra čínska, kaviár tresky, Síran zinočnatý - Zinok, sójový lecitín, Síran manganatý - Mangán, protihrudkujúca látka, Horečnaté soli mastných kyselín rastlinného pôvodu, prírodný Chlorofyl.

Balenie obsahuje 60 kapsúl, dávkovanie je 4 až 6 kapsúl denne.


Bacopa cena

 

 

Stimulant pre študentov a pracujúcich na pamäť, pre väčšiu energiu, viac chuti a motivácie do učenia.


Ako náhradu za lieky na lepšiu pamäť a pohotovejšie reakcie vám predstavujeme prípravok Think. Jeho jednoduchý a príznačný názov si ľahko odvodíme z angličtiny vo význame myslieť, premýšľať, uvažovať. Prípravok je schopný pomôcť zlepšiť pamäť a zvýšiť sústredenosť tam, kde to potrebujete, či už v bežnom živote, v práci alebo pri náročnom štúdiu. Ako prírodné nootropikum zlepšuje myslenie, nápady a kreatívne myslenie. Udržiava zdravý mozog, pretože tento neustále fungujúci stroj potrebuje starostlivosť a výživu. Bez jeho správneho fungovania dochádza k postupnému degradovaniu a chorobám, ktoré sa prejavujú skôr alebo sa nič netušiac rozvíjajú postupne a ukážu sa neskôr, keď to najmenej očakávate.


Rozhodujete sa práve, či stavíte na užívanie liekov alebo sa skôr prikláňate k prírodným doplnkom?  Pri prírodnom prípravku máte záruku, že neobsahuje chemické látky a budete ochránení pred negatívnymi vplyvmi liekov.


Think zlepšuje koncentráciu a pozornosť myslenia. S lepšou koncentráciou môžu prichádzať aj nové myšlienky a nové nápady. Možno sa budete pýtať samých seba: "Prečo mi toto nenapadlo skôr?" Vznieti sa vo vašej mysli dobrý nápad. Nájdete vhodné riešenie problému. Alebo si spomeniete na niečo, čo ste síce zabudli a zrovna vtedy vám to urobí dobrú službu.


V rýchlej dobe súčasnosti to má ťažké aj náš mozog. Vystavený je oveľa väčším nárokom ako v minulosti a jeho výživa si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť od každého človeka, zvlášť pri štúdiu, v športe, či v náročných zamestnaniach.


Primárnou zložkou Think je rastlina Bacopa Monnieri. Nenápadná ajurvédska rastlina zlepšuje pamäť a mentálnu jasnosť. Udržuje aktivitu v mozgových bunkách a regeneruje ich. Prispieva k rýchlosti myslenia a pochopenia. Výskumu preukazujú, že Bacopa Monnieri zlepšuje duševné činnosti.


S doplnkom Think nezabudnete na to, na čo ste zabudnúť nechceli.

Balenie obsahuje 60 kapsúl. Odporúčajú sa dve tablety denne. Prípravok Think je vyrobený v Nemecku.


Zloženie: extrakt z Brahmi (Bacopa monnieri), mikrokryštalická celulóza, Hydroxypropylmetylcelulóza, extrakt z Ginkgo biloba 50: 1, Fosfatidylserínový prášok 20%, Kyanokobalamín, Magnéziové soli mastných kyselín.

 

Prírodné nootropikum Think udrží aktívnu pamäť a pozornosť, zachová mentálnu jasnosť a kreatívne myslenie.

 

Pokiaľ je vašim cieľom získať a trvalo si zaistiť dobré mentálne schopnosti a využiť svoj potenciál v konkrétnej oblasti, vyskúšajte niektorý z našich prírodných stimulantov.

Lieky na mozogCopyright 2018 - 2024 © Stimulant.sk