Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Antidepresíva na predpis - Zoloft, Citalec, Remood, Citalopram, Venlafaxín, Brintellix

Pridané: 18.11.2018

Zoloft, Citalec, Remood - Tabletky a lieky proti depresii a úzkosti Zoloft, Citalec, Remood

 

Depresie a úzkosti sú zlé psychické stavy, ktoré nie je dobré podceňovať. Mnoho ľudí užíva Xanax a Lexaurin. Niektorí siahajú po liekoch Zoloft, Citalec a Remood alebo prírodnej náhrade Relax Plus. Každý, kto javí aj tie najnevinnejšie príznaky depresie alebo úzkostné poruchy, by mal vyhľadať odbornú lekársku pomoc.


Liečba je najúčinnejšia, keď sa začne do najskôr, s psychickými chorobami to nie je nijak inak.


Lekár vám poradí, čo robiť a ako si pomôcť na zvýšenie energie a zlepšenie nálady. Keď to bude potrebné, predpíše vám antidepresíva, ktorá vám pomocou rôznych účinných látok upokojí mozog a tým prispeje duševnej pohode.

Pozor! Lieky môžu mať vedľajšie účinky. Odborníci doporučujú prírodné antidepresíva Relax Plus.

 

Zoloft

Jedným z najčastejšie predpisovaných liekov proti depresiám je Zoloft.

Účinnou látkou týchto antidepresív je látka Sertralín, ktorá zvyšuje hladinu Serotonínu v spojení dvoch neurónov (v synapsiách). Práve synapsie sa podieľajú na šírení nervových vzruchov.


Serotonín je dôležitý hormón. Potrebujeme ho k šťastiu, dobrej nálade a uvoľnenosti. Práve jeho nedostatok často môže za pochmúrne stavy, úzkosti a sklony k depresiám. Zoloft sa užíva raz denne, silu dávky určuje lekár. Účinky sa začnú prejavovať približne po dvoch týždňoch liečby. Podobné je to s tabletkami Citalopram, Venlafaxín, Brintellix.


V prvých dňoch liečby sa môžete stretnúť s veľmi zvýšenou aktivitou nepokojom a nutkaním niečo robiť. Krátkodobý prejav nie je nijako škodlivý, ak by ale pretrvával dlhšie ako dva týždne alebo bol príliš silný a sťažilo vám život, obráťte sa na lekára. Užívanie Zoloft môže spôsobiť závislosť na lieku. Pri okamžitom vysadení by ste mohli zaznamenať abstinenčné príznaky. Preto prebieha vysádzanie vždy pod dozorom lekára a to tak, že sa postupne znižuje dávka.

 

Citalec

Účinnou látkou Citalec je Citalopram. Pôsobí priaznivo na centrálny nervový systém, pri tom nijako neovplyvňuje intelekt ani nemá tlmivé účinky. Citalec lieči depresiu, neskôr pomáha predchádzať jej návratu. Rovnako ako ďalšie antidepresíva začína účinkovať najskôr po dvoch týždňoch poctivého užívania.

 

Remood

Remood zvyšuje hladinu Serotonínu pomocou látky Paroxetín. Liečia sa im depresia, úzkosť alebo napríklad nadmerná nervozita. Počas užívania Remoodu ani ďalších liekov sa neodporúča piť alkohol. Lieky účinky alkoholu zosilňujú.

 

Citalopram, Venlafaxín, Brintellix - Prášky, lieky a tabletky na depresiu a stres Citalopram, Venlafaxín, Brintellix

Neustály stres môže byť nebezpečný. Pod stresom sa ľahko dostaneme do depresie. Depresia je veľmi nepríjemné psychické ochorenie. Pacienti sú neustále smutní, trpia neodôvodnenými výčitkami svedomia, neveria si, všetko vidia čierno a mnohokrát myslia na samovraždu.


Vyliečiť sa z depresie je beh na dlhú trať, vôbec to nie je jednoduché. Našťastie nám môžu lekári pomôcť predpísaním vhodných antidepresív. Tieto zázračné tabletky pomáhajú zlepšovať náladu a znižovať príznaky depresie.


Potom, čo príznaky úplne ustúpili, je dôležité v liečbe antidepresívami pokračovať najlepšie aspoň pol roka. To preto, aby sa náhodou nevrátila. Podceňovanie sa nemusí vyplatiť.

Tip: Hľadáte najlepšie antidepresívum? Lieky môžu nahradiť prírodné tabletky na liečbu depresie Relax Plus, Ashwagandha a Calm. Sú bez predpisu a majú čisto prírodné zloženie.

 

Citalopram

Účinná látka tohto lieku sa volá rovnako - Citalopram. Pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a podieľa sa na úprave hladiny Serotonínu, čo je hormón, ktorý je dôležitý pre náš duševný stav. Jeho nedostatok spôsobuje zmeny nálady a sklony k depresiám.


