Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Menštruácia: Menštruačný kalendár

Pridané: 20.09.2018

Menštruačný kalendár online na stiahnutie do PC, aplikácia a vytlačenie pre ženy Menštruačný kalendár a menštruačný cyklus

Menštruácia, čím skôr menštruačný cyklus je fyziologické obdobie žien, ktoré ukazuje menštruačný kalendár na stiahnutie do PC, vytlačenie alebo aplikácia menštruačného kalendára pre ženy. V tomto období nastávajú v tele zmeny, ktoré sú regulované reprodukčnými orgánmi a hormonálnym systémom.

Tip pre vás: Máte sexuálne problémy? Vyzkúšajte Clitorin - tabletky na vzrušenie, libido a plodnosť.

Práve tieto zmeny sú nevyhnutné pre budúcu reprodukciu. V menštruačnom kalendári sú aj menštruačné cykly. Tieto menštruačné cykly sú pozorované u žien od obdobia puberty až po obdobie menopauzy.


V priebehu menštruačného cyklu telo vyvinie jedno vajíčko, v mimoriadnych prípadoch dve. Pričom toto vajíčko je uvoľňované v období ovulácie. Výstelka maternice, ktorú nazývame endometrium rastie synchrónne.


Po ovulácii nastávajú aj v nej zmeny, to že sa pripravuje na uhniezdenie a na prípadné tehotenstvo. Ak nedôjde k oplodneniu a tehotenstvu, táto výstelka je odplavovať z tela von a začína nový menštruačný cyklus. Menštruácia sa prejaví ako zmes krvi, endometrie, ale aj krvných produktov.


Tejto zmesi sa telo zbavuje prostredníctvom vagíny, kde je transportovaná táto zmes von. Táto zmes, mylne označovaná ako krv sa však líši od žilovej krvi. Preto v praxi sa označuje menštruácia ako perióda. Toto krvácanie poukazuje na to, že nedošlo k otehotneniu. Tento znak nie je jednoznačný.


Normálny menštruačný cyklus sa môže meniť, ale všeobecne trvá 28 dní, ako ukazuje menštruačný kalendár, pričom 1. deň cyklu je prvý deň v krvácania.


Samotná menštruácia a trvá niekoľko dní, najčastejšie 3 až 5 dní a pri nej sa telo vysporiadala s úbytkom krvi asi 50 ml. Práve preto ženy častejšie konzumujú potraviny s obsahom železa.


Mnoho žien prežíva v tomto období kŕče, a teda menštruácia je označovaná ako bolestivá menštruácia.


Pod vplyvom hormónov stimulujúce ho folikul sa následne vyvíja vo vaječníku niekoľko folikulov, ktoré produkujú estrogény, a tie sú základom vzniku endometrie. Ide o fyziologický proces, kde sa v určitej fáze vyvíja hlavne jeden folikul. Vývin ostatných folikulov sa zastaví na určitý čas. Potom nasleduje väčšinou ovulácia.

 

Záznam menštruačného kalendára - menštruačný kalendár si pozrite na Žena.sk, prípravky na sex pre ženy nájdete u nás - Každá krásna diva ich dennodenne užíva!

 Záznam menštruačného kalendára a výpočet plodných dní

Samotný menštruačný kalendár slúži prioritne monitoring celej periódy. Aj na výpočet plodných dní, menštruačné krvácanie, ale aj na výpočet neplodných dní. Príznaky tehotenstva sú niekedy nežiadúce. Rátanie plodných dní priamo závisí na dni ovulácie. Keďže ovulácia nastavená 14. deň pred začiatkom nasledujúcej menštruácie, je dozretý jeden folikul a je importovaný do vajcovodov.

Pre ženy: Ako na sexuálne problémy? Vyzkúšajte Vigorelle - prírodný lubrikačný gél na podporu plodnosti a produkt Clitorin - najlepšie tabletky na plodnosť, libido a orgazmus pre ženy.


Vajíčko je schopné oplodnenia 12 až 48 hodín od uvoľnenia, tak je potrebné vďaka životaschopnosti spermií počítať aj dní pred samotnou ovuláciou.

Tieto menštruačné kalendáre je možné dostať aj ako platenú formu, ale v dobe aplikácie aj ako aplikáciou. Je možné tieto kalendáre využívať aj online. V písomnej forme má formát A4. Práve do tejto písomnej formy môžeme zaznamenávať výtok, užívanie antibiotík, bolesť a jej intenzitu. Intenzita sa označuje ako silná, stredná, a slabá.


Menštruačný kalendár je však možné vidieť aj v rozšírených podobách, či aplikáciách. Je možné do nich zaznamenávať aj hmotnosť, výšku, pocity, či iné sprievodné príznaky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas celej periódy.


Keďže ide o praktickú pomôcku s veľmi dobrou dostupnosťou počas celého roka, je adekvátne sa k tomu postaviť aj zodpovedne. Jednak pre prípadnú návštevu gynekológa, ale aj pre prípadné tehotenstvo.


Samotný kalendárik pozostáva z dvanástich mesiacov, evokované ako riadky. A každý mesiac má početný dní, zoradených do stĺpcov. Ako žena začína menštruovať napríklad 12 deň, nájdeme len príslušný riadok príslušného mesiaca a za značíme typ menštruácie.

Niektoré využívajú označenie paličkami, niektoré iniciálkami abecedy. Novšie aplikácie nevnímajúc, najideálnejšie však je vždy mať zapísanú každú zmenu, ktorú odpozorujete, ale napríklad aj užívanie liekov, ochorenia, či výkyvy v podobe ciest, ale aj napríklad let. Všetky tie ukazovatele nám vedia poukázať na fyziológiu menštruácie, ale aj ovulácie, či iných procesov.

Menštruácia a mýty? Čo pomôže ženám na rýchle zvýšenie vzrušenia, plodnosti a väčšie prsia Mýty spojené s menštruáciou

Existuje mnoho mýtov ohľadne menštruácie, a najčastejších z nich, je to že sa počas menštruácie telo čistí. Menštruácia predstavuje koniec cyklu zmeny v tkanive maternice a je začiatkom pre periódu.

Pre ženy: Vyzkúšajte Clitorin na plodnosť a libido, Vigorelle - lubrikačný gél na zvlhčenie a Breastmax na zväčšenie pŕs pre ženy.


Maternica sa teda musí zbaviť nadbytočných vrstiev tkaniva a preto dochádza ku menštruácii. Taktiež je zaužívaný mýtus, že s bolestivou menštruáciou sa máme naučiť žiť.

Nie je to pravda. 
Pomocou gynekológov, a adekvátnej intervencie môžu prestať menštruačné kŕče obťažovať váš život mesiac čo mesiac. Ďalším mýtom je aj intímny kontakt počas menštruácie.


Je absolútne bezpečné mať počas menštruácie intímny kontakt a nie je to ani nezdravé. V podstate ide o znášanlivosť krvi. Ďalší zaužívaný mýtus je to, že ženy nemôžu počas menštruačného cyklu cvičiť.

Naopak cvičenie napomáha pri odbúravaní kŕčov a je teda žiaduci javom. Taktiež zaujímavými tu s je to, že je nebezpečné počas menštruačného cyklu plávať v mori. Ide o mýtus, ktorí sa opiera o to, že pri menštruačnom cykle vás ucítia žraloky. Žraloky však napádajú častejšie mužov ako ženy. Ďalší mýtus sa obracia na dĺžku trvania cyklu. Ten však trvá od 21 do 35 dní, a skôr dôležitá je jeho pravidelnosť.


Ďalším z mýtov, ktoré sa vzťahujú na menštruačný cyklus a libido je svalnatosť a milujúci partneri. Možno to znie nereálne, až úplne nezmyselne, ale v spodnej časti cyklu ženy túžia po partnerovi, ktorý disponuje čo najlepším genetickým základom. Dávajú prednosť silným, dominantným mužom.


Niektoré však preferujú spoľahlivých partnerov, podľa doterajších mýtov. Tento efekt však neplatí. V prírode selekcia dáva zmysel, ale vedecké podklady poukazujú na to, že ženy preferujú zdravých a dominantných mužov, ale mimo ovulačného cyklu. Čiže tento jav nie je priamo viazaný na konkrétne fázy cyklu.


Ak by ženy chceli priamo podporiť sexuálnu aktivitu partnerov obojstranne odporúčame užívať tablety Clitorin, zlepšia sex aj spanie pre ženy aj mužov. Pre zlepšenie vzrušenia počas intímneho kontaktu je vhodný Vigorelle a Breast Actives. Pre mužov, respektíve pre zlepšenie potencie zo strany mužov je vhodné užívať Semenax, ktorý priamo podporuje plodnosť muža, a to pred, počas a aj po intímnom kontakte. Netýka sa kazuistika a ďaľšie veci vášho zdravia? Vyzkúšajte tieto TOP produkty pre ženy na zvýšenie plodnosti.

 

Najlepšie produkty na zvýšenie plodnosti a citlivosti erotogénnych zón a sexuálneho vzrušenia u žien

1. Clitorin - Najlepší prírodný doplnok výživy na zvýšenie pravdepodobnosti otehotnenia, lepšie vzrušenie a viac libida.


2. Vigorelle - Prírodný lubrikačný gél pre zvlhčenie vagíny, zvýšenie plodnosti, lepší orgazmus, väčšiu sexuálnu aktivitu a potešenie pre ženy.


3. Breast Actives - Kombinácia tabletiek a gélu pre rýchle zväčšenie poprsia.

 

Tabletky na zvýšenie plodnosti

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Menštruácia: Menštruačný kalendár

vložiť nový komentár
20.09.2018 pridal atomer-user
Copyright 2018 - 2023 © Stimulant.sk