Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Spánok

Úvod Spánok

Lieky na spanie bez predpisu - Melatonín, Lexaurin, Xanax, 5 HTP Griffonia - Tabletky na spanie pre lepší spánok

Tabletky pre lepší spánok bez predpisu Melatonín, Lexaurin a 5 HTPSpánok je nenahraditeľná a najdôležitejšia vec pre šťastie a zdravý organizmus každého človeka. V dnešnom svete je ťažké dodržiavať čas, ktorý nám predpisujú odborníci na kvalitný spánok. Mnohí sa v tomto prípade uchyľujú k možnosti nekontrolovaného nákupu rôznych neoverených liekov na spanie, ktoré zoženú v lekárni bez predpisu. Je to jedna z volieb, len by sme si mali dávať pozor na vedľajšie účinky, ku ktorým často mnoho ľudí neprikladá takú dôležitosť a mnohí z nás si ani neprečítajú príbalový letáčik.

Koniec nespavosti: Hľadáte najlepší produkt na zlepšenie spánku? Skúste prípravok Bioschlaf na poruchy spánku a nespavosť. Pomáha dlhodobo bez navštevy lekára, bez predpisu a hlavne bez vedľajších účinkov.


Pri liekoch na spanie môže pri dlhšom užívaní dôjsť k závislosti na niektorej zo zložiek lieku. Je to veľmi nebezpečné a môžeme svoj organizmus dostať ešte do väčších problémov, než v akých bol pred užívaním tabletiek na spanie. Najznámejšími prírodnými lieky na spanie sú Melatonín, Lexaurin, Xanax a 5-HTP Griffonia. Melatonín prispieva k zlepšeniu kvality spánku a napomáha aj lepšiemu zaspávaniu. Jeho hlavné funkcie je kontrolovať biorytmus spánku a bdenia a tiež je vhodný pri chorobách v súvislosti so zmenou časového pásma. Výhodou tohto lieku, ako aj výrobku 5-HTP Griffonia je, že sú na prírodnej báze. Lieky na prírodnej báze sú pre náš organizmus oveľa menej zaťažujúce a nemajú žiadne vedľajšie účinky.


Lexaurin, Xanax a 5-HTP Griffonia sa zameriavajú skôr na upokojenie organizmu, ak máme psychické problémy. Pracujú tak, že uvoľňujú hladké svalstvo a celkovo nás upokojí. Sú však viazané na lekársky predpis a nekúpime si ich voľne v lekárni, pretože sú oveľa účinnejšie a tiež sa zameriavajú na upokojenie našej psychiky. Radia sa skôr medzi lieky proti úzkosti. Na trhu existuje aj veľké množstvo podobných preparátov, ktoré sú často podporované množstvom reklám. Niektoré produkty chcú nalákať potenciálnych zákazníkov tým, že v reklame propagujú výrobok ako veľmi účinný s množstvom pozitívnych ohlasov, ktoré sú častokrát vymyslené. Nenechajte sa však oklamať reklamou, radšej sa lepšie informujte na internete, buď priamo od výrobcu, najlepšie nezávislými recenziami odborníkov a zákazníkov, ktorí už majú s liekmi určitú skúsenosť. Zaujímavá reklama totiž nemusí nutne znamenať, že ide o účinný a kvalitný výrobok. Z našej analýzy recenzií odporníkov môžeme jednoznačne doporučiť produkt Bioschlaf, ktorý komplexne rieši poruchy spánku a pomáha pri nespavosti. Navyše je možné jeho dlhodobé užívanie, pretože je na prírodnej báze.

 

Lieky na spanie bez predpisuTrpíte nespavosťou? Snažíte sa chodiť spať skoro, ale potom sa dlhé hodiny len prevaľujete a nemôžete zaspať, takže ráno vstávate úplne zničený? Trápia vás po večeroch zlé myšlienky, kvôli ktorým nezažmúrite oko? Potrebujete tabletky na spanie! Dlhodobý nedostatok spánku môže spôsobovať psychické i zdravotné problémy. Vyhnite sa im a pozvite si na pomoc niektorý z liekov. Lieky sa slabšími účinkami sú voľne predajné, tie najlepšie vám musí predpísať lekár.

 

Melatonín

K správnemu zaspávaniu potrebujeme hormón Melatonín. Ak máte dlhodobé problémy so spánkom, pravdepodobne sa vám ho tvorí málo.
Vyskúšajte liek Melatonín, zlepšite si hladinu spánkového hormónu a vyspite sa každý deň do ružova.

 

Lexaurin

Lexaurin napomáha duševnej pohode a uvoľňuje svalové napätie. Tým zlepšuje kvalitu spánku a zrýchľuje zaspávanie. Účinnou látkou v ambulantných pacientov je Bromazepam. V silnejších dávkach sa predpisuje na krátkodobú liečbu úzkosti a paniky, môžete si teda byť istí, že vám skutočne pomôže.

 

Xanax

Xanax je veľmi silný liek. Pri dlhodobejšom užívaní hrozí závislosť. Obvykle sa ním lieči úzkosť alebo panika. Dokáže však tiež spoľahlivo zabezpečiť kvalitný spánok. Obsahuje rad látok uvoľňujúce napätie a upokojujúcich bolesť.

 

5-HTP Griffonia - Serotonín - Hormón šťastia v tabletkách

Tablety 5-HTP Griffonia obsahujú extrakt z rastliny Griffonia Simplicifolia. V jej semenách sa skrývajú látky, ktoré pomáhajú tvorbe dôležitého hormónu serotonín. Serotonín ovplyvňuje celý rad procesov v našom tele, preto aj využitie rastliny Griffonia simplicifolia je pomerne široké.
Jednou z výhod serotonínu je uvoľnenie, regenerácia a zlepšenie nálady. Práve vďaka tomu pomáhajú tablety 5-HTP Griffonia - Serotonín - Hormón šťastia v tabletkách - k rýchlejšiemu zaspávaniu a kvalitnému spánku. Problémy so spánkom sa riešia jednou tabletou užívanou vo večerných hodinách. Silnejšia dávka 5-HTP Griffonia potom lieči menej závažné duševné ochorenia a poruchy.

 

Lexaurin, Melatonín, Xanax na predaj - kúpiť najlepšie voľnopredajné lieky na spanie bez predpisu Guajacuran

Insomnia - Lieky na spánok pre deti a dospelých bez predpisu

Insomnia - lieky na spánok pre deti a dospelých bez predpisuČastý problém so spánkom, tzv. Insomnia, sa vyskytuje u dospelých, aj u detí. Rodičia využívajú rôzne možnosti ako dosiahnuť to, aby ich ratolesť spali ako anjelici. Niekedy je to veľmi náročné, častokrát rodičia siahnu po babských receptoch, ako je mlieko, prípadne mlieko s makom alebo s medom, bylinné čaje, apod. Jednoduchým riešením je umiestniť do izby rôzne upokojujúce vône, napr. Levanduľu, nakvapkať takú vôňu v podobe olejčeka na vankúš, alebo vyskúšať teplý kúpeľ pred spaním. Dôležité je nepodávať deťom pred zaspaním nápoje alebo jedlo s vysokým obsahom cukru.

Nespavosť je častým problémom pre deti aj dospelých: Poznáte tabletky šťastia? 5-HTP známy ako hormón šťastia v tabletkách prinesie pocit šťastia, zlepšenie nálady a zlepšenie spánku.


Ale nie vždy sú tieto babské recepty účinné, vtedy sú rodičia nútení siahnuť po lieku na spanie. Liek by však mal byť u detí poslednou možnosťou. Sú síce všeobecne veľmi účinné, ale nie je dobré tak mladý organizmus vo vývine zaťažovať lieky. Mali by byť naozaj poslednou možnosťou a hlavne po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom, nie kupovať liek na vlastnú päsť a bez rady odborníka. Lieky bez predpisu sú istou možnosťou, ale priamo pre deti to nie je najvhodnejšia alternatíva. Mali by sme sa radšej zamerať na produkty, čo nám dáva príroda, a ak to majú byť tablety, tak len na prírodnej báze.

Dospelí by tiež nemali podceňovať nespavosť a ak sa rozhodnú pre liečbu, mali by najprv popremýšľať nad rôznymi alternatívami. V dnešnej dobe je veľa možností ako sa liečiť, a máme k dispozícii mnoho volieb, len je potrebné vybrať tú správnu. Rovnako tak u detí je kupovať lieky bez rozmyslu len na základe reklamy veľmi nerozumné a môže to poškodiť aj ich zdravie. Mnoho ľudí uprednostňuje cenu a dávajú prednosť lacnejším liekom, avšak niekedy si neuvedomujú, že je lepšie si aj priplatiť. Nie vždy sú však aj drahšie lieky dobré a kvalitné, ale to sa stáva veľmi zriedka. Je veľa vecí, na ktorých sa dá ušetriť, ale lieky k nim rozhodne nepatria.

 

Potrebujeme kvalitný spánok

Kvalitný spánok je dôležitý pre kvalitný život. Dospelým sa odporúča spať sedem až osem hodín denne, deťom potom, v závislosti na veku, ešte viac.
Spánok je ten najdokonalejší odpočinok. Bez poriadneho spánku by sme neboli schopní premýšľať, sústrediť sa a efektívne pracovať, deti by mali problémy so školou a nosili by domov zlé známky. Bohužiaľ nemajú všetci dar večer rýchlo zaspať, cez noc nerušene spať a prebudiť sa až ráno. Medzi deťmi i dospelými sa nájdu takí, čo majú so spánkom neustále problémy.

 

Insomnia – nespavosť

Čo ju spôsobuje? Príčin môže byť viac. Psychické ťažkosti, strach, nervozita, alebo nízka produkcia Melatonínu - hormónu, ktorý má spánok na starosti. Dlhodobá nespavosť, čiže insomnia, môže mať vážne zdravotné následky. Každodenné problémy so zaspávaním by ste mali riešiť s odborníkmi a pokúsiť sa o nejakú terapiu, nespavosť možno ale odstraňovať aj s pomocou liekov.

 

Lieky na nespavosť

V lekárňach ich nájdete mnoho, slabšie lieky na spanie sa predávajú aj voľne bez predpisu. Stačí sa opýtať, lekárnička vám ich ochotne ukáže, vysvetlí vám, ako sa ktorý používa a vyberie s vami ten najlepší. Niektoré tabletky na spanie obsahujú látky, ktoré v tele podporujú produkciu niektorých hormónov, napr. Melatonínu, ktorého najdôležitejšou úlohou je práve riadenie spánku. Môže ale ísť aj o iné hormóny, na príklad Serotonín napomáhajúce duševnej pohode.
Iné tabletky nie sú primárne určené k tvorbe hormónov, pretože môžu obsahovať látky, ktoré uvoľňujú svalové napätie a upokojujú mozog. Takéto lieky môžu byť nebezpečné, pri dlhodobom užívaní hrozí vybudovanie závislosti a tak sa vždy odporúčajú užívať len po dobu niekoľkých mesiacov. Silnejšie dávky týchto liekov liečia ľahké duševné poruchy, ako je napríklad panika, nespavosť alebo úzkosť.

 

 

Na výber budete mať nielen z týchto liekov: Novo-Passit, Antistress, GS Dormian Rapid, Persen Forte, Fytos či Destres Aktiv. Najlepšie sú však prírodné lieky bez vedľajších účinkov ako Bioschlaf, Relax Plus a 5-HTP - Hormón šťastia v tabletkách, tieto produkty sú prírodné a preto nemajú vedľajšie účinky a je možné ich užívať dlhodobo.
Neváhajte a niektorý z liekov vyskúšajte. Je na čase sa konečne poriadne vyspať.

 

 

Prípravky, lieky a prírodné tabletky na nespavosť pre deti a dospelých

Návod, ako zaspať: Vyskúšajte najlepšie prírodné tabletky, lieky a doplnky na úzkosť, spánok a upokojenie

Prírodné tabletky, lieky a doplnky na úzkosť, spánok a upokojenieSnáď zakaždým, keď večer si líhame do postele, premýšľame nad tým aký bol deň, nad problémami, nad prácou, študenti v skúškovom období nad skúškami. V hlave nám blúdi milión myšlienok. Potom sa prevraciate z jednej strany na druhú a nevieme ako zaspať. Vymýšľame si rôzne metódy a návody ako zaspať. Napríklad, počítame do 100, počítame ovečky, snažíme sa na nič nemyslieť, no proste chceme, aby sa náš mozog sústredil už iba na jednu vec a tým sme naše telo upokojili. Ale vo väčšine prípadov sa to bohužiaľ nepodarí a zaspávame až po niekoľkých hodinách a preto sa stále prevracame v posteli.

Problémy so spánkom trápia v dnešnej dobe veľké množstvo ľudí. Môže za to hlavne doba, v ktorej žijeme - stres v škole, v práci nás naháňajú termíny, bojíme sa, že o ňu prídeme, stres z toho, že nebudeme môcť splácať dlhy, alebo rôzne životné problémy, ktoré nás trápia. A večer si to v hlave všetko rekapitulujeme. Mnohí z nás by v tejto chvíli najradšej na všetko zabudli, ale tak ľahko to nejde. Následne potom siahneme po mnohých formách upokojujúcich prípravkov, ktoré snáď zaručene pomôžu.

 

Príroda vždy poskytovala a stále poskytuje všetko na to, aby nám pomohla s našimi problémami a to bez vedľajších účinkov. Mali by sme sa vždy prikláňať k tejto forme a nie k rôznym umelým chemickým liekom, ktoré majú možno aj silnejšie účinky, ale ničia zdravie nášho organizmu. Lieky na prírodnej báze nájdeme v dnešnej dobe už v každej lekárni a máme na výber z mnohých druhov s najrôznejšími účinkami. V lekárni môžete nájsť rôzne prírodné tabletky, lieky a doplnky na úzkosť, spánok a upokojenie, ktoré pomáhajú pri zaspávaní, výber toho vhodného už závisí len na každom z nás. Je však potrebné myslieť aj na to, že všetko je nutné brať s rozumom a platí to aj o prírodných liekoch - nie sú škodlivé, avšak vo väčšom množstve uškodiť môžu. Ideálnym riešením sú prírodné doplnky výživy ako Bioschlaf a Relax Plus. Je možné ich užívať dlhodobo, každý deň stačí 1-2 tabletky a do pár mesiacov dosiahnete pozitívny efekt bez vedľajších účinkov.