Citalopram, podobne ako mnoho ďalších liekov proti depresiám, je určený len dospelým. U detí a mladistvých hrozí zvýšené riziko nežiaducich účinkov. Tie sa objavujú prevažne v prvých dvoch až tri týždňoch liečby. Pacientom, ktorí s liečbou antidepresívami len začínajú, sa najprv krátkodobo zhorší stav; oveľa viac myslia na samovraždu.


Citalopram sa užíva jedenkrát denne počas jedla. Je dôležité ho zapiť.

 

Venlafaxín

Venlafaxín pôsobí na nervový systém. Ovplyvňuje predovšetkým hladinu Serotonínu, čiastočne má však vplyv aj Nanoradrenalín. Liečia sa nimi depresie, úzkosti a panika.


Venlafaxín sa užíva jedenkrát denne počas jedla, je vhodné ho brať každý deň v približne rovnakom čase. Príznaky depresie sa môžu odstrániť už po dvoch až štyroch týždňoch užívania. V prípade, že po tejto dobe nezaregistrujete zlepšenie, informujte svojho lekára, ktorý vám zvýši dávku.

 

Brintellix

Filmom obalené tablety Brintellix obsahujú liečivo Vortioxetin. Podobne ako ďalšie antidepresíva tohto typu pôsobí Brintellix na nervový systém a udržuje hladinu serotonínu v zdravej výške.


Užívanie Brintellixu zvyčajne nespôsobuje únavu a otupenosť, preto je možné s ním viesť vozidlo a obsluhovať stroje. Vhodné môže byť využiť Relax Plus, ktorý je známy ako náhrada liekov na depresiu a úzkosť. Na spanie doporučujeme Bioschlaf a Calm.

 

Prírodné antidepresíva bez vedľajších účinkov na zlepšenie nálady Prírodné antidepresíva bez vedľajších účinkov na zlepšenie nálady

Antidepresíva sú účinným riešením depresií a ďalších psychických porúch, svojím zloženie však nie sú prirodzená nášmu telu. Pečeň majú veľa práce s odbúravaním neznámych látok, organizmus sa zbytočne zaťažuje.


S užívaním antidepresív sa navyše vystavujete možným nežiaducim účinkom.

K doliečenie a prevenciu pred novým pádom do depresie vám dobre poslúži prírodné doplnky. Tie sú k telu omnoho šetrnejšie, aj keď pôsobí efektívne. Riziko nepríjemných vedľajších účinkov nehrozí.


Nezaťažujte sa chemikáliami, skúste sa vydať po prírodnej ceste. Že neviete, po akom doplnku siahnuť? Odporučíme vám ten najlepší produkt na depresie.

Odborník radí: Prečo je produkt Relax Plus najlepšie antidepresívum bez predpisu? Poskytuje silný efekt bez vedľajších účinkov a na rozdiel od antidepresív na predpis funguje dlhodobo a je možné ho užívať dlhšiu dobu.


Relax Plus

 

Relax Plus jedinečný produkt, ktorý vás naozaj nesklame. Obsahuje extrakt z liečivých rastlín, ktoré majú na človeka upokojujúci vplyv. Vďaka nim Relax uvoľňuje organizmus a zaisťuje dobrú náladu, znižuje stres a čaruje úsmev na tvári. S Relax Plus vám všetko pôjde jednoducho a s radosťou.

Zloženie: Levanduľa, Komonica, Pomaranč, Mučenka, Valeriána lekárska a Hloh

 

Ashwagandha BIO Premium

Ashwagandha je silný adaptogén. Velmi účinne pôsobí proti stresu, zlej nálade aj úzkostem. Tajomstvom jeho výborných vplyvov na ľudskú psychiku je výtažok z Indického ženšenu (Ashwagandha Somnifera). Silu tohto Ženšenu poznajú ľudia už dlho: V Ajurvéde sa Ašvaganda používa už dlhých 300 rokov. Tak dlho ľudia vedia, že indický ženšen upokojuje mozog a prináša pocit psychickej pohody. Kapsule sú ľahko prehĺtateľné a hodia sa aj pre vegánov. Ashwagandha BIO Premium sa teraz predáva za skvelú akčnú cenu.


Calm

Keď na vás doľahne depresia, zlá nálada a stres, účinky lieku Calm sa prejavujú veľmi rýchlo. Hoci je tento produkt v porovnaní s inými lacný, ponúka efektívne účinky: upokojuje mozog, uvoľňuje napätie svalov, zlepšuje náladu a podporuje kvalitu spánku. Zloženie: Horčík, Jód, Vitamíny B a Calm je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia neznášanlivosťou lepku, sóje a laktózy. Ocenia ho tiež vegáni.


Prírodné antidepresíva


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Antidepresíva na predpis - Zoloft, Citalec, Remood, Citalopram, Venlafaxín, Brintellix

vložiť nový komentár
09.04.2019 pridal
Copyright 2018 - 2024 © Stimulant.sk