Kategórie      
Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je...

viac
Blog / Články

Recenzia: Piracetam na učenie - silnejší ako drogy?

Pridané: 16.11.2018

Recenzia: Lieky, nootropiká a prírodné doplnky výživy na učenie Piracetam

Piracetam je látka na zvýšenie koncentrácie, ktorej účinky sa označujú za nootropné. Je to neurotransmiter s inhibičným účinkom, cyklický derivát Kyseliny gama-aminomaslovej (GABA), ktorý veľmi ľahko preniká do centrálnej nervovej sústavy. Pozitívne ovplyvňuje zásobovanie kyslíkom a tiež metabolizmus glukózy. Piracetam zvyšuje prietok krvi mozgom a tiež pôsobí na zníženie viskozity krvi, čím uľahčuje jej prietok. Jeho veľkou výhodou je, že nemetabolizuje a prakticky v nezmenej forme sa vylučuje močom. Piracetam prostredníctvom zvýšenia metabolizmu glukózy zvyšuje energetický potenciál neurónov.

Pozor! Piracetam a iné lieky môžu mať nepríjemné vedľajšie účinky. Lekári doporučujú bezpečnejšie prírodné nootropiká ako Focus Pills, ktoré poskytujú silnejší efekt bez vedľajších účinkov. Navyše sa môžu užívať dlhodobo.


 

Piracetam, Modafinil a všeobecne nootropiká sa označujú ako „smart drugs“. Nie však v zmysle slova „droga“, ale skôr vo význame „liek“. Týmto termínom nazývame skupinu prípravkov s rôznym zložením a pôvodom, ale s rovnakým zámerom, ktorým je ovplyvňovať mozog. Smart drugs (chytré drogy) nie sú chytré preto, že pôsobia rýchlo, ale preto, že nie sú toxické, nie sú návykové a nehrozí ani predávkovanie.  Napriek tomu sa pri Piracetame objavili aj vedľajšie účinky. Medzi častými vedľajšími účinkami sa ocitli najmä nervozita, zvýšená pohyblivosť a samovoľné pohyby, ale aj nárast telesnej hmotnosti. Menej často sa vyskytli depresie, bolesti a slabosť. Piracetam je navyše viazaný na lekársky predpis. Preto je vhodnejšia jeho prírodná náhrada Focus Pills, ktorá je bez vedľajších účinkov.

Podľa skúseností ľudí, o ktorých sa dočítate na rôznych fórach, Piracetam má naozaj účinky ako uvádza príbalový leták, teda zlepšuje schopnosť učiť sa, ale vyberie si aj svoju daň v podobe nie veľmi nepríjemných vedľajších účinkov. Ak sa spýtate študentov na nootropiká, väčšina z nich Vám povie, že majú s nimi skúsenosti oni alebo ich spolužiaci.


Hoci je Piracetam na predpis, minimálne dva produkty pod iným názvom sú voľnopredajné a teda dostupné aj študentom, ktorý to v snahe rýchlo sa učiť a naučiť sa veľa, môžu zneužívať. Častokrát si však neuvedomujú aké následky to môže na nich zanechať. V internetových fórach sa dokonca dočítate aj o niekoľkých prípadoch depresívnych stavov, ktoré nastali po užívaní syntetického Piracetamu. Určite je preto vhodnejšie zamerať sa na prírodné výživové doplnky, ktoré nemajú také nepriaznivé účinky a môžu ich bez akéhokoľvek rizika užívať aj študenti.

Hoci je účinok Piracetamu dokázaný klinickými štúdiami, jeho plný účinok nastupuje až po 4-6 týždňoch pravidelného užívania, teda pre študentov nemá význam užívať tento liek a zbytočne trpieť neželané účinky.

Piracetam - silnejší ako drogy na pamäť a učenie? Je Piracetam silnejší ako drogy na pamäť a učenie?

Je teda Piracetam účinnejší ako bežne dostupné „drogy“ na pamäť a učenie? Vzhľadom na neskorší nástup účinku a mnohé vedľajšie účinky je vhodnejšie užívanie páve iných pamäťových preparátov na bylinnej báze.


Guarana

Je to rastlina, ktorá pochádza z Brazílie a je jednou z najvyhľadávanejších drog na učenie a je známa aj ako overený „dobíjač“ energie. Patrí medzi nootropiká s prírodným zložením. Guarana je dostupná v tabletkách, ale aj kapsulách a dokonca v tekutej forme sa pridáva do energetických nápojov. Producenti preparátov z Guarany zaručujú zlepšenie pamäte a sústredenia, prekonanie únavy a najmä zvýšený prísun energie. Študenti si Guaranu pochvaľujú najmä pre výbornú chuť v energetických nápojoch a tiež majú dobrú skúsenosť s guaranou v tabletkovej forme.


Gingko biloba

Gingko Biloba je bylinným extraktom, ktorý je dostupný vo viacerých formách. Veľmi obľúbený je vo forme čaju, ale aj tabletiek. Gingko Biloba prispieva k psychickej rovnováhe, podporuje sústredenosť a krátkodobú pamäť. Je však taktiež potrebné dlhodobejšie užívanie a účinnejšie býva v spojení s inými látkami na podporu učenia a pamäte.


Ženšen

Výťažok z koreňa Ženšenu sa používa pri problémoch s únavou, nesústredení sa a tiež pri poruchách pozornosti. Pochádza z Ázie a patrí k najznámejším liečivým rastlinám na svete. Jeho účinky sa využívajú aj pri problémoch s dlhodobým stresom. treba mať však na pamäti najmä fakt, že ženšen ovplyvňuje hladinu glukózy v krvi a preto je na mieste opatrnosť v dávkovaní, ktoré je potrebné dodržať vždy podľa odporučenia výrobcu. Doporučená denná dávka je 500-1000mg denne.


Kreatín

U nás je skôr známy ako prostriedok na budovanie svalovej hmoty v kulturistike, dá sa však využiť aj na podporu pamäte, najmä pri vhodnom dávkovaní. Kreatín sa zúčastňuje tvorby energie pre všetky bunky, nielen svalové, ale aj nervové a tak ovplyvňuje pamäť a koncentráciu v odporúčanej dennej dávke 5000mg. Nemal by sa užívať ani dlhodobo, pretože negatívne ovplyvňuje pečeň a obličky.


Omega-3 mastné kyseliny

Sú to užitočné látky pri zdravotných ťažkostiach. Ich nedostatok sa spája s Alzheimerovou chorobou, depresiou a zhoršenou pamäťou, ale aj demenciou. Preto sa ich užívanie odporúča najmä starším pacientom. Ako rýchla pomoc pred skúškou však nemá význam, pretože je potrebné jeho dlhodobé užívanie. Pre podporu pamäti je odporúčaná denná dávka 1200-2400g.


Lecitín

Lecitín patrí k látkam na zlepšenie pamäte a vo vyšších dávkach sa používa ako podporná liečba chronických ochorení, pretože jeho účinok nastáva postupne a pomaly. Využíva sa aj pri liečbe Alzheimerovej choroby. Nestačí teda jeho užívanie krátko pred želaným účinkom.

Hľadáte prírodné nootropikum? Vyzkúšajte tabletky na učenie Exam Bacopa. Pomáha na zlepšenie pamäte, sústredenosti a motivácie s extraktom Bacopa.


Tabletky, lieky a doplnky výživy na učenie - pomôže Focus Recenzia Piracetam, Think a Focus Pills - Lieky a doplnky výživy na sústredenie a učenie

Pri tom veľkom spektre dostupných liekov a prípravkov je ťažké si správne vybrať. Môžete si prečítať recenzie na nootropiká a vyzkúšať tabletky na mozog. Jednoznačne však vieme povedať, že najlepšou a najideálnejšou voľbou je prípravok Focus Pills, ktorý Vám pomôže využiť Váš duševný potenciál na maximum. Produkt Focus Pills obsahuje viac zložiek, ktorých kombinácia podporuje psychický výkon a činnosť centrálnej nervovej sústavy. Focus Pills je kombináciou osvedčených zložiek Gingko, CDP-Cholín, vitamín B5 a B12, Citicolin, Brahmi, Ženšenu a Acetyl-L-Karnitínu. Focus Pills pôsobí na nervový systém bez akýchkoľvek nepríjemných vedľajších účinkov.

Chcete najsilnejšie nootropikum? Vyzkúšajte najlepšie nootropiká Focus Pills a Exam Bacopa. Je ich možné kombinovať bez vedľajších účinkov.


Preparát Focus Pills je určený predovšetkým pre študentov, kancelárskych pracovníkov, manažérov, podnikateľov, ale aj športovcov. Už jedna kapsula Focus Pills dodáva mozgu potrebnú silu aby bol kognitívne účinný počas skúškového obdobia, každodenných rokovaní, či rôznych prezentácií a iných psychicky náročných činnostiach. Focus Pills Vás dostane na inú psychickú úroveň.


Na to, aby sme mohli myslieť a koncentrovať sa, potrebuje mozog najmä energiu, ktorá sa vyrába v mitochondriách, ktoré sa inak nazývajú energetickým centrom každej bunky. Tuky a sacharidy sa tu menia na Adenozíntrifosfát (ATP) a tak sa energia stáva použiteľná. Na to, aby sa tuky, sacharidy a mastné kyseliny dostali do mitochondrií potrebujú nosič, ktorým je práve Acetyl-L-Karnitín obsiahnutý v preparáte Focus Pills. Acetyl-L-karnitín takto ovplyvňuje tvorbu energie v bunkách.

Focus Pills

Je najlepšie prírodné a legálne nootropikum a patrí medzi TOP produkty na podporu pamäti. Je určený pre dlhodobejších užívateľov, najmä pre profesionálov v oblasti vzdelávania a psychicky náročných povolaniach doktorov a vrcholových manažérov, ale aj pre študentov, pretože už jedna kapsula denne „naštartuje“ mozog. Obsahuje vysoko kvalitný komplex rastlinných extraktov, ktoré v spojení s vitamínmi poskytnú zlepšenie pamäte a koncentrácie. Tento prírodný a veľmi účinný produkt si môžete zakúpiť v cene 83€.

Think

Je to produkt pre náročnejších užívateľov prírodných nootropík. Vďaka vysokému obsahu a vyváženému zloženiu účinných látok rýchlo pôsobí na zlepšenie pamäte a myslenia a zlepšuje aj schopnosť sústrediť sa. Tento prírodný produkt je vhodný obzvlášť pre kreatívnych ľudí. Môžete si ho kúpiť za cenu 49€.

Exam Bacopa

Exam Bacopa je najideálnejšou voľbou a cenovo dostupný produkt na podporu učenia a pamäti pre študentov. Zvyšuje metabolizmus buniek a tým dodáva viac energie na učenie. Je obzvlášť užitočný počas skúškového obdobia či inak na pamäť náročných obdobiach. Prípravok je obohatený o Zinok a Mangán. Kúpiť si ho môžete za skvelú cenu 39€.


Podpora pamäte a rýchleho myslenia 


Späť na zoznam článkov
Copyright 2018 - 2021 © Stimulant.sk