Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Menopauza - Prechod – Test, diskusia, príznaky, bylinky, lieky, tabletky, gély, prípravky

Pridané: 11.11.2018

Ste v prechode? Ako jednoducho spoznať klimaktérium ženy a menopauzu – test, príznaky a diagnostika

Príznaky menopauzy

Menopauza, tiež známa ako prechod a klimaktérium, je biologický proces, ktorý vzniká práve vtedy keď žena prestane z vaječníkov uvoľňovať zrelé vajíčka a jej telo produkuje menej estrogénu a progesterónu. Menopauza zvyčajne začína medzi 40. až 60. rokom života, no môže prísť aj skôr. Klinicky sa však prejavuje príznakmi ako návaly tepla a strata libida potvrdzuje až po dvanástich mesiacoch od poslednej menštruácie.

Najlepšie tabletky pre ženy v menopauze: DHEA Wild Yam - elixír krásy a mladosti pre ženy, 5-HTP - hormón šťastia v tabletkách, Clitorin na zvýšenie libida, vzrušenia a plodnosti a Vigorelle - lubrikačný krém na orgazmus.


Príznaky menopauzy môžete cítiť už mesiace či dokonca roky pred jej nástupom. Toto obdobie je známe ako perimenopauza.


V mesiacoch, pred začatím menopauzy môžete zaznamenať symptómy ako nepravidelná menštruácia, slabé vaginálne vlhčenie, návaly tepla alebo naopak zimnica, nočné potenie, problémy so spánkom, zmeny nálad, zvýšenie hmotnosti a spomalenie metabolizmu, riedenie vlasov a suchá pokožka a strata plnosti prsníkov. Nezabúdajte však, že aj pri týchto symptómoch nemusí ísť nutne o menopauzu. Či o ňu naozaj ide môže určiť až odborné lekárske vyšetrenie. Preventívna zdravotná starostlivosť v tomto veku môže zahŕňať skríningové testy ako je kolonoskopia, mamografia a skríning triglyceridov. Váš lekár vám môže odporučiť aj ďalšie testy či vyšetrenia vrátane vyšetrenia štítnej žľazy alebo vyšetrenie prsníkov či panvy.


Menopauza môže byť taktiež výsledkom hysterektómie. Je to zákrok, pri ktorom vám chirurgicky z tela odstránia maternicu, no nie vaječníky. Aj keď už po nej nemusíte dostávať menštruáciu, vaše telo stále produkuje estrogén a vaječníky stále uvoľňujú vajíčka. No chirurgický zákrok, pri ktorom vám odstránia maternicu aj vaječníky ( celková hysterektómia a bilaterálna ooporektómia) spôsobuje okamžitý nástup menopauzy.


Aj chemoterapia a rádio terapia môže vyvolať menopauzu. Tieto protirakovinové terapie môžu vyvolávať návaly horúčavy počas alebo krátko po liečbe. Zastavenie menštruácie resp. plodnosti nemusí byť po liečbe trvalé.


Asi jedno percento žien prežíva menopauzu pred 40. rokom života. Menopauza môže vyplynúť z primárnej ovariálnej insuficiencie - keď vaše vaječníky nedokážu produkovať normálne hladiny reprodukčných hormónov - vyplývajúce z genetických faktorov alebo autoimunitných ochorení. Ale často nie je možné nájsť žiadnu príčinu. U týchto žien sa hormonálna liečba odporúča aspoň do prírodného veku menopauzy, aby sa chránil mozog, srdce a kosti.

Diskusia a lieky: Báť, alebo nebáť sa vyšetrenia? Testy na overenie symptómov menopauzy, pomôžu bylinky?

Prechod

Skôr ako navštívite svojho lekára, sledujte všetky príznaky, ktoré pociťujete. Snažte sa zapamätať si ako často sa vyskytujú a v akej sile. Nezabudnite na to, kedy ste mali poslednú menštruáciu a spíšte si zoznam liekov, ktoré momentálne užívate.

Tip: Vyzkúšajte Clitorin - tabletky na vzrušenie pre ženy.


Muži potrebujú zlepšenie erekcie s produktom Vimax Pills, rovnako ženy majú svoj obľúbený produkt na libido, vzrušenie a plodnosť s názvom Clitorin. Váš lekár sa vás bude pýtať na dátum poslednej menštruácie, na príznaky a všetky ťažkosti, ktoré pociťujete. Nebojte sa diskutovať o svojich problémoch. Či už ide o návaly tepla, špinenie, výtok, bolesť alebo sexuálne problémy. Menopauza je normálny prirodzený proces v tele ženy a práve váš lekár vám môže poskytnúť odbornú pomoc. Zvyčajne symptómy, ktoré viete popísať poskytujú dostatočnú odozvu na diagnostiku menopauzy.


Ako prvé lekár môže otestovať pH vašej vagíny. Počas reprodukčného obdobia je vaginálne pH na hodnote približne 4,5. Počas menopauzy sa však zvyšuje až na 6.


Ak trpíte častými menopauzálnymi príznakmi, lekár vás môže odporučiť aj na iné odborné vyšetrenia ako je vyšetrenie vaječníkov na vylúčenie ich zlyhania alebo kontrola stavu vašej štítnej žľazy. Tieto testy môžu zahŕňať krvný test na zistenie hladiny folikuly stimulujúceho hormónu a estrogénu, kontrola lipidového profilu a testy na funkciu pečene a obličiek.


Aj keď je to len zriedka potrebné, váš lekár si môže vyžiadať krvný test na kontrolu hladín folikul na kontrolu stimulujúcich hormónov a estrogén. Počas menopauzy sa hladiny FSH zvyšujú a hladina estrogénu sa znižuje. Počas prvej polovice menštruačného cyklu sa hladina FSH stimuluje hormón, ktorý napomáha k uvoľňovaniu a dozrievaniu vajíčok tzv. estradiol. Estradiol je forma estrogénu, ktorý okrem iného zodpovedá za rast maternice, vajíčkovodov a vagíny. Okrem potvrdenia alebo vyvrátenia menopauzy dokáže tento test odhaliť určité poruchy hypofýzy. Lekár môže následne nariadiť ďalšie testy na kontrolu hormónu stimulujúceho štítnu žľazu, pretože hypoteryóza môže spôsobovať príznaky podobné menopauze.

Lieky, prípravky, gély a tabletky ako pomoc pri príznakoch menopauzy

Prípravky, tabletky a gély na menopauzu ženy

príznakmi menopauzy, ako zápach z pošvy, návaly horúčavy a zníženie libida viete zatočiť aj prírodnou cestou. Existuje množstvo rastlín a bylín, ktoré vám môžu pomôcť.

Najlepšie tabletky na menopauzu: Vyzkúšajte DHEA Wild Yam na omladenie, prírodné antidepresíva Relax Plus proti depresii, Clitorin na príznaky menopauzy.

Jednou z nich je aj červená ďatelina. V piatich kontrolovaných štúdiách nebol zistený žiadny konzistentný alebo presvedčivý dôkaz o tom, že výťažok z listov červenej ďateliny znižuje návaly horúčavy. Rovnako ako v prípade čierneho košu však niektoré ženy tvrdia, že červená ďatelina im pomohla. Štúdie uvádzajú len málo vedľajších účinkov a žiadne vážne zdravotné problémy pri jej používaní. Štúdie na zvieratách však vyvolali obavy, že červená ďatelina môže mať škodlivé účinky na hormonálne citlivé tkanivá.


Taktiež menej známy Dongquai. Dongquai sa používa v tradičnej čínskej medicíne na liečbu gynekologickýchproblémov už viac ako 1200 rokov. Napriek tomu bola vykonaná len jedna randomizovaná klinická štúdia dongquai na stanovenie jej účinkov na návaly horúčavy a táto prírodná terapia nebola užitočná na ich zníženie. Niektorí odborníci na čínsku medicínu poukazujú na to, že skúmaná príprava nebola rovnaká, ako sa používajú v praxi. Dongquai by nikdy nemali užívať ženy s fibromami alebo tie, ktoré majú problémy s krvnou zrážanlivosťou, ako je hemofília. Alebo ženy, ktoré užívajú lieky, ktoré ovplyvňujú zrážanlivosť, ako je warfarín (Coumadin), pretože môžu vyústiť do vážnych komplikácií.

Výskum ukázal, že ženšen môže pomôcť pri niektorých menopauzálnych príznakoch, ako sú zmeny nálady a poruchy spánku a celkový pocit nepohody.


Aj olej z primrosy vie byť užitočným. Táto rastlinná látka je tiež používaná na liečbu návalov tepla.


Veľa syntetických produktov má síce okamžitý a istý účinok, no ten je často krát sprevádzaný mnohými vedľajšími účinkami. Veľa žien udáva ťažkosti so srdcom či dokonca oslabenú pamäť. Hrozí tiež nebezpečenstvo infarktu či v niektorých prípadoch aj rakovina prsníkov alebo sliznice maternice.


Na trhu je však aj množstvo výživových doplnkov z prírodnej zmesi, ktoré môžu potlačiť a pomôcť pri príznakoch menopauzy.


Z celého radu produktov vyberáme 3 najlepšie.

 

Clitorin

Dlhodobý a okamžitý efekt, zlepšenie sexuálnej výdrže, zvýšenie libida a lepší orgazmus. Toto je Clitorin. Jednoznačne jednotka na trhu z prírodnými prípravkami proti príznakom menopauzy.

 

Woman Power

Woman Power je rýchla a účinná pomoc proti zapáchajúcemu výtoku a častým zápalom a infekciám pošvy. Obsahuje prírodné zloženie, takže sa nie je potrebné obávať žiadnych nežiadúcich účinkov.

 

Vigorelle

Vigorelle podporuje silnejšie vzrušenie. Napomáha k lepšiemu a silnejšiemu orgazmu. Obsahuje vitamín A a C a kyselinu hyalurónovú. Je používaný ženami po celom svete.


Tabletky na libido, vzrušenie a orgazmus


Späť na zoznam článkov
Copyright 2018 - 2024 © Stimulant.sk