 

Nepríjemná nespavosť

Problémy so spánkom vedia byť pekne nepríjemné. Cez deň sme unavení, v noci sa nervózne prevaľujeme, zízame do stromu a desíme sa, ako zase prežijeme ďalší deň. Príčinou nespavosti býva nízka hladina hormónu Melatonínu, psychické ťažkosti, strach, nervozita, alebo len náhodný príval rôznych myšlienok. Ako sa tomu všetkému vyhnúť a spať sladko ako dieťatko?

 

Ako rýchlejšie zaspať?

Problémy so zaspávaním sa dajú riešiť mnohými rôznymi spôsobmi. Ak u vás nespavosť spôsobuje nejaké psychické problémy, neváhajte a obráťte sa na odborníka, ktorý vám pomôže vyriešiť príčiny. Pri zaspávaní často tkvie najväčší problém v tom, že sa zo všetkých síl snažíte o spánok. Všetkým iným činnostiam maximálna sústredenosť prospieva, u spania je to však presne naopak. Až sa zase budete pozerať na strop, vyskúšajte na chvíľu vstať z postele a venovať sa nejakej činnosti náročnej na pozornosť. Otvorte knižku, alebo napríklad lúštite krížovku. Pravdepodobne sa vám čoskoro začnú zatvárať oči. K rýchlejšiemu príchodu spánku môže pomôcť teplá sprcha, otvorené okno, alebo pokojná tichá hudba. Problémy so spánkom môžete značne zmierniť bylinkami. Najznámejší bylina s upokojujúcimi účinkami je medovka. Večerné pitie medovky čaju vám určite prospeje.

 

Tabletky na spanie

Problémy so spánkom možno efektívne riešiť aj pomocou rôznych práškov a kapsúl. Liekov na nespavosť existuje mnoho. Obsahujú látky, ktoré pomáhajú uvoľňovať svalové i psychické napätie. Odstraňujú nervozitu a strach, navodzujú dobrú náladu. Tieto lieky sa používajú ako proti nespavosti, tak na liečenie menej závažných psychických ochorení, ako sú úzkosť alebo panika. Ak vás trápi len porucha spánku, budete užívať slabšie dávky týchto liekov. Existuje ich skutočne veľa druhov. Vybrať si môžete napríklad Magne B6 Relax, Lexaurin, Destres Aktiv, Xanax, Novo-Passit, Persen forte či 5-HTP Griffonia. 5-HTP je známy ako tabletky šťastia je vhodný pri depresii a nespavosti. Podľa odborníkov na spánok je však najlepšie hodnoteným produktom na spanie naturálny prípravok Bioschlaf z Francúzka.

 

Tabletky na spanie, úzkosť a depresiu

Nespavosť je častá choroba u detí a dospelých - Aké sú príčiny, liečba a rady?

Nespavosť - príčiny, liečbaVäčšina ľudí neprikladá nespavosti veľký význam a nemyslí na to, že nespavosť je vlastne choroba, ktorú treba liečiť. Je veľmi častá hlavne u detí, čo sú hyperaktívne a nemajú záujem líhať večer do postele. Pre deti doporučujeme jedine prírodné tabletky. Pre dospelých je možné využiť lieky na spanie, ale doporučujeme prírodné doplnky výživy bez vedľajších účinkov ako 5-HTP, Relax Plus a ak nemáte hlboko do vrecka Bioschlaf. U detí aj dospelých vedie následne nespavosť k podráždenosti, stresu a v horšom prípade k depresiám, alebo vážnejším ochoreniam. Preto je dobré nespavosť liečiť už v začiatkoch. Na internete je veľa rád, ktoré pomáhajú ľuďom zaspať. Či už ide o bylinky, rastliny, alebo tabletky, čo nás upokojujú. Deťom rodičia často zvárajú bylinné čaje na upokojenie, ale po tabletkách by sa malo siahať len v najnutnejších prípadoch a mali by to byť skôr bylinné tabletky. Príčin nespavosti je veľmi veľa, ako napríklad:

Zlá životospráva - u detí pojedanie veľkého množstva sladkostí, sedenie pri PC alebo mobilu, u dospelých je to väčšinou málo pohybu, nezdravá strava, alebo konzumácia alkoholu.

Stres v práci alebo v škole, ktorý môže byť spôsobený tým, že šéf na Vás tlačí, aby ste dodržali termíny, alebo v prípade študenta to môžu byť skúšky, písomky atď.

Nadčasy v práci a s tým súvisiace prepracovanosť - môže spôsobiť choroby, fyzickú, psychickú únavu a iné zdravotné problémy.

Nadmerný hluk - stres môže spôsobovať napríklad hluk áut z ulice, chrápanie partnera, alebo hluční susedia, štekajúci psi pod.


Ak máte problém s nespavosťou, mali by ste sa teda zamerať na odstránenie predchádzajúcich príčin, siahnuť po tabletkách, alebo vyskúšať niektoré z praktických rád našich babičiek. Pri závažnejších problémoch s nespavosťou je už nutné vyhľadať odbornú pomoc. Lebo nie vždy sa dá všetko vyliečiť samoliečbou a v tých závažnejších prípadoch by to bolo veľmi riskantné a mohli by sme si veľmi ublížiť na svojom vlastnom zdraví.

 

Nespavosť môže škodiť

Nespavosť nám odopiera to, čo je pre kvalitný život najdôležitejšie: spánok. Nespavosťou môže trpieť úplne každý nezávisle od pohlavia či veku, aj keď je pravda, že najtypickejšia je nespavosť pre dospelých. Ak nemôžeme spať jednu noc, je to nepríjemné, ale nijako zvlášť nás to neovplyvní. Keď s nespavosťou bojujeme dve alebo tri noci za sebou, už to začína vadiť, avšak stále sa ešte nejedná o problém, ktorý by bolo nutné nejako extra riešiť.
Ak však nespavosť trvá dlhšiu dobu, alebo sa objavuje príliš často, je treba s ňou niečo robiť. Dlhodobý nedostatok spánku môže mať veľmi negatívny dopad na náš život. Spočiatku sa nemôžeme sústrediť na prácu, deti nevnímajú výučbu v škole. Kvôli tomu nás neskôr môže ovládnuť stres, ktorý časom prejde k úzkostiam a sklonu k depresiám.

 

Príčiny nespavosti

Nespavosť môže spôsobovať rad rôznych faktorov. Za jednorazovým problémom so spánkom zvyčajne stojí nervozita z ďalšieho dňa, očakávania niečoho dôležitého či zásadného, strach, alebo iné aktuálne situácie, ktoré nadmerne zamestnávajú mozog. Zradnejším a nepríjemnejším faktorom je dlhodobý duševný a fyzický stav. Príčinou nespavosti môžu byť rôzne choroby, prípadne ju môžu spôsobovať aj lieky, ktoré práve užívate.
Niekedy za nespavosť môže životný štýl: narušovanie denného režimu, nepravidelná doba vstávania, nedostatok fyzickej aktivity počas dňa a podobne. Zaspávaniu môže zabraňovať tiež konzumácia ťažkého jedla či kofeínového nápoja vo večerných hodinách.

 

Čo robiť, keď nemôžem zaspať?

Väčšinou pomôže zmeniť polohu, pustiť si na chvíľu pokojnú tichú hudbu, alebo napríklad pomaly počítať. V prípade, že tieto drobné rady nezaberajú, na chvíľu vstaňte z postele a venujte sa nejakej činnosti náročné na prácu mozgu, môžete si napríklad čítať. Vyvarujte sa sledovanie televízie, tá by vás mohla skôr prebrať.

 

Liečba nespavosti

Nespavosti sa dá zbaviť zmenou životného štýlu, prípadne správnu terapiou. Najspoľahlivejšie sú však tabletky na spanie. Obsahujú látky, ktoré upokojujú mozog a uvoľňujú svalové napätie, takže zaspávanie je po ich účinkoch hračka. Nevýhodou týchto liekov je, že sa dá na nich vypestovať závislosť. Preto by sa nemali brať denne, prípadne nie dlhšiu dobu v kuse, ako niekoľko mesiacov. To je možné len pri prírodných doplnkoch výživy. Prípravky ako Bioschlaf s prírodným zložením je možné užívať aj dlhšiu dobu, pretože nemajú vedľajšie účinky ako chemické lieky.

Lexaurin vs. Xanax: S predpisom od lekára na nespavosť a poruchy spánku

Lexaurin a Xanax na nespavosť a poruchy spánkuLexaurin obsahuje liečivo Bromazepam, to znamená, že patrí medzi lieky proti úzkosti. Už veľmi nízke dávky znižujú psychické napätie a strach. Vysoké dávky majú utišujúci účinok a spôsobujú uvoľnenie svalov, čo je dôležité pri liečbe ťažkých neurotických a psychosomatických ochorení. Tento liek sa používa najmä na liečbu úzkosti, napätia, a porúch spánku.

Prípravok Xanax obsahuje liečivo Alprazolam, to znamená, že účinkuje ako najsilnejšie antidepresívum a využíva sa na úzkostné stavy, pre pocit uvoľnenia a upokojenia. Využíva sa najmä pri panických poruchách a úzkostných stavoch a s úzkosťou spojenou s depresiou. Medzi týmito liekmi nie je až taký rozdiel a tiež cenovo sú približne na rovnakej úrovni. Nie sú však na prírodnej báze a ich užívanie znamená pre človeka mnoho vedľajších účinkov, obsahujú množstvo látok, ktoré organizmu škodia. Výber závisí skôr na voľbe lekára, ktorý sám rozhodne, aký je pre Vás vhodnejšie. Závisí to aj od toho, či nie ste na nejakú účinnú látku alergický, a prípadne na interakcii s inými liekmi, ktoré by mohli ovplyvniť účinok. Nemala by sa prekračovať odporúčaná dávka, ktorú určí lekár, alebo je uvedená v príbalovom letáčiku. Nemali by ho užívať matky v tehotenstve, alebo ktoré už dojčia materským mliekom. Žiadne lieky by sa nemali zapíjať alkoholom, najlepšie na zapitie je čistá voda. Rovnako by tieto lieky nemali užívať vodiči motorových vozidiel.


Najväčší pozor by sme si mali dávať na to, že obe liečivá sú návykové a pri dlhšom užívaní sa môže vytvoriť závislosť. Preto je lepšie siahnuť radšej po prírodných tabletkách, kde sa nevytvára závislosť a ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky. Podľa odborníkov sú vhodnou náhradou liekov prírodné tabletky Bioschlaf a v prípade, že hľadáte lacnejšiu variantu vyzkúšajte Relax Plus a 5-HTP - tabletky šťastia.

 

Nespavosť

Nespavosť vedia poriadne pokaziť život: keď poruchy spánku pretrvávajú dlhšie ako cca dve alebo tri noci, pocítite silný úbytok energie, schopnosť sa sústrediť na nenáročné úlohy a tiež chuť čokoľvek robiť, alebo sa smiať. Postupne môže nedostatok spánku spôsobiť vážne psychické alebo zdravotné problémy. Čo poruchy spánku spôsobuje? Príčin je veľa. Tou najbanálnejšie je zlý životný štýl: možná nespíte pravidelne, chýba vám denný režim, málo sa cez deň hýbete, večeriate v neskorých hodinách. Zaspávanie tiež zaťažujú rôzne myšlienky a pocity, treba strach, nervozita, očakávania, alebo spomienky na nejaký silný zážitok. Nespavosť však môže mať korene aj vo zdravotných problémoch, napr. V neurologickom ochorení. Vážnejšie problémy so spánkom by ste mali konzultovať so svojím lekárom.

 

Riešenie problémov so spánkom

Menšie problémy so zaspávaním môžete skúsiť riešiť pomocou rôznych "babských rád", ako je počúvanie pokojnej hudby, otvorené okno, čítanie a pod. Za pokus stojí tiež upokojujúce bylinky. Na vážnejšie problémy sú tieto metódy bohužiaľ krátke. Musia sa riešiť pomocou tabletiek na spanie. Tie najznámejšie sa predávajú výhradne na predpis. Existujú však prírodné tabletky bez predpisu ako Bioschlaf a 5-HTP, ktoré sú veľa krát účinnejšie a hlavne bez vedľajších účinkov.

 

Lexaurin a Xanax

Lexaurin a Xanax sú jedny z najsilnejších tabletiek, ktoré sa na poruchy spánku predpisujú. Vo väčších dávkach lieči tiež úzkosť a záchvaty paniky, je teda isté, že vás oboch lieky naozaj upokojí a zaistí kľudné spanie. Napomáhajú duševnej pohode a uvoľňujú svalové napätie. Kvôli upokojujúcim účinkom pre ambulantných pacientov je Xanax nebezpečný počas vedienia vozidla.

Prírodné antidepresíva na spanie na rozdiel od liekov nemajú vedľajšie účinky: Vyzkúšajte najlepšie prírodné antidepresívum Relax Plus pre lepšiu náladu a spánok. Môžete ho užívať dlhodobo a zbaviť sa problémov s nespavosťou či depresiou natrvalo.

Na silných práškoch proti nespavosti sa dá ľahko vybudovať fyzická aj psychická závislosť. Preto je dobré po čase liečbu prerušiť. Vysádzajú sa zvyčajne pomaly postupným znižovaním dávky. Pretože je Xanax o niečo silnejší ako Lexaurin, spája sa s ním tiež vyššie riziko závislosti. Ak sa chcete vyhnúť týmto problémom, vyzkúšajte prírodné tabletky ako Calm, Relax Plus a Bioschlaf.

 

Najlepšie lieky Xanax a Lexaurin na spanie bez predpisu

Pozor na nespavosť, následkom môže byť depresia - Príznaky, stres, liečba - Vyberte si najlepšie prírodné tabletky, lieky na nespavosť

Nespavosť, depresia, stres - prírodné tablety a liekyNekonečné prevaľovanie, pozeranie do stropu a neúspešné počítanie ovečiek. Poznáte to? Po jednej bezsenné noci sa nám možno bude chcieť celý deň spať, nič vážnejšieho si ale neodnesie. Dve alebo tri zlé noci za sebou už sú nepríjemnejšie, ale stále sa nejedná o nič nebezpečného. Pokiaľ však nespavosť trvá dlhšiu dobu, alebo sa s ňou stretávate príliš často, začnite ju ešte dnes riešiť. Dlhodobý nedostatok spánku je nebezpečný. Spočiatku sa prejavuje len ako úbytok energie a schopnosti sa sústrediť. Psychický stav sa postupne zhoršuje. Chorým ubúda chuť čokoľvek robiť, ani obľúbené koníčky je neteší. Sú oveľa náchylnejšie k chorobám. Najväčšie riziko číha v podobe stresu a depresie. Depresia má podľa závažnosti tri stupne: mierna, stredne ťažká a ťažká depresia. S liečbou treba začať už v počiatočnom štádiu, aby sa choroba nezhoršovala.

 

Príznaky depresie:

 • Dlhotrvajúci zlá (depresívnej) nálada, smútok
 • Silný úbytok energie, ospalosť
 • Neschopnosť vykonávať bežné činnosti
 • Ťažkosti so sústredením
 • Apatia
 • Problémy s príjmom potravy
 • Zlyhávaniu pamäte
 • Výčitky, sebakritika

Nespavosť veľmi negatívne pôsobí na náš organizmus a vo veľkej miere ovplyvňuje naše zdravie. Nie je to len zvýšená únava, nedostatok spánku môže viesť až k závažných chorobám. Krátkodobejšie nedostatok spánku spôsobuje stres, podráždenie, zvýšenú únavu organizmu a tiež zhoršenú kvalitu pleti. Mnoho ľudí berie tieto príznaky nedostatočného spánku na ľahkú váhu a neprikladá im žiadnu dôležitosť. Každý sa v dnešnej dobe naháňa za peniazmi a málo času venuje svojmu zdraviu. V práci si ľudia berú nadčasy, robia mnoho nočných za sebou a spia minimálnu dobu. K takémuto nezodpovednému prístupu nás však núti dnešná doba, ale napriek tomu by sa mal každý pozastaviť nad tým, že zdravie máme len jedno, a že niektoré telesné zmeny v organizme sú už nezvratné. V niektorých regiónoch však ľudia pracujú za minimálnu mzdu, sú vôbec radi, že nejakú prácu zohnali, a príliš možností k eliminácii stresu nemajú.

 

Dlhodobejšie nedostatok spánku môže spôsobiť tzv. Chronickú únavu, infarkt, a rôzne kardiovaskulárne problémy, depresie, a mnoho ďalších. Zdravý spánok je základom pre dobré zdravie a preto by malo každému z nás na ňom záležať. Tí ľudia, ktorým zdravie nie je ľahostajné, robia chybu v tom, že siahajú po tabletkách, čo prvýkrát uvidia v nejakej reklame. Nie vždy všetko, čo sa v reklame hovorí, je však pravda, a úlohou reklamy je predovšetkým tovar predať. Kvalita je až druhoradá. Niektoré tabletky majú viac negatívnych účinkov, ako pozitívnych, a mohli by sme si privodiť iba väčšie zdravotné problémy.
Najlepšie alternatívou vždy bola, je a bude príroda - bylinky, prírodné produkty a tabletky s prírodným zložením. Už od nepamäti naše babičky siahali vždy po bylinkách, alebo po plodoch, čo vypestovali na záhradke. Dnešná doba nám to trochu uľahčuje a táto prírodná liečivá sa vyrába aj vo forme tabliet, ktoré obsahujú veľmi koncentrované množstvo účinných látok.

 

Aby ste sa depresiám v dôsledku poruchy spánku vyhli, je vhodné užívať nejaká liečivá, ktoré zaisťujú pokojný spánok .Existuje veľa liekov obsahujúcich tlmiace látky. Tieto lieky však môžu byť nebezpečné: často hrozí nepríjemnými vedľajšími účinkami a navyše sa na nich dá ľahko vybudovať psychická aj fyzická závislosť. Šetrnejšie a organizmu prirodzenejšie variantom sú prírodné doplnky. Tie bývajú vyrobené z byliniek, čo proti nespavosti používali už kedysi dávno babky bylinkárky.

 

Priaznivé účinky pre pokoj a kvalitný spánok majú tieto byliny:medovka lekárska

 • Kozlík lekársky
 • Ľubovník bodkovaný
 • Chmeľ otáčavý
 • Mučenka letné
 • Harmanček

Bylinky si môžete zaobstarať buď priamo v sušenej forme a variť z nich čaju, alebo ich môžete užívať v podobe tabliet či kvapiek.

 • Relax Plus (Najlepšie hodnotený produkt na depresiu)
 • Bioschlaf (Najsilnejší prírodný prípravok na nespavosť)
 • Magne B6 Relax (Obsahuje horčík, vitamín B6 a medovku)
 • Dreamly (Zloženie: mučenka, medovka, valeriána, šafran a aminokyselina L-tryptofán)
 • Hypnosed (Výťažok z valeriány, chmeľu a ľubovníka)
 • Walmark Benosen (Extrakt valeriány a chmeľu)
 • Swiss Sleepnox FORTE (Extrakt valeriány, medovky, chmeľu a ľubovníka)

