Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

BMI kalkulačka, spaľovanie

Pridané: 09.10.2018

Máte nadváhu? Vypočítajte si svoje BMI. Ako zdravo schudnúť?

BMI kalkulačkaVypočítajte si svoje BMI pomocou BMI kalkulačky pre mužov i ženy s návodom na ideálnu hmotnosť.  Výpočet BMI nie je veľmi zložitý. Zahŕňa „tajomstvo“ na spaľovanie tukov a rýchle zníženie telesnej hmotnosti zdravým spôsobom.
Ak chcete zdravo schudnúť, vypočítajte si vaše BMI. Váš index telesnej hmotnosti (BMI) je daný vašou telesnou hmotnosťou, výškou a pohlavím (muž alebo žena).


Ak je vaším dlhodobým cieľom chudnutie, spaľovanie a chcete zredukovať a udržať si svoju váhu, odborníci odporúčajú denný kalóriový deficit 500 kalórií. Mali by ste piť dostatok vody (najmenej 2,5 litra denne). Ľudia, ktorí chcú schudnúť, by sa mali vyhýbať konzumácii sacharidov, pretože tie spúšťajú uvoľňovanie inzulínu v tele a okamžite blokujú proces metabolizmu tukov.


Po cvičení by ste mali znížiť dávky sacharidov a namiesto toho by ste mali jesť viac bielkovín. Okrem toho by ste mali cvičiť trikrát týždenne po dobu 30 až 60 minút. Najlepšie je zapojiť sa do fyzických činností, ktoré zlepšujú vytrvalosť, posilňujú srdce a obeh a vytvárajú svalovú hmotu.


Mám nadváhu? Alebo mám normálnu hmotnosť? A o koľko som prekročil svoju ideálnu hmotnosť? Tu si môžete vypočítať váš BMI index telesnej hmotnosti pomerne ľahko. Aby ste to urobili, stačia vám údaje, ako váha, výška a pohlavie (muž / žena).


Čo sa týka chudnutia, skvelou správou je, že nie je pravda to, že telo začne spaľovať tuk a vy začnete strácať váhu až po pol hodine cvičenia. Pre podporu hormonálnej rovnováhy a zdravý estrogén je dôležité aj rýchle chudnutie. Dokonca aj pri cvičení, ktoré trvá kratšie, vaše telo používa tuky ako zdroje energie už od začiatku. Existujú triky, ktoré môžete použiť na zrýchlenie spaľovania tuku, či už športovaním, prácou, alebo aktivitou v domácnosti: Vypočítajte si svoju spotrebu kalórií tu.


Pre lepšie spaľovanie tukov vyskúšajte aj silu prírodných doplnkov výživy. Vďaka ich čisto prírodnému zloženiu sa nemusíte obávať vedľajších účinkov. Lieky sú tiež účinné, ale spôsobujú mnoho nežiaducich účinkov. Prírodné produkty sú preto bezpečnejšie. Pocíťte na sebe ich blahodarné účinky.

Vypočítajte si svoje BMI pomocou kalkulačky. Tipy na lepšie spaľovanie.

Spaľovanie tukovBody Mass Index vyjadruje mieru telesného tuku na základe váhy a výšky a vzťahuje sa na väčšinu žien a mužov vo veku od 20 rokov a viac. Hormonálna nerovnováha ovplyvňuje postavu a BMI. Preto vypočítajte BMI, nájdite vhodný prípravok pre vás.

BMI sa používa ako skríningový nástroj na určenie toho, či má človek normálnu hmotnosť, nadváhu / obezitu alebo podváhu. Normálna hodnota by sa mala pohybovať od 18,5 do 25. Nižšie hodnoty znamenajú podvýživu a vyššie ako 25 zase nadváhu. Ak sú hodnoty mimo zdravého rozsahu, môžu sa výrazne zvýšiť zdravotné riziká.


Svoje BMI si môžete ľahko vypočítať ako hmotnosť v kg / výška v (m)2 alebo použitím BMI kalkulačky, kde stačí zadať len vašu výšku, váhu a pohlavie.
Ak je vaše BMI vyššie, ako normálna hodnota, mali by ste asi popremýšľať nad zmenou životného štýlu - zdravšie sa stravovať, viac cvičiť, odstrániť stres. Ponúkame vám niekoľko tipov na lepšie spaľovanie tuku.

Tip: Chcete rýchlo schudnúť? Vyzkúšajte najlepšie lieky na chudnutie OPC Traubenkern bez predpisu a bez vedľajších účinkov.


Nezľaknite sa, spaľovanie tukov sa nemusí automaticky odraziť na vašej váhe. Schudnete vtedy, keď budete prijímať menej kalórií. Takže nedopĺňajte kalórie pri cvičení, pretože sa tak rýchlo znižuje účinok spaľovania tukov. Tiež nezabudnite na dostatočný príjem tekutín, najmenej 2,5 litra za deň. S dostatkom tekutín sa zrýchľuje metabolizmus, aj metabolizmus tukov, a potlačí sa pocit hladu. Mali by ste sa vyhýbať sacharidom, pretože vtedy telo uvoľňuje inzulín a okamžite blokuje proces metabolizmu tukov.


K rýchlemu spaľovaniu tukov dochádza aj pri intenzívnejšom, dlhšom cvičení alebo intervalovom tréningu. Vhodné je tiež zmenšiť porcie jedla aspoň o polovicu. Dve hodiny pred cvičením by ste vôbec nemali jesť a po cvičení, ak ste hladný, sa odporúčajú jedlá s obsahom bielkovín.


Odborníci radia vyskúšať aj prírodné doplnky výživy na chudnutie a lepšie spaľovanie. Lieky vám poskytnú rovnaký účinok, avšak majú mnoho vedľajších účinkov. Prírodné produkty vďaka svojmu zloženiu vedľajšie účinky nespôsobujú. Okrem toho sú cenovo dostupné, nepotrebujete lekársky predpis a ani nikam chodiť, môžete si ich objednať pohodlne cez internet.

Recenzie: Vyskúšajte najlepšie prírodné doplnky výživy na rýchlejšie spaľovanie a chudnutie

Tabletky na chudnutieOPC Traubenkern – je prírodný doplnok výživy určený pre všetkých, ktorí túžia po krajšej a štíhlejšej postave a chcú „nakopnúť“ svoj metabolizmus a spaľovanie tukov.

OPC Traubenkern je skratka pre oligomérne proantokyanidíny, ktoré patria do veľkej skupiny fytochemikálií. Chemicky patria OPC medzi flavonoidy, je to forma polyfenolov.

OPC Traubenkern sa vyskytujú hlavne v semenách a bobuľách červeného hrozna, a preto sú prítomné aj v červenom víne. Vitamín C prispieva k normálnej a zdravej funkcii imunitného systému a energetického metabolizmu. Pomáha tiež chrániť bunky pred oxidačným stresom. 1 kapsula obsahuje až 210 mg extraktu z hroznových semien (s 200 mg proantokyanidínov a 140 mg OPC) a 250 mg vitamínu C. Neobsahuje lepok ani laktózu, takže je vhodný aj pre vegetariánov a vegánov. Nespôsobuje vedľajšie účinky.

Doporučujeme najlepšie produkty: Hľadáte prírodné produkty na chudnutie, zníženie cholesterolu a spaľovanie? Vyzkúšajte Bellasin, OPC Traubenkern, Green Coffee a Bikini.


Green Coffee tabletky - extrakt zo zelenej kávy, prírodný doplnok stravy vhodný pre tých, ktorí chcú rýchlo a bezpečne schudnúť. Ide o silný prírodný antioxidant, bez obsahu lepku, vhodný aj pre vegetariánov. Pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom, spôsobeným voľnými radikálmi, čo je hlavnou príčinou rýchleho starnutia. Vďaka tomu, že je vyrobený zo surových nepražených kávových zŕn a má nízky obsah kofeínu, podporuje normálnu bunkovú regeneráciu a rast. Zelený kávový extrakt má vysoký obsah chlorogénnych kyselín a kyseliny kávovej, čo sú dve primárne zlúčeniny, zodpovedné za účinnosť zelenej kávy.


Bikini – prírodný produkt, vďaka ktorému získate ploché bruško. Potláča tiež chuť do jedla a reguluje hladinu cukru v krvi. Podporuje lepšie trávenie. Obsahuje výživné látky zo superpotravín, vitamíny a minerály, ktoré posilnia váš imunitný systém a zrýchlia metabolizmus. Neobsahuje lepok ani laktózu, preto je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. Nespôsobuje vedľajšie účinky, pretože ide o 100% prírodný produkt. Presvedčte sa o jeho blahodarných účinkoch.


Najlepšie naturálne produkty na redukciu telesnej hmotnosti a zvýšeného cholesterolu

1. OPC Traubenkern - TOP tabletky na zníženie váhy, riešenie problémov s nadváhou a zníženie hladiny „zlého“ cholesterolu 


2. Green Coffee tablety – prírodné talbetky na redukciu telesnej hmotnosti, zvýšenie energie, zníženie apetítu


3. Bikini – prírodný produkt pre ženy na zníženie hmotnosti s rýchlym účinkom

 

Najlepšie tabletky na chudnutie 

BMI index – na čo sa používa? Ako ho vypočítať? Aké sú normálne hodnoty?

BMI index a vzorecBMI (z angl. Body Mass Index) je miera telesného tuku človeka, ktorá sa vypočítava ako pomer výšky a telesnej hmotnosti. Má za cieľ stanoviť množstvo tukového tkaniva. Používa sa ako všeobecný ukazovateľ zdravého tela.

Na základe hodnoty BMI sa dá určiť, či máte podváhu, normálnu hmotnosť alebo nadváhu / obezitu. Rozsah hodnôt sa líši v závislosti od viacerých faktorov, ako sú región a vek, a niekedy sa ďalej delia na pod kategórie, ako je napríklad výrazná podváha alebo veľmi ťažká obezita. Ako už bolo spomenuté, kvôli tomu, že každý máme iné telo, svalové proporcie, stavbu kostí a rozloženie tuku, výpočet BMI by nemal byť považovaný za jedinú metódu na určenie "zdravej" hmotnosti. A ako si môžete svoje BMI vypočítať?

Vzorec pre výpočet BMI je nasledovný:


BMI = hmotnosť v kg / výška (v m)2


Aby ste zistili, či máte normálnu hmotnosť, alebo trpíte podváhou či naopak nadváhou, pozrite si interpretáciu získanej hodnoty:

 

  • BMI <18,5 Podváha - stredne vysoké zdravotné riziko
  • BMI 18,5 – 24,9 Ideálna váha - nízke zdravotné riziko
  • BMI 25 – 29,9 Nadváha - zvýšené zdravotné riziko
  • BMI 30 – 34,9 Obezita I. stupňa - stredne vysoké zdravotné riziko
  • BMI 35 – 39,9 Obezita II. stupňa - vysoké zdravotné riziko
  • BMI 40 a viac Obezita III. stupňa - veľmi vysoké riziko / život ohrozujúca obezita


Ak máte podváhu, pravdepodobne jete málo, alebo je to znak nejakého ochorenia. Normálnu váhu si treba udržiavať a keď trpíte naopak nadváhou, mali by ste začať cvičiť a zdravšie sa stravovať.


V každom prípade riešenie vám ponúka aj samotná príroda, a to vo forme prírodných doplnkov výživy. Ich veľkou výhodou je, že vďaka svojmu prírodnému zloženiu nespôsobujú nepríjemné vedľajšie účinky tak, ako niektoré lieky. Pôsobia komplexne na celý organizmus, takže prinášajú zlepšenie v každej oblasti života. Vyskúšajte aj vy ich blahodarné účinky.

Ako zistíte, či je vaše BMI v norme? Poznáte vzorec na určenie jeho hodnoty?

BMI v norme, vzorec pre výpočetIndex telesnej hmotnosti alebo BMI je celkové množstvo telesného tuku. Vypočíta sa vydelením váhy v kilogramoch a výšky v metroch (m)2.
Rozdiely v BMI medzi ľuďmi rovnakého veku a pohlavia sú zvyčajne spôsobené telesným tukom.

Existujú však výnimky, čo znamená, že údaj BMI nemusí byť presný. 
BMI hodnoty sú vyššie u body builderov, niektorých vysoko výkonných športovcov a tehotných žien. Naopak, nižšie hodnoty majú starší ľudia a telesne postihnuté osoby, ktoré nedokážu chodiť, a chýba im svalová hmota. BMI nie je presným ukazovateľom u ľudí s poruchami príjmu potravy, ako je anorexia, alebo u ľudí s extrémnou obezitou.


Normálna hodnota predstavuje číslo 18,5 až 25. Spojenie medzi nadváhou alebo obezitou a možnosťou ochorenia nie je jednoznačná. Stále sa však uskutočňujú rôzne výskumy, aj keď štatisticky existuje väčšia šanca na rozvoj rôznych ochorení, ak máte nadváhu. Napríklad riziko úmrtia stúpa o 20 až 30 percent, ak BMI stúpa nad hodnotu 25. Pri podváhe sa môžu zase rozvinúť respiračné ochorenia, zažívacie problémy, osteoporóza a oslabenie imunitného systému. Bolo preukázané, že rozloženie tuku v tele má vplyv na vznik cukrovky, hypertenzie, zvýšenie hladiny cholesterolu a rozvoj kardiovaskulárnych ochorení.


Všeobecne platí, že súvislosť medzi zdravotnými rizikami a mierou telesného tuku je nasledovná:

  • najmenšie riziko - rovnomerne rozložený telesný tuk
  • mierne riziko - nadváha bez uloženia tuku v oblasti brucha
  • mierne až vysoké riziko - štíhlosť s tukom v oblasti brucha
  • vysoké riziko - nadváha s nadmerným brušným tukom

Tak, či onak, udržať si, respektíve dostať sa do normálnej váhy vám umožnia prírodné doplnky výživy. Na rozdiel od možno účinných liekov, prírodné produkty nemajú vedľajšie účinky. Sú cenovo dostupné a je možné objednať si ich online z pohodlia svojho domova.

Odborníci radia: Najlepšie prírodné produkty na schudnutie a zníženie cholesterolu

Produkty na chudnutie a zníženie cholesteroluOPC Traubenkern - jeden z najsilnejších antioxidantov v rastlinnom svete, ktorým je OPC - prášok z hroznových semien.

Medzi základné vlastnosti výživového doplnku patrí najvyššia kvalita surovín, 100% bez obsahu lepku a tiež bez laktózy.

OPC Traubenkern je o
bohatený o vitamín B2, ktorý prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnej funkcii nervového systému. Pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom a znižuje únavu a vyčerpanosť. Odporúčaná denná dávka sú 2 kapsule. Produkt je účinný na zníženie telesnej hmotnosti, má silné antioxidačné a protizápalové účinky.


Green Coffee - káva obsahuje triesloviny a antioxidanty, ktoré sú dobré pre srdce a tepny. Štúdie naznačujú, že u ľudí, ktorí pijú kávu, samozrejme nie vo veľkom, je o 80% nižšie riziko vzniku Parkinsonovej choroby, o 25% nižšie riziko vzniku rakoviny hrubého čreva, o 50% nižšie riziko vzniku obličkových kameňov a o 80% nižšie riziko vzniku cirhózy pečene. Okrem toho sa nedávno ukázalo, že pitie kávy znižuje riziko vzniku cukrovky typu II, a že extrakt zo zelenej kávy je účinný pri kontrole hmotnosti. Green Coffee je špeciálny polyfenolový extrakt zo zelenej kávy, ktorý obsahuje oveľa viac chlorogénnych kyselín, ako pražená káva. Zrýchľuje metabolizmus, podporuje detoxikáciu organizmu a chudnutie. Tento produkt nespôsobuje vedľajšie účinky.

Tip: Chcete najlepšie produkty na chudnutie a cholesterol? Vyzkúšajte Lipoxal, OPC Traubenkern, Green Coffee a Bikini.


Bikini – prírodný doplnok výživy na lepšie trávenie, potlačenie chuti do jedla, zrýchlenie metabolizmu a samozrejme zníženie telesnej hmotnosti. Dosiahnite ploché bruško s prírodným produktom Bikini a pripravte sa na leto. Nakopnite svoj metabolizmus a cíťte sa dlhšie nasýtená. Vďaka tomuto produktu budete opäť žiariť, zvýši sa tiež vaše sebavedomie. Účinné zloženie potláča chuť do jedla, reguluje hladinu cukru v krvi, optimalizuje metabolizmus. Je to silný antioxidant, ktorý podporí obranyschopnosť vášho organizmu a ochráni bunky pred oxidačným stresom.


TOP produkty na schudnutie, zníženie telesnej hmotnosti a cholesterolu

1. OPC Traubenkern - prírodné tabletky na zníženie hmotnosti a hladiny cholesterolu 


2. Green Coffee - pilulky na zdravé chudnutie, viac energie a zníženie chuti do jedla


3. Bikini – produkt pre ženy na rýchlu redukciu váhy

 

Lieky na zníženie hmotnosti


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k BMI kalkulačka, spaľovanie

vložiť nový komentár
09.10.2018 pridal
Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk