Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je takýchto...

viac
Blog / Články

Antidepresíva Xanax, Lexaurin, účinky kofeínu, prípravky na získanie energie, ktoré vás opäť nakopnú do života

Antidepresíva Xanax a Lexaurin, ako funguje kofeín a ako sa nakopnúť Antidepresíva a ako funguje kofeín

Antidepresív ako Xanax a Lexaurin existuje veľké množstvo, závisí na tom, ako lekár vyhodnotí stav pacienta, a podľa toho vyberie určitý druh antidepresív. Typy antidepresív môžu fungovať na báze podpory tvorby hormónov šťastia, ale v dnešnej dobe sú najviac predpisovanými a užívanými antidepresívami tie, ktoré podporujú vychytávanie hormónu serotonínu v mozgu, čím sa v mozgu serotonínu nachádza viac. Prevažná väčšina antidepresív však má vedľajšie účinky v podobe porúch trávenia, nechutenstvo a tiež nastávajú poruchy príjmu potravy práve kvôli zlému tráveniu.


Kofeín ako taký je stimulantom, ktorý dnes môžete nájsť v mnohých nápojoch, ale aj v prírodných produktoch, ako sú napríklad zelený a čierny čaj, čokoláda a kakao alebo veľmi obľúbená pochutina - káva. Kofeín obsahujú tiež určité limonádovej a energetické nápoje.


Na čo kofeín pôsobí? Kofeín blokuje zachytávanie adenozínu na receptoroch, čím odďaľuje pocity únavy a navodzuje pocity bdelosti, človek má viac energie a cíti sa čulejší. Kofeín tiež stimuluje činnosť srdca, zvyšuje krvný tlak a stimuluje centrálnu nervovú sústavu. Je vedecky dokázané, že na kofeínu môže vznikať závislosť (len však pri častom a dlhodobom užívaní) kvôli tomu, že telo začne byť precitlivené práve na adenozín, ktorého zachytávanie kofeín blokuje. Avšak táto závislosť sa dá jednoducho odbúrať, len vás možno bude trochu bolieť hlava.


Ako sa teda nakopnúť? Ak nie ste zvyknutí na kofeín, určite nevypite hneď celý energetický nápoj, ale skúste napríkladzelený čaj. Tento typ čaju pri obsahu kofeínu obsahuje aj iné zdraviu prospešné látky, antioxidanty a tiež teobromín, ktorý nájdete iba v zelenom čaji. Ak však budete potrebovať niečo silnejšie, môžete sa porozhliadnuť po prírodných produktoch, ktoré práve často obsahujú výťažky zo zeleného čaju.

 

Antidepresíva Xanax a LexaurinAntidepresíva Xanax a Lexaurin

Xanax aj Lexaurin sú chemická antidepresíva, ktorá len tlmí príznaky depresie, ale ako taká sama o sebe nie sú schopné vyriešiť príčiny depresie alebo pri vysadení zlepšiť náladu.

Xanax je používaný predovšetkým na úzkosti. Úzkosť je stav, keď jedinec cíti obavy, strach alebo má zlé predtuchy, zároveň sa úzkosť môže prejavovať aj fyzicky, a to búšením srdca, potením, skráteným zrýchleným dýchaním, trasením, bolesťou na hrudi. Úzkosť so sebou môže tiež niesť aj ďalšie fyzické príznaky. Menšie úzkosti sa dajú zvládať ukľudnením, tie silnejšie však potrebujú už liečbu. Xanax je teda schopný tlmiť príznaky úzkosti, a to ako tie psychické, tak aj tie fyzické. Zároveň pomáha pri panickej poruche, pod ktoré tiež spadajú úzkosti a fóbie.


Panickej poruchy však na rozdiel od úzkosti majú väčší vplyv na psychiku a fyzické zdravie. Pri panických poruchách dochádza k poruchách spánku, príjmu potravy, ku katastrofickým predstavám, panickej poruchy tiež prinášajú náhly panický strach zo smrti a ďalšie psychické aj fyzické problémy vyskytujúce sa aj u úzkosti. Xanax je opäť schopný iba liečiť prejavy choroby, ale nie je schopný choroba samotnú vyliečiť. U xanax môže vznikať závislosť, preto liečba nesmie trvať dlhšie ako 8-12 týždňov, a to pod dohľadom lekára. Zároveň pacient musí mať zdravá pečeň, pretože s poškodenými alebo zle fungujúcimi pečeňou telo nebude schopné chemikálie odbúravať.


Lexaurin je silnejšie psychofarmakum než Xanax. Opäť len tlmí príznaky úzkosti, ktoré sa môžu vyskytovať, takže pomáha s nespavosťou, upokojuje a normalizuje srdcovú činnosť, mal by upravovať poruchy trávenia a zažívania spôsobené úzkosťami a stresom a tiež pomáhať pri bolestiach hlavy, ktoré úzkosti spôsobujú. Lexaurin zároveň nesmie podávať pacientom zároveň s liekmi proti bolesti, lieky na spanie, alergikom, nesmie sa brať zároveň s inými liekmi, ktoré majú upokojujúce účinky a je priamo zakázaný dojčiacim matkám.

 

Prírodné produkty, ktoré pomáhajú s nespavosťou, zlepšujú náladu a pomáhajú pri depresiáchPrírodné antidepresíva na nespavosť a depresiu

Najlepším prírodným produktom, ktorý pomáha s nespavosťou, zlepšuje náladu, je podporným prostriedkom pre zvládanie a liečbu depresií, je Relax Plus. Tento výrobok obsahuje extrakty z mnohých byliniek, ktoré pomáhajú s navodením prirodzeného a pokojného spánku, pomáhajú tiež pri zlom trávení alebo žalúdočnej neuróze, ktorá môže byť spôsobená zlou náladou, stresom, nespavosťou alebo aj depresiou. Zároveň látky obsiahnuté v bylinkách v Relax Plus zlepšujú náladu. Aké bylinky teda Relax Plus obsahuje?


Dôležitými zložkami produktu Relax Plus sú bylinky zlepšujúce spánok a ktorý ho tiež upokojujú a navodzujú, a zároveň majú upokojujúce účinky pri nervovom vypätí alebo strese. Jedná sa o levanduľu, mučenkou, extrakt z pomarančových kvetov, ktoré tiež zároveň majú antidepresívne účinky a pozitívne pôsobí na srdcovú činnosť. Komonica tiež pomáha navodzovať spánok a účinkuje na žalúdočné neuróza alebo ťažkosti s trávením a nechutenstvo spôsobené stresom a zlou náladou. Veľmi známou rastlinou na zvládanie stresu, na žalúdočné nerv zu a na upokojenie je valeriána lekárska, ktorý v Relax Plus nechýba. Hloh obyčajný, ktorý je v Relax Plus tiež obsiahnutý, pomáha normalizovať srdcovú činnosť a upokojuje prípadné búšenie srdca spôsobené úzkosťou alebo stresom.


Ďalším produktom, ktorý môžete vyskúšať, je Ashwagandha BIO. Ashwagandha obsahuje extrakt z indického ženšenu, ktorý má veľa priaznivých účinkov na naše zdravie. Okrem toho, že chráni proti civilizačným chorobám, zlepšuje náladu, pôsobí proti stresu, má tiež afrodiziakálne účinky. Je tiež výborným pomocníkom, ktorý dodáva energiu a dobrú náladu pri psychickej i fyzickej vyčerpanosti. Pomáha so zvládaním depresie, úzkosťou a celkovo zlepšuje trávenie pri stresových žalúdočných nervózách.


Posledným produktom, ktorý odporúčame skôr pri ľahších formách stresového a nervového vypätia, nespavosti a zlej nálade, je Calm. Tento produkt obsahuje vitamíny zo skupiny B a vitamín C, horčík a jód.

 

Relax Plus - najlepšie antidepresívum, výborne upokojuje a pomáha navodiť prirodzený a pokojný spánek.

 

Ashwagandha BIO - extrakt z indického ženšenu pomáha zvládať stres, fyzické i psychické vyčerpanie a vypätie.

 

Calm - obsahuje vitamíny zo skupiny B a vitamín C, horčík a jód. Pomáha s prirodzenými chemickými procesmi v tele.

 

 

Antidepresívum bez predpisu

Copyright 2018 - 2019 © Stimulant.sk