Najlepšie prírodné lieky na nespavosť, depresiu náladu

Top 3 doplnky výživy pre lepší spánok

Top 3 doplnky výživy pre lepší spánokNespavosť sa dá riešiť mnohými rôznymi spôsobmi. Najúčinnejšie je užívanie rôznych tabletiek a kapsúl, ktoré upokojujú mozog a uvoľňujú napätie svalstva. Chemické lieky môžu byť svojim zložením nebezpečné, zbytočne zaťažujú organizmus a môžu vyvolávať nepríjemné vedľajšie účinky. Je tu tiež veľká pravdepodobnosť vzniku psychickej aj fyzickej závislosti. Alternatívouprírodné doplnky výživy - nespavosť a depresia s nimi môže byť vyliečená dlhodobým užívaním a hlavne bez vedľajších účinkov. Ich účinky síce nastupujú pomalšie, sú ale šetrné a vznik závislosti u nich takmer nehrozí.


Medzi odporúčané top 3 doplnky výživy patrí luxusný produkt Bioschlaf. Recenzie doktorov potvrdili vysokú kvalitu prípravku. Hoci je relatívne drahý, je vyrobený z najsilnejších prírodných látok - skladá sa z Kalifornského maku, Mučenky a Hlohu. Prírodné zložky obsiahnuté v produkte navyše pochádzajú z certifikovaného organického poľnohospodárstva Francúzka.

 

Ďalším vynikajúcim doplnkom pre lepší spánok je 5-HTP - Hormón šťastia v tabletkách, ten odporúčame nie len vďaka akčnej cene. Tento produkt je tiež prírodný, jedná sa o extrakt zo semien rastliny Griffonia. Tabletky 5-HTP vám môžu priniesť pokoj, sebavedomie, relaxáciu, túžbu a schopnosť komunikovať. Znižujú symptómy PMS a súvisiace poruchy menopauzy. 5-HTP redukuje niektoré formy závislosti (alkohol, tabak, drogy) a zmierňujú agresívne správanie.

 

Posledným produktom, ktorý odporúčame vďaka jeho super cene, je Calm. Je takisto vyrobený z prírodných zložiek, jeho ingrediencie upokojujú myseľ aj telo a napomáhajú zdravému spánku. Obsahuje štyri dôležité látky. Prvý z nich je Horčík, relaxačný minerál, ktorý vracia rovnováhu a pokoj organizmu. Ďalej obsahuje vitamíny skupiny B potrebné pre správnu funkciu nervovej sústavy. Tretím je vitamín C, ktoré zvyšuje hladinu energie počas dňa a znižuje únavu. Posledný účinnou látkou je Jód, ten je zásadné pre udržanie optimálnych kognitívnych funkciu a sústredenie.

 

A je už len na Vás, či si naše rady vezmete k srdcu a vyžijete aspoň jeden z navrhnutých produktov.

Ako vybrať najlepšie lieky a doplnky na spanie? Tu ešte raz zhrniem všetky výhody najlepších tabletiek pre dobrý spánok:

 

Bioschlaf - Najlepší produkt na nespavosť

 

Bioschlaf je naozaj špičkový produkt na nespavosť. Je vhodný ako pre mužov, tak aj pre ženy. Obsahuje prírodné extrakty rastlín ako na príklad rozdrvené nadzemnej časti kalifornského maku a výťažok z Chmeľu a Hlohu. Užívajú sa zvyčajne dve alebo tri tabletky približne hodinu pred spaním. Tablety sa majú zapiť väčším množstvom vody.


5-HTP - Hormón šťastia v tabletkách


5-HTP - Hormón šťastia v tabletkách je naozaj účinný doplnok, svojim zložením je vhodný pre kombináciu s inými prírodnými produktami. Doplnok obsahuje 5-HTP pre pocit šťastia. Hormón šťastia podporuje tvorbu Melatonínu a Serotonínu, čo sú hormóny dôležité pre psychickú pohodu a zaspávanie. Vedľa problémov s nespavosťou rieši 5-HTP čiastočne tiež migrény a zlú náladu. Užívajú sa väčšinou dve kapsule a to na prázdny žalúdok, teda nie hneď po večeri. Kapsule sa berú bezprostredne pred spánkom a je dôležité je dôkladne zapiť vodou, aby mohli správne účinkovať.

 

Calm - Tabletky na upokojenie a kľudný spánok


Výrobok Calm zaujme nie len nízkou cenou. Nemusíte sa ale báť, že sa jedná o niečo nekvalitného. Ba naopak. Calm je kvalitný produkt, ktorý ponúka skvelé účinky za málo peňazí. Produkt je vhodný pre mužov aj ženy. Obsahuje prírodný Horčík, ktorý napomáha správnej funkcii srdca, nervov a svalov, ďalej potom B Komplex a vitamín C. Calm príjemne uvoľňuje svalové napätie a upokojuje myseľ. Je vhodný aj pre vegánov a neobsahuje stopy laktózy, lepku, ani sóje.

 

Najlepšie tabletky, lieky, doplnky na zlepšenie spánku

Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk