Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Antikoncepcia, Endometrióza, Menštruácia

Pridané: 20.09.2018

Hormonálna antikoncepcia, endometrióza a menštruácia - Druhy antikoncepcie pre ženy nie len po 40 - kondómy a náplaste

Antikoncepcia

Od nepamäti ženy plodili deti a už odpradávna rovnako dlho sa snažili zistiť ako ich prírastok aj regulovať a priamo ovplyvňovať. Historické pramene z dávnych čias dokazujú, že antikoncepcia sa používa už tisícky rokov na to aby sa neobjavili príznaky tehotenstva a žena nebol tehotná, avšak nie každá metóda bola vždy efektívna.

Pre ženy: Pre intímne zdravie sú doporučené tabletky Clitorin na vzrušenie a plodnosť, lubrikačný gél Vigorelle na zvlhčenie pošvy a orgazmus a Woman Power na sexuálne problémy u žien.


Takže dnes najčastejšia ochrana je kondóm, alebo prezervatív. Pred päťdesiatimi rokmi by sme ani len nemohli očakávať, že bežné obchody budú mať prezervatívy.


A ženy mali komplikovaný pôrod a celý proces kým sa dostali k ochrane. Takže by sme pravdepodobne museli vyslať svojho partnera do lekárne. V 20. storočí kondómy by sme nekúpili vôbec, pretože neexistovali. Idea ochrany v spoločnosti okupovala ľudskú myseľ už od nepamäti. Potešenie, ktoré sa s týmto procesom spája a ešte väčším pokušením nám ukazujú knihy o histórii, kde sa dá nájsť hneď niekoľko antikoncepčných prostriedkov.


Práve predpis antikoncepcie je jedným z dôvodov návšteva gynekológa u mladých dievčat a žien. Ako sa môžeme vyznať v širokom spektre antikoncepčných metód? Keďže v dnešnej dobe široký výber antikoncepcie od hormonálnej, nehormonálnej, bariérovej, prirodzenej či operačnej. Najjednoduchší spôsob je najčastejšie siahnuť po hormonálnej antikoncepcii, ktorá má svoje pravidlá. Nie je vhodná pre každú ženu, endometrióza a menštruácia môžu byť antikoncepciou ovplyvnené negatívne.


Hormonálna antikoncepcia, tak ako sme povedali sa vyvíja o 20. storočia. Obľúbenosť tejto antikoncepcie kolíše, a to priamočiarou v závislosti od nežiaducich účinkov, ktoré ženy pociťujú pri jej užívaní.


Hormonálna antikoncepcia sa delí na kombinovanú hormonálnu a gestagénu antikoncepciu. Môže byť perorálna alebo neperorálna, čo znamená, že prvá sa užíva ako tabletky, teda ústami. Druhá sa užíva inak, napríklad ako náplasť, vaginálny krúžok, či injekcie.


Spoľahlivosť akejkoľvek antikoncepcie sa určuje tehotenským číslom alebo presnejšie pomocou Pearlovho indexu. To sa týka aj alternatívnych typov ako náplaste na antikoncepciu ženy. Je to index, ktorý nám priamo hovorí koľko žien z celkového súboru 100, ktoré využili túto metódu antikoncepcie, respektíve antikoncepciu počas jedného roka otehotnelo.

Endometrióza rektovaginálneho septa - príznaky, vaječníky, hrubé črevo - Diagnostika, liečba, tehotenstvo Endometrióza

Endometrióza sú ostrovčeky materničnej sliznice, ktorá sa nachádza mimo maternice. Rozlišujeme endometriózu vnútornú a externú, teda vonkajšiu.

Pre ženy: Vyzkúšajte Clitorin - tabletky na zvýšenie libida a plodnosť, Vigorelle - lubrikačný gél na vzrušenie pre ženy.


Endometrióza spôsobuje zväčšenie maternice a môže tiež vyvolávať zvyšujúce sa bolesti pri menštruácii. Dôležitý je RH faktor u žien.

 


Endometrióza vonkajšia je endometrióza, ktorá sa vyskytuje navonok. Najčastejšie ostrovčeky nájdeme na vaječníkoch alebo na krčku. Môžu sa tiež vyskytovať v pošve. Ostrovčeky endometria vo vajcovodoch môžu spôsobiť ich uzáver a vytvorenie prekážky.


Endometrióza sa vyskytuje len zriedka mimo pohlavných orgánov. Ak sa však vyskytne postihnuté môže byť hrubé črevo, tenké črevo a močový mechúr. Príležitostne sú popisované aj iné miesta, ako pláca, končatiny a pupok. O vzniku endometriózy existuje niekoľko teórií, z nich najdôležitejšia je teória zavlečenia, vzniku na mieste. Teória zavlečenia vychádza z predstavy, že ostrovčeky endometria sa dostávajú pomocou menštruácie cez vajcovody do peritoneálnej dutiny a tam sa usídlia.


Endometrióza vznikne v období pohlavnej zrelosti a najčastejšie je diagnostikovaná v 3. a 4 deceniu života. Jej vývoj a funkcie sú závislé na hormónoch. Estrogény stimulujú proliferáciu a progesterón pôsobí ako antagonista. Podobne ako endometrium, tiež endometrióza je v závislosti na stupni schopná syntetizácie. Endometriózu je možné klasifikovať podľa lokalizácie a rozšírenia. Rozlišujeme štyri štádiá, ktoré sú odstupňované ako minimálne, mierne, stredné a ťažké. Pre presnú klasifikáciu je potrebná laparoskopia, kedy je možné hodnotiť počet ložísk, ich veľkosť a lokalizáciu.


Incidencia endometriózy v populácii je od jedného až do dvoch percent. Klinická symptomatológia siaha od prípadov bez akýchkoľvek symptómov a ž k ťažkým stavom s bolesťami v podbrušku. V popredí je vynechanie menštruácie, bolesti, ale často aj sterilita, ktorá je najdôležitejším klinickým symptómom. Pri výskyte na vaječníkoch môže dôjsť k cystickému zväčšeniu. Obsah týchto ciest je viskózna tekutina čokoládovej farby. Liečba môže byť konzervatívna alebo operatívna. Keďže ide o benígne ochorenie závislé na hormónoch, je možné najprv skúsiť podávať gestagény v stúpajúcich dávkach. Okrem toho sa osvedčilo podávanie danazolu. Denná dávka je 400 a 600 miligramov behom troch a maximálne šiestich mesiacov. Je potrebné dbať na príležitostne sa vyskytujúce vedľajšie účinky, prejavujúce sa napríklad hrubším hlasom.


Konečnou, respektíve poslednou liečebnou metódou sú operačné chirurgické metódy, ktoré sa prevádzajú endoskopicky. Ložiská endometriózy je možné odstrániť elektrokoaguláciou, termokoaguláciou alebo laserom. Pri väčšej ovariálne cysty alebo rozsiahlejší postihnutí mechúra či rekta je nutný aj zodpovedajúci chirurgický zákrok.

 

Menštruácia o týždeň skôr počas tehotenstva, po pôrode

Menštruácia

 

Menštruácia sa týka každej ženy. Počas tehotenstva a po pôrode môžu nastať však zmeny menštruácie. Pohlavná zrelosť ženy zahŕňa 35 a 40 rokov, jej trvanie však podlieha značnému individuálnemu kolísaniu. V jej priebehu nespotrebovaná väčšia časť zárodočné ho parenchýmu. Práve dozreté sekundárne a terciárne folikuly slúžia k bazálnej tvorbe estrogénu, ktorá je trvalá a nezávislá na cyklické kolísaní. Ďalšej tvorbe vaječných buniek nedochádza.

Najlepšie tabletky s prírodným zložením pre ženy: Vyzkúšajte Clitorin na libido, vzrušenie a plodnosť. Pre mužov doporučujeme Vimax Pills - prírodné tabletky na erekciu a Ultra Potencia - tabletky na zvýšenie potencie.

Menštruačný kalendár pozná každá žena. 
Cyklické zmeny v období pohlavnej zrelosti slúžia každomesačnej príprave vajíčka schopného oplodnenia, synchrónne jej príprave endometrie k implantácii tohto vajíčka, v prípade oplodnenia. Pravidelný cyklus trvá v ideálnom prípade 28 dní, avšak výkyvy sú o tri dni plus-mínus, ktoré považujeme za normálne. Pri fyziologickom 28 dňovom cykle dochádza k ovulácii na 13. deň, pri 35 dennom cyklu na 20 deň. Životnosť žltého telieska obnáša 14 dní, pokiaľ nedôjde ku koncepcii, v ktorej nasledujúca menštruácia zaniká.


Endokrinológia menštruačného cyklu sa zameriava na ústredné stimulujúce faktory menštruačného cyklu. Neuropeptid, ktorý je v období dozrievania folikulu rytmicky vylučovaný vždy po asi 90 minútach hypotalamo a je posúvaný do systému hypofyzárnej vrátnicovej žily, a to tak, aby s tým muroval syntézu a uvoľňovanie gonadotropínu. V priebehu luteálnej fázy cyklu sa sekrécia hormónov spomaľuje. Rytmus sekrécie sa odráža v okolí saniach koncentrácie FSH.


Regulačné pôsobenie sexuálnych steroidov je zvlášť zreteľné vo vegetačnom nervovom systéme. Estrogény pôsobia parasympatikotonicky, progesterón opačne. V priebehu fyziologického ovulačného cyklu vykazuje krivka bazálnej teploty typicky dvojfázový priebeh. V priebehu folikularnej fázy pretrvávajú nízke teploty okolo 36,5 stupňa. Pod vplyvom progesterónu teplota stúpa o 4 a 6 desatín stupňa. K zlepšeniu intímneho života odborníci doporučujú Clitorin.

 

Najlepšie prírodné lieky na impotenciu, zlepšenie erekcie a zväčšenie penisu

1. Vimax Pills - Skvelý suplement proti impotencii, pri problémoch s erekciou a na celkové zlepšenie mužskej sexuálnej sily.


2. Ultra Potencia - rapídny nárast libida, lepšia erekcia a silnejšie orgazmy.


3. Semenax - Viac semena pre vás znamená lepšie a dlhšie trvajúce orgazmy, TOP produkt!

 

Vimax Pills

 

Najlepšie produkty na plodnosť, libido, vzrušenie ženy

1. Clitorin - Prírodná Viagra pre ženy na zvýšenie plodnosti a libida.


2. Vigorelle - Najlepší lubrikačný gél pre podporu tehotenstva, väčšie libido a lepšie vzrušenie pre ženy.


3. Breast Actives - Luxusný krém a tablety pre zväčšenie poprsia.

 

Najlepší produkt na plodnosť, libido a vzrušenie

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Antikoncepcia, Endometrióza, Menštruácia

vložiť nový komentár
20.09.2018 pridal atomer-user
Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk