Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Lieky Guajacuran, Escitalopram, Citalopram, Zoloft - Liečba: Antidepresíva na depresiu

Pridané: 06.10.2018

Depresia, jej symptómy, príčiny a liečba antidepresívamiLiečba depresie, lieky, antidepresíva na depresiu

Aj vy máte pocit, že slovo depresia je už samo o sebe akosi depresívne? Antidepresíva na liečbu depresie ako Guajacuran a Escitalopram môžu pomôcť, ale majú vedľajšie účinky, preto čoraz viac žien aj mužov hľadajú prírodné antidepresíva ako Relax Plus a Bioschlaf. Akú predstavu toto slovo navodzuje vám? Neutrálnu či podobne skľučujúcu? Nech ide o akýkoľvek pocit a dojem z medicínskeho termínu depresia, treba v prvom rade prizerať na realitu. Život s chorobnou depresiou je bremeno a treba to čím skôr zmeniť. Lieky Guajacuran, Escitalopram, Citalopram a Zoloft môžu pomôcť a fungujú ako účinné antidepresíva. Môžete vyzkúšať tiež prírodné alternatívy. Nemajú na rozdiel od antidepresív, liekov žiadne vedľajšie účinky.

Tip: Pociťujete vedľajšie účinky z liekov? Doporučujeme antidepresíva Relax Plus a Bioschlaf. Sú to prírodné tabletky na depresiu, ktoré sa na rozdiel od liekov môžu užívať dlhodobo a preto majú dlhodobý efekt.

 

Je rozdiel medzi depresiou a stavom smútku? Áno, je to podstatný rozdiel. Zlá nálada a smútok nemusia nutne znamenať, že ide o depresiu. Popri smútku a zlej nálade je depresia totiž závažné ochorenie! Vďaka výskumom medicína vie, že mozog človeka trpiaci depresiou odlišne funguje. Konkrétne to znamená, že v mozgu sa objavujú poruchy v oblasti pre správanie, myslenie, spánok a chuti do jedla.


Vzniká nerovnováha dôležitých chemických látok v mozgu, neurotransmiterov. Depresiu zistíte aj na základe toho, že nepríjemný psychický stav trvá viac ako dva týždne a človek odrazu nie je možný fungovať v tom bežnom živote.


Depresia nie je nálada, je to dlhodobý stav. Prejavovať sa môže nespavosťou či opačne chorobnou spavosťou, nechutenstvom, depresívnou náladou a to najmä ráno, poruchami sústredenia, myšlienkami na smrť a samovraždu, pocitmi ako je nepokoj, nervozita, spomalenie, pocity viny, neschopnosti a zbytočnosti. Ste nadmieru unavení a hľadáte účinné antidepresíva na liečbu depresie.


Človek trpiaci na depresiu nie je schopný vôľou zvládnuť rôzne pocity, ktoré depresia prináša. Môže íst o agresivitu, hnev, podráždenosť, pocity viny, že nevie fungovať zdravo ako v minulosti. Jedným z častých symptómov je aj pokles sexuálnej túžby.


Aj keď sa možno pokúšate spomínané stavy zvládnuť silou vôle, nebude možné zvládnuť danú diagnózu, nakoľko je to ochorenie a potrebuje svoju liečbu. Táto depresia neprejde sama od seba. Ak by bola diagnóza dlhšie neliečená, zvládnutie a priebeh liečby môže jej doterajšie zanedbávanie komplikovať. Platí, že každý pacient je unikátny a liečbu potrebuje na mieru. Depresia môže narúšať aj fungovanie iných systémov, nielen centrálneho nervového systému.


Depresia sa nezaobíde bez liečby s antidepresívami, farmakologickými látkami. Tie zlepšujú mnohé depresívne symptómy. Antidepresívne lieky mozgu nedodávajú priamo chýbajúce látky, ale pôsobia tak, že zvyšujú a urýchľujú tvorbu látok tam, kde sú potrebné. Umožňujú jedincovi navrátiť sa do predchádzajúceho života. Proste depresiu liečiť treba, tu hanba nie je na mieste, ale odborná pomoc áno. Chorý pacient potrebuje svoje ochorenie zvládnuť, aby nedošlo ešte k horším následkom.


Nepríjemná depresia patrí medzi najčastejšie duševné poruchy a môže postihnúť každého z nás v ktoromkoľvek veku a období života. Dvakrát častejšie postihuje nežnejšie pohlavie. Môže sa opakovať, preto sa potom nazýva ako návratná depresia. Celosvetovo na ňu trpia až milióny ľudí.


Najstaršie správy o depresii máme už od antického obdobia. Antický lekár Hippokrates, otec medicíny, dal depresii označenie melanchólia. Depresia sa prejavovala skľúčenosťou, nespavosťou, nechutenstvom, nepokojom, dráždivosťou. Podľa vtedajších poznatkov tento stav súvisel s nadmerným vylučovaním čiernej žlče, čo sa v gréčtine nazývalo “melan cholé“. Novšie pomenovanie Depresia je udomácnený termín, vychádza z latinského slova deprimere, čo znamená deprimovať, skľučovať, stiesňovať, zarmútiť.


Spúšťačmi môžu byť neradostné, nepriaznivé životné okolnosti a udalosti. Môže íst o partnerské, rodinné a pracovné problémy. Osamelosť, odcudzenosť, strata zamestnania či nezamestnanosť či niekoľko problémov súčasne a dlhodobého charakteru. Riziko vzniku choroby môže byť pri nepriaznivých udalostiach až šestkrát vyššie. Príčinou depresie môže byť aj drogová závislosť, telesné a mozgové choroby (neurologické, endokrinné, onkologické, infekčné, kardiovaskulárne a ochorenia spojené s bolesťou).


Preukázalo sa, že medzi pokrvnými príbuznými je výskyt depresie častejší trojnásobne, nakoľko sa jedná o genetické riziko. Táto vrodená predispozícia sa môže neskoršie mobilizovať vonkajšími príčinami, ktoré tvoria sociálne prostredie.

 

Antidepresíva Guajacuran, Escitalopram, Citalopram, Zoloft verzus prírodné produktyGuajacuran, Escitalopram, Citalopram, Zoloft

Neliečená či nerozpoznaná depresia nielen predlžuje psychické utrpenie, ale stojí aj za dlhou práceneschopnosťou. Postihnutý si depresiou zvyšuje riziko samovražedného konania.


Epidemiologické prieskumy prezrádzajú, že množstvo prípadov depresie vo svete narastá. No a pre nás Slovákov platí to isté. A kto je najčastejším pacientom? Ženy. Prečo je výskyt depresií u žien častejší? Sú to rôzne faktory. Je to zvýšená pracovná záťaž žien, každodenná starostlivosť o domácnosť a deti. Citová zraniteľnosť žien prispieva k depresii, sú menej odolné voči nepriaznivým udalostiam. Ďalšou príčinou budú u žien hormonálne zmeny, ktoré sa prejavujú počas menštruácie - lenže k hormonálnym zmenám dochádza pravidelne každý mesiac a žena zmeny na tele aj duši veľmi citlivo pociťuje. Pôsobením depresie dochádza aj k poruchám ženského cyklu. Ďalej je to v období po pôrode a počas menopauzy. No a u starších ľudí môže depresia vyzerať inak ako u mladých.

Tip: Prečo sú prírodné tabletky na úzkosť a depresiu lepšie ako lieky? Sú bezpečnejšie, lebo nemajú vedľajšie účinky a je možné ich užívať dlhodobo.


Cieľom medicínskej liečby je dosiahnuť stav, aby vymizli ako príznaky depresie, tak aj to, aby sa choroba do budúcna neopakovala. Liečbu musí riadiť lekár, keďže je oboznámený so správnou antidepresívnou liečbou.


Mieru úspešnej liečby si viete zabezpečiť vy samy, ak depresiu nenecháte v sebe ďalej narastať a zájdete za odborníkom. Vyhnete sa narastajúcim komplikáciám.


V medicíne je liečba depresie pomocou antidepresív. Antidepresíva sú farmakologické látky. Prírodné antidepresíva sú náhrady syntetických liekov, ktoré sú bezpečnejšie a môžu sa užívať dlhodobo. Ich účinok by sa mal dostaviť po šiestich až ôsmich týždňoch najskôr. Keď si kladiete otázku, prečo toľko čakať na ich účinky, odpoveďou je, že antidepresívum nepôsobí hneď, pretože to nie je droga. Postupne pracuje na zmene narušeného fungovania v mozgu. Liečba sa nesmie prerušovať predčasne, aby nedošlo k návratu. A keďže liečba depresie je behom na dlhšiu trať, po vymiznutí príznakov by liečenie ešte malo trvať ďalších pár mesiacov. Takže postupne vysadzovať liečbu je pre vás dobrým opatrením a nevyhnutnosťou.

Čo ešte môže prispievať k nárastu depresii? Je to životný štýl. Presnejšie novodobý konzumný životný štýl. Existenčné problémy a nedostatočné uspokojovanie našich dôležitých potrieb.


Medicína podáva pacientom lieky ako je napríklad Guajacuran. Tento liek úcinkuje pri úzkostných stavoch, nervozite, napätí či dokonca vtedy, ak sa potrebuje posilniť a odbúrať trému pri dôležitej príležitosti a pri nervozite pred menštruáciou. Uvoľňuje napätie kostrového svalstva pri vyšších dávkach a tlmí bolesť hlavy spôsobenú duševným a fyzickým napätím. Znižuje duševné a citové napätie. Medzi neželanými účinkami sa uvádzajú tie zriedkavé a to svalová slabosť, nevoľnosť, vracanie, ospalosť, závraty alebo únava, veľmi zriedkavé ako kožné alergie, zmeny v krvnom obraze. Môžete si ho voľne zakúpiť.


Escitalopram patrí do skupiny antidepresív, používa sa na liečbu depresie a úzkostných porúch pacientov. Obsahuje liečivo rovnakého znenia ako samotný názov lieku, Escitalopram. V prípade tohto lieku je nežiaducich účinkov veľmi požehnane. Je to napríklad nezvyčajné krvácanie, aj do tráviaceho traktu, úzkosť, závraty, bolesti v svaloch a kĺboch, sexuálne poruchy, vypadávanie vlasov a ďalšie.


Citalopram je tiež zaradený do skupiny antidepresív. Liek znova vykazuje množstvo vedľajších účinkov.


Zoloft sa užíva na liečbu depresie, prevenciu návratu depresie a stavov úzkosti. Tiež pri liečbe panických poruchách u dospelých a sociálnej úzkostnej poruche. Jeho vedľajším účinkom je, že mužským pacientom môže spôsobiť dlhotrvajúcu erekciu až tri hodiny ale zlyhať môžu pri ejakulácii. A znova, o nežiaduce účinky Zoloftu núdza nie je.


Uvedené lieky sa požívajú na liečbu depresívnych stavov, no majú veľa nežiaducich účinkov. Svetlú výnimku menšieho počtu nežiaducich účinkov robia tabletky Guajacuran. Nastavená liečba antidepresívami sa začína prejavovať po niekoľkých týždňoch až mesiacoch, preto bude vaša trpezlivosť na mieste.


Nami odporúčané prírodné prípravky sú Calm, Aswhagandha BIO a Relax Plus. Prečo by mali byť prírodné doplnky lepším riešením ako zajedanie liekov na depresiu? Doplnky budú pre liečbu prínosom, pretože majú pozitívne účinky a nespôsobujú vedľajšie účinky. Neobsahujú chemické a syntetické látky ako bežné liečivá. A veľkým plus sa stáva, že nie sú návykové. Nežiaduce účinky liekov, ktorými pôsobia na organizmus, vôbec nie sú zanedbateľné. Niektoré vedľajšie úcinky sú slabšie, ale čo tie účinky, ktoré vážne ohrozujú zdravie pacienta? Hoci by mali lieky pomáhať, na druhej strane spôsobujú škody. Preto ak sa zlé účinky dostavia, užívanie musíte znížiť alebo dať si nasadiť novú liečbu.


Pri prijímaní doplnkov na prírodnej báze nebude tak zaťažený vás organizmus. Napokon niekoľko rokov dozadu sme atakovaní rôznymi škodlivými látkami z každej strany a ďalšie chemické látky nám k úžitku na zdravie nebudú.

 

Osvedčené prírodné prípravky na pomoc pri depresii a súvisiacich ťažkostiachPrírodné prípravky proti depresii

Pri doplnkoch výživy sa môžete tešiť na ich užívanie bez postranných efektov. Nájdete ich v lekárni a na internete a nepotrebujete k nim lekársky podpis. Ušetríte si čas čakania u lekára ale aj nervozitu. Mnohí ľudia sa vyhýbajú ordinácii alebo nechcú strácať čas u lekára a tak volia jednoduchšiu cestu. Realita je taká, že aj doktori v ordináciách sa nevedia plne venovať každému pacientovi, pretože pacientov je na jedného lekára veľa. Keď už ale užívate lieky, vsaďte na istotu a poraďte sa s lekárom o užívaní doplnkov, aby ste boli ubezpečení, či nemôže dôjsť k neželaným nepríjemnostiam. Prípadne k stieraniu účinkov.


Rozhodli ste sa vyskúšať prírodné zdroje? Vedzte, že si ich užívaním doplníte látky potrebné na správne udržovanie organizmu.

Tip: Prečo je Relax Plus najlepšie antidepresívum? Má silný efekt, dlhodobý účinok a nemá vedľajšie účinky. Pre zlepšenie nálady je možné tento produkt užívať s tabletkami 5-HTP - hormón šťastia v tabletkách.

 

1. Relax Plus je prvým prípravkom, ktorý odporúčame na uvoľnenie celého organizmu a zlepšenia nálady, môže nahradiť antidepresíva ako Xanax, Citalopram a Zoloft. Relax Plus je prírodné antidepresívum, ktoré pomôže uvoľniť telo, odohnať ťažké pocity ako je smútok, strach, úzkosti. Stres nám každým dňom šlape na päty a dokáže nás poriadne vyšťaviť. Toto isté nám robia aj negatívne pocity, ktoré majú vo zvyku pretrvávať v človeku dlhšie, akoby si želal. A to nehovoríme o depresii samotnej. S Relax Plus sa budete cítiť viac uvoľnene a ľahšie. Zloženie zo zmesi byliniek je adekvátnym riešením pre unavenú myseľ a unavený organizmus. Vďaka účinkom preparátu budete mať znova kvalitný spánok a dožičíte si komplexnú relaxáciu tela aj mysle. Veď predsa jedno s druhým je neoddeliteľne spojené.

Relax Plus obsahuje zmes byliniek z Levandule (levanduľa blahodarne pôsobí na nervové preťaženie, nespavosť, na zníženie úzkosti), z Mučenky - známej v ľudovom názve ako Kristova koruna (používa sa na tlmenie nervozity, poruchách spánku a depresii, indiáni ju používali ako potravu a ukľudňujúci prostriedok), Hlohu a Valeriány lekárskej (bylina navodzuje a udržuje prirodzený spánok).

Užívajú sa 4 až 6 kapsúl dennej dávky. Neodporúčame užívať deťom mladším ako 12 rokov, tehotným a dojčiacim ženám a pacientom počas antihypertenznej liečby.

 

2. Ashwagandha BIO Premium - sú tieto tabletky naturálna a mocná vzpruha? Jednoznačne je Ašvaganda prírodné antidepresívum, posilňujúce energiu a vitalitu tela. V Ajúrvedskej medicíne je jednou z najdôležitejších bylín, bylina sa tam totiž teší svojmu využívaniu už viac ako 3000 rokov. Uctievajú ju kvôli zázračnej liečivej sile. Má jedinečnú kombináciu chemických zlúčenín v ideálnom pomere, čím omladzuje telo, myseľ a predchádza starnutiu. O jej koreni sa hovorí, že má pach ako konský pot. Tak vznikol aj názov, Ashwat je kôň, Gandhi znamená pach, čo sa rovná významu konský pot. V slovenčine pre nás názov nezvyklý.

Označenie dostala aj ako Indický ženšen. Pôsobí ako ochranný štít pred stresom a naopak na zvýšenie pocitu pohody. Liečivá Ašvaganda pomáha na lepšiu regeneráciu, na uvoľnenie mysle, na kvalitu spánku, preto sa v niektorých kultúrach užíva ako prírodné sedatívum. Ašvaganda je nielen prírodným antidepresívnom, ale jej koreň je považovaný za prírodné afrodiziakum. Využitie Ajúrvedskej rastliny je široké, priaznivo pôsobí na ďalšie zdravotné potiaže a preventívne na degeneratívne ochorenia. Ak ste športovec, aj vám padne vhod tento výživový doplnok na nakopnutie organizmu.

Balenie obsahuje 90 tabliet. Odporúčaná dávka je jedna tabletka denne.

Zloženie: Extrakt z indického ženšenu.

 

3. Calm je prípravok, ktorý vás bude vyživovať na bunkovej úrovni, čo je presne to, čo zaručuje jeho výborné pôsobenie. Skladáme sa z obrovského počtu buniek a keď bunky fungujú správne a sú zdravé, len vtedy môžeme existovať v plnom zdraví a sile aj my. Prípravok skludňuje oboje, myseľ i telo a dopomáha zdravému odpočinku. Výborne funguje práve pri nedostatočnom spánku a stresovom zamestnaní. Pri úzkosti a strese, ktorý sa dotýka každého dospelého jedinca, čo funguje v bežnej civilizácii. Calm zaručuje rýchly nástup požadovaných účinkov a tiež odstránenie problémov s nervozitou a spánkom. Vďaka originálnemu a unikátnemu prípravku budete dobre oddýchnutí v posteli a preto budete s väčšou energiou a ľahkosťou fungovať počas dňa. Deň a noc spolu súvisia a Calm vám zlepší dennú aj nočnú fázu.

Prípravok je v zložení Horčík, Vitamíny skupiny B, Vitamín C a Jód.

Obsah: 1. balenie obsahuje 3 vrecúška tabliet, každé vrecúško obsahuje 2 tablety. Dávkuje sa jedna dávka ráno pred jedlom.

2. balenie obsahuje 3 vrecúška pre prípravu nápoja, obsah vrecúška zmiešajte s vodou a zmiešaný nápoj popíjajte pred spaním. Podrobné informácie si prečítate na pribalenom letáku.

 

Najlepšie prírodné antidepresíva na liečbu depresie


Späť na zoznam článkov
Copyright 2018 - 2024 © Stimulant.sk