Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je takýchto...

viac
Blog / Články

Poruchy spánku - ako zaspať, tabletky na ukľudnenie

Poruchy spánku, ukľudnenie - Nemôžem spávať - ako to riešiť?Neschopnosť zaspať a problémy so spánkom

Nespavosť. Stretávajú sa s ňou milióny ľudí po celom svete. Ide o poruchy spánku - stručne povedané, jedinci trpiaci nespavosťou majú problémy so zaspávaním alebo s kvalitou spánku. Následky môžu byť zničujúce. Nespavosť bežne vedie k dennej ospalosti, letargii a všeobecnému pocitu, že niečo nie je v poriadku, duševne i fyzicky. Výkyvy nálady, podráždenosť a úzkosť sú bežné príznaky.

 

Poruchy spánku sú tiež spojené s vyšším rizikom vzniku chronických ochorení. Podľa National Sleep Foundation 30-40 percent dospelých Američanov uvádza, že počas posledných 12 mesiacov mali symptómy nespavosti a 10-15 percent dospelých tvrdí, že majú chronickú nespavosť. Existuje mnoho možných príčin spôsobujúcich nespavosť. Môže ísť o psychologické faktory, nadmerný stres, lieky, nestabilnú hladinu hormónov. Nespavosť tiež môžu spôsobovať niektoré choroby a tiež nesprávny životný štýl.

 

Poruchy spánku môžu byť spôsobené fyzickými a psychickými faktormi. Nespavosť je bežne spôsobená nasledujúcimi faktormi: Prerušenia cirkadiánneho rytmu - jet lag, striedanie pracovných smien, vysoké nadmorské výšky,hluk, extrémne teplo alebo chlad. Psychologické problémy - bipolárna porucha, depresia, úzkostné poruchy alebo psychotické poruchy.

 

Zdravotný stav - chronická bolesť, syndróm chronickej únavy, kongestívne zlyhanie srdca, angína, acidorezistentná choroba (GERD), chronická obštrukčná choroba pľúc, astma, spánková apnoe, Parkinsonova a Alzheimerova choroba, hypertyroidizmus, artritída, mozgové lézie, nádory. Hormóny - estrogén, hormonálne zmeny počas menštruácie. Ďalšie faktory - spánok vedľa chrápajúceho partnera, parazity, genetické podmienky, nadmerne aktívna myseľ či tehotenstvo.

 

Tabletky, lieky a prípravky na poruchy spánku, tabletky na ukľudnenie

Poruchy spánku a tabletky na ukľudnenie

Poruchy spánku sa spájajú aj s používaním výdobytkov modernej techniky pred spaním. Niekoľko malých štúdií u dospelých ľudí i detí naznačuje, že vystaveniu svetlu z televízorov, smartfónov či počítačov pred spaním môže ovplyvniť prirodzené hladiny melatonínu a viesť tak k poruchám spánku či problémom so zaspávaním. Štúdia vykonaná Rensselaer Polytechnic Institute zistila, že podsvietené tabletové zariadenia môžu negatívne ovplyvniť režimy spánku. Tieto štúdie naznačujú, že technológie v spálni môžu spôsobovať poruchy spánku.

 

Taktiež niektoré druhy liekov môžu spôsobovať poruchy spánku. Ide najmä o kortikosteroidy, statíny, alfa blokátory, beta blokátory, SSRI antidepresíva, ACE inhibítory, ARB, inhibítory cholínesterázy, glukosamín / chondroitín. Ako zistím, že trpím nespavosťou? Poukazuje na to niekoľko základných príznakov. Ak na sebe pozorujete viac z nich súčasne, je isté, že s vaším spánkom to nebude v úplnom poriadku.

 

O ktoré príznaky ide? Ťažkosti s nočným zaspávaním, časté prebúdzanie sa počas noci, prebudenie sa v skoršom čase ako je požadované, pocit únavy aj po nočnom spánku, denná únava či ospalosť, podráždenosť, depresia, pocity úzkosti, slabá koncentrácia a sústredenie, nekoordinovanosť, nárast chýb a vyššia nehodovosť, napätie a bolesti v hlave, problémy so vzťahmi, tráviace problémy či obavy zo spánku. Koniec-koncov, dvadsať percent nehôd v ktorých nehral úlohu alkohol bolo spôsobených ospalosťou za volantom.

 

Liečba nespavosti - zameriava sa v prvom rade na určenie príčiny. Po identifikácii príčiny môže byť vhodne liečená. Okrem liečenia základnej príčiny nespavosti sa ako liečba môžu používať nefarmakologické (behaviorálne) liečebné postupy. Tie zahŕňajú terapiu kognitívnej behaviorálnej terapie v individuálnych poradniach alebo formou skupinovej terapie. Tabletky, lieky a prípravky na poruchy spánku sú farmakologickou liečbou.

 

Najlepšie produkty, doplnky výživy na dobrý spánok

Ako zaspať - antidepresíva

Existuje mnoho tabletiek, práškov a prípravkov na liečbu porúch spánku. Mnohé z nich však organizmus zbytočne zaťažujú chemikáliami. Preto je vhodné siahnuť po čisto prírodných produktoch, ktoré prinášajú silný účinok a sú bez vedľajších účinkov. Predstavíme vám najlepšie produkty, doplnky výživy na dobrý spánok. S nimi vám nehrozí už žiadne “počítanie ovečiek”.

 

Medzi osvedčené produkty patrí Bioschlaf - ide o kvalitný prírodný produkt na odstránenie nespavosti. Za svoju účinnosť vďačí rozdrveným nadzemným častiam kalifornského maku. Kalifornský mak je tiež známy ako rastlinka slncovka. Táto úžasná rastlinka sa v minulosti používala proti bolestiam hlavy či zubov. Navyše je známa pre silné sedatívne, upokojujúce účinky. Pomáha teda riešiť nespavosť, upokojuje, znižuje pocity úzkosti a zlepšuje relaxáciu.

 

Skvelým pomocníkom v boji s nespavosťou je aj 5-HTP - Hormón šťastia v tabletkách. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu je určený pre mužov. Podporuje tvorbu melatonínu a serotonínu, teda hormónov zabezpečujúcich pocity pohody a ľahšie zaspávanie. Okrem problémov s poruchami spánku vás dokáže zbaviť aj zlej nálady či bolestí hlavy.

 

Zaujímavou alternatívou pre všetkých jedincov bojujúcich s nespavosťou či poruchami spánku je doplnok výživy zvaný Calm. Ako už názov produktu napovedá - postará sa o vaše celkové upokojenie, ktoré povedie k skvalitneniu vášho spánku. V tomto prípade navyše ide o výhodnú kúpu - ľudovo povedané, za málo peňazí dostanete veľa muziky. A to kvalitnej! Prípravok je určený najmä pre ženy. Calm vsádza na kombináciu horčíka, vitamínov C a B. Upokojí vašu rozbúrenú myseľ a uvoľní svalové napätie.

Najlepšie prášky pre lepší spánok


Copyright 2018 - 2019 © Stimulant.sk