Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Ženy a hormonálna rovnováha: Nerovnováha hormónov, búšenie, návaly tepla - Čo pomôže viac ako šatavari?

Pridané: 11.03.2019

Hormonálna nerovnováha ženy: Počuli ste o Shatavari alebo Šatavari? Pomôže na menopauzu, búšenie, a aj na návaly teplaShatavari je tiež známy, ako Asparagus racemosus

Lieky, ako Dexamed a Clitorin, môžu pomôcť pre ženy, ale čoraz častejšie sú tiež bylinky, prírodné tabletky, a doplnky. Shatavari, alebo Šatavari, je tiež známy, ako Asparagus racemosus. Je to adaptogénna bylina na hormonálnu nerovnováhu ženy v menopauze, a prispieva tiež proti búšeniu a návalom tepla. Adaptogénne byliny sú byliny na to, aby pomohli vášmu telu vyrovnať sa s fyzickým a emocionálnym stresom. Shatavari zlepšuje vitalitu, čo sa stáva základom ayurvedickej medicíny.

Tip pre vás: Chcete hormonálnu rovnováhu? Tabletky Clitorin pomôžu na problémy v menopauze, návaly tepla a búšenie, navyše zvyšujú libido a vzrušenie pre ženy a prispievajú aj k plodnosti.


1. Antioxidačné vlastnosti majú silný vplyv na pozitívnu hormonálnu rovnováhu ženy. Antioxidanty pomáhajú predchádzať poškodeniu buniek. Tiež bojujú proti oxidatívnemu stresu, ktorý spôsobuje ochorenie. Shatavari má vysoký obsah saponínov. Saponíny sú zlúčeniny s antioxidačnými schopnosťami.


2. Má protizápalové vlastnosti a pomáha na nerovnováhu hormónov v menopauze, chudnutie, spaľovanie, búšenie, návaly tepla. Racemofurán, ktorý sa nachádza v šatavari, má tiež významné protizápalové schopnosti. Pôsobí podobne v tele, ako predpisové protizápalové lieky, známe ako inhibítory COX-2. Predpokladá sa, že tieto typy liekov znižujú zápal bez závažných vedľajších účinkov na zažívanie.


3. Môže pomôcť posilniť váš imunitný systém - Skúste produkty Clitorin a OPC Traubenkern - produkty pre zdravie ženy. Liek Shatavari sa používa v Ayurvede, ako posilňovač imunity. Podľa štúdie z roku 2004 zvieratá ošetrené extraktom z koreňa shatavari mali v porovnaní s neliečenými zvieratami zvýšené protilátky proti kmeňu čierneho kašľa. Ošetrené zvieratá sa zotavili rýchlejšie a celkovo sa im zlepšilo zdravie. To naznačuje zlepšenú imunitnú odpoveď.


4. Môže pomôcť zmierniť kašeľ. Podľa štúdie z roku 2000 o myšiach, šalviová koreňová šťava je prírodný liek proti kašľu v západnom Bengálsku v Indii. Zistili, že extrakt z koreňa Shatavari zastavil kašeľ, rovnako ako lieky proti kašľu na predpis lieči Kodeín Fosfát.


5. Môže pomôcť pri liečbe hnačky. Shatavari sa používa ako ľudový liek na hnačku. Hnačka môže spôsobiť vážne problémy, ako je dehydratácia a nerovnováha elektrolytov. Podľa štúdie z roku 2005 pomohla shatavari zastaviť hnačku vyvolanú ricínovým olejom u potkanov.


6. Môže pôsobiť ako diuretikum. Diuretiká pomáhajú vášmu telu zbaviť nadbytočnej tekutiny. Často sú predpísané pre ľudí, ktorí majú kongestívne srdcové zlyhanie, na odstránenie nadbytočnej tekutiny z celého srdca. Diuretiká na predpis môžu spôsobiť závažné vedľajšie účinky. Podľa štúdie z roku 2010 o potkanoch sa Shatavari používa ako diuretikum v Ayurvede. Štúdia zistila, že 3 200 miligramov Shatavari malo diuretickú aktivitu bez akútnych vedľajších účinkov.

Strašiak menom hormonálna nerovnováha. Prečo vlastne vzniká?Hormonálna nerovnováha

Hormonálna rovnováha je dôležitá pre každú ženu. Ženské hormóny sú chemickými poslami vášho tela. Tvoria sa v endokrinných žľazách, tieto silné chemikálie prechádzajú okolo vášho krvného obehu a hovoria tkanivám a orgánom, čo robiť. Pomáhajú kontrolovať mnohé z hlavných procesov vášho tela, vrátane metabolizmu a reprodukcie.

Keď máte hormonálnu nerovnováhu, máte príliš veľa, alebo príliš málo určitého hormónu. Dokonca aj malé zmeny môžu mať vážne účinky v celom tele. Zatiaľ čo niektoré hladiny hormónov kolíšu počas celého vášho života a môžu byť len výsledkom prirodzeného starnutia.


Symptómy hormonálnej nerovnováhy - vaše hormóny hrajú neoddeliteľnú úlohu vo vašom celkovom zdraví. Z tohto dôvodu existuje široká škála príznakov, ktoré môžu signalizovať hormonálnu nerovnováhu. Vaše príznaky budú závisieť od toho, ktoré hormóny alebo žľazy nefungujú správne.

Tip: Ako na hormonálnu rovnováhu, omladenie a krásu? Vyzkúšajte prírodné tabletky DHEA Wild Yam pre ženy.


Bežné hormonálne stavy, ktoré postihujú mužov aj ženy, môžu spôsobiť niektorý z nasledujúcich príznakov: nabratie váhy, únava, zvýšená citlivosť na chlad alebo teplo, zápcha, alebo časté črevné pohyby, suchá koža, nafúknutá tvár,

nevysvetliteľná strata hmotnosti (niekedy náhla), zvýšená, alebo znížená srdcová frekvencia, svalová slabosť, časté močenie, zvýšený smäd, svalové bolesti, citlivosť a stuhnutosť, bolesť, stuhnutosť alebo opuch v kĺboch, zriedené vlasy alebo jemné krehké vlasy, zvýšený hlad, depresie, znížená sexuálna aktivita, nervozita, úzkosť alebo podráždenosť, rozmazané videnie, potenie, neplodnosť.


U žien je tiež najčastejšou hormonálnou nerovnováhou syndróm polycystických vaječníkov (PCOS). Váš normálny hormonálny cyklus sa tiež mení prirodzene počas: puberty, tehotenstva, dojčenia a menopauzy.


Príčiny hormonálnej nerovnováhy - existuje mnoho možných príčin hormonálnej nerovnováhy. Príčiny sa líšia v závislosti od toho, ktoré hormóny alebo žľazy sú ovplyvnené. Bežné príčiny hormonálnej nerovnováhy zahŕňajú: cukrovka, hypotyreóza alebo slabá štítna žľaza, hypertyroidizmus alebo hyperaktívna štítna žľaza, hypogonadizmus, Cushingov syndróm, thyroiditis, hyperfunkčné uzliny štítnej žľazy, hormonálna liečba, nádory (benígne alebo rakovinové), poruchy príjmu potravy, lieky, stres, renálna nedostatočnosť, nádory hypofýzy, zranenia alebo traumy, liečby rakoviny.

 

Čo dokáže výrazne pomocť okrem byliny Šatavari? Ženy a hormonálna rovnováha

1. Jesť dosť proteínu pri každom jedle. Konzumácia dostatočného množstva bielkovín je mimoriadne dôležitá. Diétny proteín poskytuje esenciálne aminokyseliny, ktoré si vaše telo nedokáže vyrobiť samostatne a musí ich konzumovať každý deň s cieľom udržať zdravie svalov, kostí a pokožky. Okrem toho proteín ovplyvňuje uvoľňovanie hormónov, ktoré kontrolujú chuť do jedla a príjem potravy. Výskum ukázal, že konzumácia proteínov znižuje hladiny ghrelínu "hladového hormónu" a stimuluje produkciu hormónov, ktoré vám pomôžu cítiť sa plní. Na optimalizáciu zdravia hormónov odporúčajú odborníci konzumovať minimálne 20 až 30 gramov bielkovín.


2. Zistilo sa, že mnohé typy fyzickej aktivity podporujú chudnutie, zlepšujú metabolizmus, zvyšujú citlivosť na inzulín a znižujú hladinu inzulínu vrátane aeróbneho cvičenia, silového tréningu a vytrvalostného cvičenia. Byť fyzicky aktívny môže tiež pomôcť zvýšiť hladiny svalov, udržujúce hormóny, ktoré klesajú s vekom, ako je testosterón, IGF-1, DHEA a rastový hormón. Dokonca aj pravidelná chôdza môže zvýšiť tieto hladiny hormónov, čo môže zvýšiť silu a kvalitu života.


3. Vyhnite sa cukru a rafinovaným sacharidom. Cukor a rafinované sacharidy súvisia s množstvom zdravotných problémov. Samozrejme, vyhnúť sa alebo minimalizovať tieto potraviny môže byť nápomocné pri optimalizácii hormonálnych funkcií a vyhýbaní sa obezite, cukrovke a iným ochoreniam. Štúdie nepretržite ukazujú, že fruktóza môže zvýšiť hladinu inzulínu a podporiť inzulínovú rezistenciu, najmä u ľudí s nadváhou a obezitou s prediabetikou alebo cukrovkou.

Doporučujeme TOP produkty: Chcete hormonálnu rovnováhu a lepšiu náladu? Pomôžu vám prírodné antidepresíva Relax Plus a tabletky Clitorin pre ženy.


Clitorin - Prírodné tabletky na hormonálnu nerovnováhu, zvýšenie libida, vzrušenia a plodnosti, pomáhajú vám tiež stratiť váhu, znížiť túžbu po jedle, stimulovať obeh, imunitný systém, znížiť únavu, vyčistia pečeň a bojujú proti depresii.


DHEA Wild Yam – ide o prírodné tablety na chudnutie, je to BIO prípravok a zabezpečí zvýšenie energie a potlačenie chuti do jedla. Prípravok je vhodný na kombináciu s tabletami Bikini. Produkt zabezpečí rýchle chudnutie, detoxifikáciu organizmu a trvalý efekt pri eliminácii celulitídy, vaša línia bude štíhla za 1 mesiac.


Bikini je perfektná príprava na ideálnu postavu, vaše bruško bude ploché, ako majú modelky, okrem toho pomáha v oblasti na potlačenie chuti do jedla, optimalizuje metabolizmus, znižuje poškodenie voľnými radikálmi, zabezpečí ochranu proti okysličovaniu.


Najlepšie prírodné prípravky na nerovnováhu hormónov, búšenie srdca a návaly horúčavy:

  1. Clitorin – Najlepšie tabletky na nerovnováhu hormónov – Vďaka unikátnemu zloženiu pomáhajú aj pri menopauze.
  2. DHEA Wild Yam – Prírodné tablety na chudnutie – Pomáhajú ustáliť hladinu hormónov v tele.
  3. Bikini – Kvalitný prípravok pre ideálnu postavu – Optimalizuje metabolizmus a hormóny.

 Tabletky na menopauzu pre ženy


Späť na zoznam článkov
Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk