Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je takýchto...

viac
Blog / Články

Dopamín, Sérotonín, Melatonín, Prírodné antidepresíva, Ashwagandha

Ako zlepšiť náladu prírodnou cestou - Dopamín, Sérotonín, Melatonín? Dopamín, Sérotonín, Melatonín na zlepšenie nálady

 

Zdanlivo je všetko v pohode, nemáte byť prečo smutní, no aj napriek tomu nemáte náladu. Opakuje sa tento jav so železnou pravidelnosťou? V tom prípade ide o problém. A problémy sú na to, aby sa riešili. OK, neposielame vás hneď k psychiatrovi, aby ste do seba ládovali množstvá utlmujúcich chemikálií v podobe antidepresív. Ako zlepšiť náladu prírodnou cestou?

 

Kľúčovú rolu hrá v tomto ohľade dopamín. Funkcií dopamínu je príliš veľa na to, aby sa dali spočítať. Dopamín je snáď najznámejší neurotransmiter pracujúci vo vašom mozgu. Táto látka látka je jedným z hlavných motorov pre všetky funkcie vášho mozgu. Dopamín je kľúčovou silou väčšiny každodenných aktivít a medziľudských vzťahov. Dopamín ovplyvňuje váš pohyb, vašu pamäť, vašu pozornosť, dáva vám pocit potešenia a odmeny, má účinky proti bolesti, zlepšuje vašu náladu, má vplyv na vaše správanie a kognitívne funkcie, zlepšuje spánok, zvyšuje motiváciu, kreativitu a výrazne ovplyvňuje vašu osobnosť.

 

Podobne dôležitou, ba doslova nevyhnutnou látkou je pre ľudské telo serotonín. Je to chemikália, ktorá má v ľudskom tele široké využitie. Niekedy sa nazýva aj chemikáliou šťastia, pretože spôsobuje pocity blaha, pohody, spokojnosti a šťastia. Serotonín je neurotransmiter, zabezpečuje prenos signálov medzi nervovými bunkami. Nízke hladiny tejto dôležitej látky sa prejavujú nedostatočnou pamäťou, zlou náladou, zvýšenou chuťou na sladké, problémami so spánkom, nízkym sebavedomím, úzkosťou či agresivitou. Serotonín môže pomôcť zvýšiť konzumácia syra, morky, vajec, sóje, lososa či jačmeňa.

 

Na našu náladu a pohodu má veľký vplyv kvalita spánku. Pokiaľ sme nevyspatí, cítime sa bez energie, bez chuti do ničoho, bez nálady. Kvalitu nášho spánku výrazne ovplyvňuje hormón zvaný melatonín. S vyváženou hladinou tohto hormónu majú problémy ľudia pracujúci na smeny či ľudia čeliaci jet-lagu. Ako funguje melatonín? Jeho hlavnou úlohou v tele je regulovať nočné a denné cykly alebo cykly spánku-prebudenia. Tma spôsobuje, že telo produkuje viac melatonínu, čo signalizuje telu, aby sa pripravilo na spánok. Svetlo znižuje produkciu melatonínu a signalizuje telu, aby sa pripravilo na to, aby bolo prebudené. Niektorí ľudia, ktorí majú problémy so spánkom, majú nízke hladiny melatonínu. Predpokladá sa, že pridanie melatonínu z doplnkov stravy im môže pomôcť vylepšiť kvalitu spánku.

 

Tabletky, lieky, prostriedky na lepšiu náladu - prírodné antidepresívaPrírodné antidepresíva pre lepšiu náladu

 

Príroda, ktorá nás obklopuje, nielenže poskytuje nádherné vizuálne zážitky, ale tiež nám bohatým náručím ponúka množstvo liečivých látok, ktoré na rozdiel od liekov nemajú žiadne vedľajšie účinky. Všade okolo nás nájdeme prírodné antidepresíva, stačí len vedieť, kde hľadať. Odborné zdroje za prírodné antidepresíva považujú napríklad Ľubovník bodkovaný, čoraz populárnejšie Omega-3 mastné kyseliny, šafran, kyselinu listovú či zinok.

 

Výborným prírodným antidepresívom je bylinka s exotickým a krkolomným názvom Ashwagandha. Je to bylinka s úžasným účinkom na zdravie človeka. Je to známy adaptogén, teda zlepšuje odolnosť človeka voči stresu. V tejto dobe skutočne dôležitá vec. Ashwagandha pomáha znižovať hladinu cukru v krvi, znižuje kortizol, posilňuje funkcie mozgu, pomáha bojovať proti príznakom úzkosti a depresie. Ashwagandha je rastlina so žltými kvietkami, známa z Indie a tiež zo Severnej Afriky. Extrakty alebo tabletky z korienku či lístkov tejto rastliny sa používa na liečenie viacerých chorôb u mužov aj žien. Veľa jej benefitov re vaše zdravie je v priamom súvise s nadmernou koncentráciou bezanolidov, ktoré odstraňujú zápaly, infekcie a pomáhajú pre celkové fyzické teda somatické a psychické zdravie.

 

Ashwagandha sa využíva už tisíc rokov na upokojenie a odstránenie stresu, okamžité zvýšenie energie a zlepšenie sústredenosti. Je jedna z najznámejších byliniek v Ajurvédskej medicíne, ktorá je asi najvýznamnejšou alternatívnou medicínou založenou na indických princípoch prirodzeného hojenia. K zdravotným benefitom tejto byliny alebo výťažkom z nej patrí zníženie cukru v krvi, anti-karcinogénne účinky, znižovanie stresového hormónu kortizolu, redukuje stres a úzkosť, bojuje proti depresii, zvyšuje hladinu testosterónu a pomáha zvyšovať plodnosť mužov, pomáha zvyšovať objem svalov a sily, redukuje zápaly, znižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje pamäť a funkcie mozgu.

 

Najlepšie produkty na dobrú náladu a proti depresiám - Relax Plus, Ashwagandha a CalmPrírodné antidepresíva, Ashwagandha

 

Ako sme sa dozvedeli, na zlepšenie nálady a energie nám pomôžu účinné látky z prírody. Toto sú najlepšie produkty na dobrú náladu a proti depresiám:

 

Relax Plus - ide o prírodné antidepresívum, ktoré vám zaručene nakopne náladu a pomôže k uvoľneniu celého organizmu. Čierne dni plné obáv, pochybností, úzkosti, depresií či strachu sú vďaka nemu už len minulosťou. Pomôže vám cítiť sa v pohode, byť maximálne uvoľnený a tak si naplno užívať všedné aj nevšedné momenty vášho života.

 

Ashwagandha BIO Premium - indický zázrak, ktorý vám pomôže v mnohých ohľadoch. Nečudo, že v Ayurvede zohráva táto bylinka kľúčovú úlohu. Ak ste vyťažení, neviete kde vám hlava stojí a máte pocit, že sa všetko na vás rúca, je tento prípravok určený práve pre vás. Výrazne pomáha bojovať proti stresu, znižuje stresový hormón kortizol a zaručene vás nabije energiou a dostane do pohody. Ocenia ho tiež športovci, Ashwagandha zvýši ich mentálnu aj fyzickú silu, nakoľko pozitívne vplýva na hladinu testosterónu.

 

Calm - prípravok, po ktorom vás lepšia nálada zaručene neminie. Rýchlo upokojí aj tú najrozbúrenejšiu myseľ, zlepší kvalitu vášho spánku a už len z toho je zrejmé, že vaše nevrlé a nervózne prejavy pôjdu do zabudnutia. Ak potrebujete nakopnúť, zlepšiť náladu, získať nový pohľad na svet, väčšiu chuť do života, tak prípravok Calm je určený presne pre vás.


Prírodné antidepresívum
 

Copyright 2018 - 2019 © Stimulant.sk