Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Dexamed fórum - Na čo sa používa a aké sú skúsenosti?

Pridané: 09.06.2019

Čo je Dexamed (Dexamfetamín sulfát) a aké je jeho použitie, indikácie

Dexamed je liek, ktorý obsahuje účinnú látku Dexamfetamín Sulfát. Nepomôže na spaľovanie, ale na ADHD. Liek je dostupný vo forme tabliet (5 mg) na liečbu detí vo veku od 6 do 17 rokov s poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD), u ktorých Metylfenidát (iný liek na ADHD) nebol účinný (liečba druhej línie). ADHD je stav, ktorý postihuje hlavne deti, čo vedie k pretrvávajúcej neschopnosti sústrediť sa, k hyperaktivite a impulzívnemu správaniu. Dexamed patrí do skupiny liekov, nazývaných „psychostimulanty“ a predpokladá sa, že funguje tak, že aktivuje určité oblasti mozgu, ktoré kontrolujú pozornosť a koncentráciu, čím pomáha znižovať impulzívne správanie.

 

Stimulačné lieky sa nepoužívajú u všetkých detí s ADHD. Tento liek sa používa ako súčasť komplexného liečebného programu pre ADHD, ktorý zahŕňa psychoterapeutické a behaviorálne techniky, a používa sa len u detí, u ktorých sa tieto liečby ukázali ako nedostatočné. Liek sa má používať len pod dohľadom špecialistu na poruchy správania v detstve a až po dôkladnom posúdení závažnosti príznakov dieťaťa. Ak príznaky ADHD pretrvávajú, liek môže pokračovať užívať až do obdobia dospievania, alebo taktiež aj do obdobia dospelosti.

Tip: Chcete prírodný liek na ADHD bez vedľajších účinkov? Pomôže vám Focus Pills - najlepší liek na ADHD bez predpisu.


Dávka predpísaná lekárom závisí od toho, či užívate tento liek na narkolepsiu alebo ADHD. V obidvoch prípadoch sa dávka začne pomaly a môže sa zvyšovať každý týždeň, aby sa zistilo, ako budete reagovať na liek, nemal by mať však efekt na Estrogén alebo Testosterón. Je dôležité dodržiavať pokyny svojho lekára. Účinky Dexamedu trvajú približne tri až štyri hodiny po užití dávky, takže tento liek sa zvyčajne užíva dvakrát až štyrikrát denne.

 

Pri liečbe detí s ADHD sa dávky majú zvyčajne užívať ráno, v čase obeda a v prípade potreby tretia dávka okolo štyroch hodín. Treba sa vyhnúť dávkam, ktoré budú neskôr, ako je pravdepodobné, že interferujú so spaním v noci. Ak zabudnete užiť dávku, neznepokojujte sa, jednoducho vynechajte vynechanú dávku a užite ďalšiu dávku, keď je pripravená. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Tablety sa majú užívať s nápojom a môžu sa užívať s jedlom alebo bez jedla.

 

Liek Dexamed - Silný efekt, vedľajšie účinky, použitie pri dojčení Použitie lieku Dexamed v tehotenstve a pri dojčení

Dexamed je liek, ktorý môže spôsobiť závraty, ospalosť a poruchy videnia. Mali by ste sa vyhýbať činnostiam, ktoré by mohli byť potenciálne nebezpečné, ako napríklad lezenie na stromoch, jazda na bicykli alebo na koni, vedenie vozidla alebo obsluha strojov.


Počas užívania tohto lieku nesmiete piť alkohol. Tento liek môže znížiť chuť do jedla a niektorí ľudia môžu pri dlhodobej liečbe schudnúť.

Trápi vás depresia? Vyzkúšajte prírodné lieky na depresiu bez predpisu Relax Plus na uvoľnenie a zlepšenie nálady.


Pred začatím liečby týmto liekom a pravidelne každých šesť mesiacov, pokiaľ sa v liečbe pokračuje, by sa mali kontrolovať výška, hmotnosť a chuť do jedla. Ak vaše dieťa nerastie uspokojivo, alebo ak si váhu dostatočne nezvyšuje, lekár Vám môže odporučiť prerušenie liečby, aby sa dosiahol rast. Váš krvný tlak a tepová frekvencia (pulz) by sa mali tiež skontrolovať pred začiatkom liečby a potom aspoň každých šesť mesiacov a po každej zmene dávky, najmä ak máte vysoký krvný tlak.


Ak pocítite akékoľvek srdcové palpitácie, bolesť na hrudníku pri cvičení alebo dýchavičnosť, alebo ak sa vám počas užívania tohto lieku nepozoruje žiadny zjavný prínos, mali by ste okamžite informovať svojho lekára. Ak máte počas liečby akékoľvek iné príznaky alebo vedľajšie účinky, mali by ste to oznámiť svojmu lekárovi. Najmä deti a mladiství užívajúci tento liek majú oznámiť svojmu lekárovi, ak majú nejaké nové, alebo sa zhoršujúce úzkostné myšlienky alebo pocity, úzkosť, nepokoj, podráždenosť, agresiu, nepriateľstvo, depresiu, zmeny nálady alebo iné nezvyčajné zmeny v správaní po začatí liečby týmto liekom.


Ak sa obávate o svoje dieťa v ktoromkoľvek bode, je dôležité okamžite sa porozprávať so svojím lekárom. Liečba týmto liekom sa nemá prerušiť náhle, pretože to môže viesť k extrémnej únave a depresii. Pri ukončení užívania lieku sa má postupovať postupne, podľa pokynov, ktoré Vám dá Váš lekár. V dávkach predpísaných na lekárske indikácie niektoré dôkazy naznačujú, že Dexamed nemusí nepriaznivo ovplyvňovať dojčatá.


Účinok Dexamedu v mlieku na neurologický vývoj dojčiat nebol dostatočne študovaný. Je možné, že veľké dávky Dextroamfetamínu môžu interferovať s produkciou mlieka, najmä u žien, ktorých laktácia nie je dobre známa. Relevantné publikované informácie neboli zistené ku dňu revízie bezpečnosti dojčenia počas užívania Dexamedu. Odborník odporúča, aby sa amfetamíny u dojčiacich matiek nepoužívali terapeuticky. 

Recenzia: Dexamed - Injekcie 2 ML, 8 MG, dávkovanie, sirup Dávkovanie Dexamedu formou injekcií a sirupu

Injekčné použitie lieku Dexamed je indikované pre použitie v každej forme celkovej, prípadne lokálnej glukokortikoidnej liečby, alebo v súrnych prípadoch, kde je podávanie liečby práve týmito látkami poslednou možnosťou pre záchranu ľudského života.


Injekcie sa podávajú do mäkkých tkanív. Lokálna liečba väčšinou 4 až 8 mg, počas aplikácie do malých kĺbov sa podáva 2 mg. Injekcie sa podávajú raz, každých 3 až 5 dní, a to každé 2 až 3 týždne. Všetko závisí od odpovede pacienta. Dávka sa postupne má eliminovať na jedno podanie, a to každý druhý deň.

Chcete náhradu Dexamedu bez vedľajších účinkov? Pomôcť vám môžu lieky na liečbu ADHD Focus Pills a Exam Bacopa.


Dôvodom je minimalizácia supresie nadobličkovej osi, ktorá by mohla spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, a ohroziť život človeka. Vedľajšie účinky Dexamedu je možné eliminovať pri použití čo najnižšieho množstva liečiva počas čo možno najkratšieho časového obdobia. Hovoríme o jednej dávke ráno, prípadne, ak je to nutné, rannej dávke každý druhy deň.


V rámci sirupovej formy lieku Dexamed je užívanie obdobné, ako v prípade injekčného použitia. Ideálnou dávkou je 5 ml sirupu, a to raz za každých 3 až 5 dní. Táto dávka je podávaná každé 2 až 3 týždne. Taktiež sa berie ohľad na individuálnu odpoveď organizmu pacientov. Dávky sa postupne musia znižovať v počte jedno podanie každý druhý deň. Kvôli supresii v nadobličkovej osi je nutné dávky Dexamedu postupne redukovať. 


Vyhnúť sa prípadným vedľajším a nežiadúcim účinkom je možné postupnou elimináciou dávok lieku Dexamed, ktorý by mohol v zvýšených, prípadne neredukovaných množstvách spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, ktoré by mohli ohroziť život pacienta. Injekčné použitie, ako aj užívanie sirupu, je u pacientov menej badateľné, ale nie je nijak zvláštne. Prevalencia tabletovej formy tohto liečiva je u pacientov markantná a v rozumných množstvách nie škodlivá pre ľudský organizmus.


Najúčinejšie prírodné produkty na ADHD na zlepšenie sústredenosti


1. Focus Pills – chcete vedieť, ktorý produkt je najlepší pri poruchách ADHD? Ide o Focus Pills. Je to ten najlepší prírodný produktnaliečbu ADHD. Jeho nespornou výhodou je, že zabezpečí aj vysokú koncentráciu, lepšiu pamäť a motiváciu.

 

2. Think – je nasledujúcim produktom na výrazné zlepšenie aktivity mozgu. Think sa sústredí na podporu mozgovej činnosti. Je vhodný pri aktivácii rozmýšľania pre dospelých, ktorý v práci podávajú vyššie mentálne výkony.

 

3. Exam Bacopa – prírodný produkt bez aditív. Exam Bacopa disponuje tým najlepším zložením, sú to prírodné tabletky na zlepšenie pamäte. Je to vhodná pomôcka na učenie aj pre študentov, ktorí majú v škole množstvo povinností.


Lieky na ADHD 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Dexamed fórum - Na čo sa používa a aké sú skúsenosti?

vložiť nový komentár
09.06.2019 pridal
Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk