Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie Motivácia: 1. Focus - najlepší produkt, vysoká cena - pre pokročilých2. Think - luxusný produkt - najlepší pomer...

viac
Blog / Články

Estrogén, Hormonálna rovnováha

Zdravá hladina estrogénu? Použite osvedčené prostriedky Zdravá hladina estrogénu a hormonálna rovnováha

Mnoho žien, najmä žien po menopauze, trpí zníženými hladinami estrogénu. Estrogén je ženský pohlavný hormón spojený s reprodukciou a menštruačnými cyklami. Vyrába sa vo vaječníkoch a prirodzene klesá v priebehu starnutia. Nízka hladina estrogénu je spojená s neplodnosťou a nepravidelnou ovuláciou. Bežný lekársky prístup zahŕňa hormonálnu substitučnú terapiu a diétne modifikácie. Okrem toho existujú bylinky, ktoré sú uznané pre svoju schopnosť zvýšiť hladiny estrogénu prirodzene.


Okrem použitia v niektorých antikoncepciách má estrogén aj ďalšie funkcie v ženskom tele. Pomáha pri zlepšovaní vaginálneho mazania, regulácii ukladania tuku, stimulácii vaginálnej hrúbky a zvyšovaní libida.


Estrogén tiež urýchľuje metabolizmus, zvyšuje rast maternice, zvyšuje tvorbu kostí a znižuje svalovú hmotu, aby získal ženský vzhľad. Keď hladiny estrogénov ženy začnú klesať, zvyčajne vo veku od 40 do 58 rokov, prejavia príznaky nízkeho estrogénu.


U mužov môže nízky estrogén spôsobiť osteoporózu a mužskú impotenciu. Estrogén u mužov sa produkuje v malých množstvách v semenníkoch, aby pomohol pri mineralizácii kostí a zlepšoval plodnosť.


Symptómy nízkeho estrogénu u žien

Bežné príznaky menopauzy alebo nízkeho estrogénu zahŕňajú zvýšenie telesnej hmotnosti, návaly horúčavy, plynulé bolesti hlavy, zvýšenú rýchlosť pulzu, zníženú sexuálnu túžbu a výkyvy nálady. Iné príznaky sú potenie, problémy so spánkom, stenčenie vaginálnej steny, nízke vaginálne mazanie (vaginálna suchosť), osteoartritída, nadúvanie a vrásky v dôsledku straty elasticity kože.


Príčiny nízkeho estrogénu u žien

Menopauza: Počas tohto času produkujú vaječníky vysoké hladiny estrogénu a progesterónu, ktoré vedú k ťažkému menštruačnemu krvácaniu. Možno si tiež všimnúť skrátený menštruačný cyklus alebo nepravidelné cykly.

Nech už trpíte akýmikoľvek negatívnymi príznakmi zníženého estrogénu, pomôžu vám efektívne prípravky na zvýšenie estrogénu.

 

Ktoré pilulky a prášky najlepšie pomáhajú pri hormonálnej nerovnováhe? Čo pomáha pri hormonálnej nerovnováhe?

Nízka hladina estrogénu, nazývaná aj estrogénová deficiencia alebo hypoestrogénnosť, je bežná u žien v menopauze, hoci sa môže vyskytnúť aj u mladších žien trpiacich amenoreou a u pacientov s predčasným zlyhaním vaječníkov.

 

Estrogén je hormón prítomný u ľudí, zvierat a rastlín vo forme - fytoestrogénu. U ľudí prevažuje u žien ako u mužov, na rozdiel od hormónu testosterónu, ktorý prevažuje u mužov.


Estrogén je produkovaný vaječníkmi u žien, zatiaľ čo u mužov je produkovaný Sertoliovými bunkami semenníkov a pomáha predchádzať apoptóze buniek spermií. Existujú tri kategórie "estrogénov", ktoré sa vyskytujú prirodzene:

  • Estrone (E1) - vzniká počas menopauzy
  • Estradiol (E2) - prítomný u sexuálne dospelých mladších žien
  • Estriol (E3) - produkovaný placentou počas tehotenstva

Potraviny, ako je zelenina, ovocie, semená a zrná, sú najlepšie na zvýšenie estrogénu. Obsahujú fytoestrogény, ktoré majú estrogénne účinky. Diéta bohatá na tieto potraviny zvýši množstvo estrogénu produkovaného v tele.


Niekoľko rastlín, ktoré pomáhajú pri zníženom estrogéne:


Damiana

Damiana, ako naznačuje jej názov, je prirodzené afrodiziakum. Obsahuje prírodné estrogény a podľa príručky CCNH Herb pomáha pri ovulácii a pomáha vyrovnávať hormóny u oboch pohlaví. To je prospešné v boji proti vyčerpaniu a môže zvýšiť sexuálnu zdatnosť. Tradične ju používali herbalisti na liečbu menopauzálnych návalov horúčavy. Dávka pre damianu sa mení v závislosti od toho, prečo sa užíva. O správnom dávkovaní sa obráťte na svojho lekára.


Sladké drievko

Rastlina obsahuje fytoestrogény, stimuluje nadobličkové žľazy a podporuje endokrinný systém. Herbalisti ju používajú na liečbu rôznych stavov, vrátane menštruačných a menopauzálnych porúch. Má sa používať s opatrnosťou, pretože je mierne preháňadlo a môže dokonca zvýšiť krvný tlak. Neužívajte sladké drievko dlhšiu dobu, alebo ak v súčasnosti užívate lieky na krvný tlak.

 

Najlepšie doplnky výživy a produkty na estrogén a hormonálnu rovnováhu Vyšší estrogén a hormonálna rovnováha

Znížená sexuálna túžba, nedostatok energie, hormonálna nerovnováha ... všetky problémy, ktoré môžu spôsobiť veľký stres pre ženy. Samozrejme, že environmentálne toxíny a chemické látky narúšajúce hormóny iba zhoršujú situáciu. Našťastie ženy v každom veku môžu prijímať nutričné kroky na prirodzené vyváženie hladín hormónov.

 

Ashwagandha

Ashwagandha bola preukázané, že znižuje stresové hormóny (t.j. kortizol), ktoré narušujú endokrinné funkcie a urýchľujú predčasné starnutie. Ashwagandha stimuluje prietok krvi do ženských reprodukčných orgánov, aby zvýšila vzrušenie a citlivosť, čím sa stala populárnou voľbou pre ženy, ktoré si želajú znovu získať libido a sexuálnu spokojnosť. Ženy, ktoré prežívajú menopauzu, tiež uvádzajú, že ashwagandha pomáha produkovať pozitívne účinky na návaly horúčavy, úzkosť a depresiu.


Avena Sativa

Generácie žien prisahajú, že  avena sativa - alebo ovos, čo je bežný názov tejto rastliny - pôsobí ako posilňovač libida, zmierňuje menštruačné kŕče a pôsobí ako všeobecné afrodiziakum. Predpokladá sa, že zvyšuje prietok krvi a stimuluje centrálny nervový systém a podporuje fyzickú a emocionálnu túžbu po sexe. Výskumníci tiež veria, že Avena sativa uvoľňuje viazaný testosterón, esenciálny hormón pre sexuálnu túžbu u oboch pohlaví.


Muira puama

Európski prieskumníci priniesli tento malý bylinný klenot nazvaný "drevo potencie" späť z Nového sveta. Je známe, že upokojuje nervy a zmierňuje úzkosť a tiež sa hovorí, že zvyšuje prietok krvi do oblasti panvy. Ženy, ktoré používajú muira puama, hlásia väčšiu sexuálnu túžbu, viac uspokojujúci pohlavný styk a intenzívnejšie orgazmy.


Najlepšie produkty na zvýšenie hladín (resp. normalizáciu hladín) estrogénu a na celkové znovunastolenie zdravých hladín hormonálnej rovnováhy:


1. OPC Traubenkern - najlepší doplnok výživy na chudnutie, estrogén a hormonálnu rovnováhu

2. DHEA Elixír mladosti - najlepší doplnok výživy na omladenie pre ženy

3. Moringa - tabletky obsahujú najväčší počet antioxidantov - komplexný produkt na mozog, imunitu, zápaly, chrupavky, kĺby


Hormonálna rovnováha a viac estrogénu

Copyright 2018 - 2019 © Stimulant.sk ✅