Novinky
Ako vybrať najlepší stimulant mozgu, energie a testosterónu?

Najlepšie mozgové, energetické a testosterónové nakopávače, boostery, tabletky, motivácia k učeniu a väčšie sústredenie   Na trhu produktov a stimulantov na zlepšenie pamäti, zvýšenie energie, väčšiu sústredenosť alebo stimulantov pre mužov je takýchto...

viac
Blog / Články

Lieky na spanie bez predpisu pomáhajúci so stresom a nespavosťou

Prečo nemôžeme zaspať alebo sa v noci často budíme a trpíme nespavosťou - dôvodom je stres, jedlo alebo zlý spánokStres a nespavosť

Dôvodov, prečo môžeme mať problémy so spánkom, je veľa. Od tých základných, kedy nemôžete spať napríklad len jeden večer, kedy cez deň vyvíjate vysokú fyzickú aktivitu, až ste tak uťahaní, že vám nejde zaspať. Alebo ste jedli na večer ťažké typy jedál, ktoré telo trávi dlhšiu dobu. Alebo sa tiež stáva, že ste boli cez deň viac psychicky vyťažení a večer pred spaním ležíte v posteli a premýšľate nad všetkým možným. To však vedie len ku krátkodobej nespavosti, ktorá po upravení týchto vecí zmizne. Môže sa však stať, že nespavosť u vás trvá dlhšiu dobu než len 2-3 dni. Pred tým, ako navštívite lekára, si skúste ujasniť, prečo vlastne nespavosťou môžete trpieť.


Do veľkej spojitosti s nespavosťou sa dáva práve depresia. Ak sa vo dne cítite ospalí a večer nemôžete zaspať, zároveň ste už dlhší čas nemali žiadnu dobrú náladu, dobré pocity a nič vás cez deň neteší a len sa tešíte, až budete doma, ľahnete si do postele a budete sa pozerať do stropu, môžete mať práve príznaky depresie. Večer si totiž ľahnete do postele a nemôžete zaspať. Ak pri sebe toto pozorujete krátkodobo, nemusíte hneď bežať k lekárovi pre prášky na spanie alebo depresiu. Môžete vyskúšať doplnky stravy a lieky na spanie bez predpisu na stres a nespavosť, ktoré náladu zlepšujú a podporujú lepší spánok.


Závažnejším typom nespavosti je takzvaná insomnia. Tá sa prejavuje ozajstnou nespavosťou, kedy má jedinec problémy alebo ťažkosti zaspať (keď nemôžete zaspať len pár dní za sebou raz za čas, tak insomniou pravdepodobne netrpíte) alebo sa počas noci budí, budí sa nad ránom a z prebudení už nemôžu zaspať. Niekedy sa tiež stáva, že telo si u jedincov trpiacich insomniou zamieňa nočné a denné cykly, teda že cez deň títo jedinci chcú spať a večer zasa nemôžu zaspať.


Pre pokojný a zdravý spánok nie je len dôležité byť v dobrej psychickej pohode, ale tiež zmeniť návyky pred spaním. Neprevádzkovať žiadne fyzicky náročné aktivity, nejakú dobu pred spaním nejesť a tiež je dôležité navodiť psychickú pohodu.

 

Lieky bez predpisu - Tabletky a doplnky výživy na dobrý spánok Lieky na spanie bez predpisu

Hlavnou zložkou liekov, tabletiek a doplnkov výživy na dobrý spánok alebo navodenie spánku, by mal byť telu prirodzený hormón Melatonín. Ten telo samo od seba produkuje pri úbytku svetla, čím sa nám po západe slnka chce viac spať. Tento hormón telu neškodí, a preto tabletky alebo doplnky výživy, ktoré ho obsahujú, sú jedny z účinnejších. Melatonín môžete zakúpiť v kombináciách s rastlinnými výťažkami alebo priamo čistý Melatonín v tabletkách. Avšak okrem melatonínu v týchto tabletkách nájdete aj iné prísady, aby hormón zostal zachovaný, môžete tu teda nájsť rôzne chemické zlúčeniny pre vydržiavanie množstvo hormónu, poprípade v cmúľacích tabletách i umelé príchute či sladidlá.


Väčšina doplnkov stravy, ktoré môžete nájsť vo forme tabletiek, kapsúl alebo aj vo forme tinktúr, obsahuje tiež rastlinu s názvom Valeriána Lekárska. Z nej sa zvyčajne teda využíva koreň, ktorý navodzuje lepšiu náladu, pomáha pri ľahších depresiách, úzkostiach, pri bolestiach hlavy a tiež má mnoho ďalších využití a priaznivých účinkov. Kozlík lekársky práve napomáha s depresiami a stresom, ktoré sú častými pôvodcami nespavosti. V čistej forme ho nájdete len v tinktúrach, inak v účinnejších doplnkoch stravy obsahujú tabletky alebo kapsuly farbivá, konzervanty a ďalšie zlúčeniny, ktoré telo akurát zaťažujú.


Kozlík lekársky sa tiež často kombinuje s aminokyselinou L-theanin, ktorú do tela musíme dostávať, je telu prirodzená a vyskytuje sa iba v zelenom čaji. L-theanin navodzuje pocity relaxácie, pomáha so stresom a nervovým vypätím alebo psychickú vyčerpanosťou. Táto aminokyselina sa dá tiež zakúpiť samostatne, alebo aj v iných bylinných kombináciách.


Samozrejme opäť si vždy prečítajte zloženie, nech do seba s týmito výťažkami a aminokyselinami do seba zbytočne nedostávate chemikálie, na ktorých odbúranie musí telo využiť viac energie, ktorú môže tiež využiť pre produkciu hormónov pre kvalitný spánok.

 

Odporúčame lieky na spanie bez predpisu vhodné aj pre malé detiLieky na problémy so spánkom

Lieky, ktoré môžete začať užívať, sú s obsahom telu prirodzených hormónov, aminokyselín a výťažkov z rastlín, ktoré pomáhajú navodiť zdravý a pokojný spánok.


My vám odporúčame tabletky s prírodným zložením Bioschlaf, ktorý obsahuje výťažky z Eschscholzia californica, ktorá pomáha so zvládaním stresu, je účinná ako prevencia úzkosťou a zároveň úzkosti zmierňuje, a pomáha pri nespavosti a nespavosti spôsobenej stresom, psychickým vypätím alebo úzkosťami. Zároveň táto rastlina pôvodom z Kalifornie tiež pomáha liečiť svalové tiky a zášklby vyvolané nervovými vzruchy. Síce Eschscholzia californica obsahuje alkaloidy, o ktorých sa môžete dočítať, že sú obsiahnuté tiež v ópiové maku, sú tieto alkaloidy u nej o oveľa slabšie, a tým pádom na rastlinu a celkovo na prípravok nevzniká závislosť. Zároveň obsahuje 100% prírodné látky, takže sa nemusíte báť, že vaše telo bude ukladať akékoľvek toxické chemikálie.


Ďalší prípravok, ktorý by ste mohli vyskúšať, a je odporúčaný skôr mužom, je 5-HTP. Aj keď jeho názov môže napovedať, že sa jedná o prípravok plný chemikálií, nie je tomu tak. Tento voľne predajný liek obsahuje 5-hydroxytryptofan, látku, ktorá je medziproduktom na vyrobenie aminokyseliny L-tryptofán, ktorá je obsiahnutá v rôznych druhoch jedál. 5-HTP ju však obsahuje vo väčšom množstve, takže denne nemusíte jesť veľké množstvo rôznych potravín s obsahom tejto aminokyseliny. L-tryptofán je v tele potrebný pre výrobu Melatonínu, spánkového hormónu, a serotonínu, hormónu pre dobrú náladu. Takže táto aminokyselina pomáha ako sa spánkom, tak aj navodením dobrej nálady, prípadne s prevenciou alebo zmierňovaním depresiou, alebo pri nervovom vypätí. Posledný produkt, ktorý vám odporúčame, nesie názov Calm. Ten obsahuje predovšetkým horčík, ktorý zlepšuje náladu a pomáha v tele s prirodzenými procesmi. Zároveň v ňom môžete nájsť vitamíny B a C a jód.

 

Bioschlaf - odporúčame, pomáha so zvládaním stresu a pomáha pri nespavosti, nie je návykový. 5-HTP - obsahuje medziprodukt na vyrobenie aminokyseliny L-tryptofánu, ktorá je potrebná pre výrobu spánkového hormónu melatonínu a hormónu pre dobrú náladu serotonínu.

 

Calm - produkt za dobrú cenu, obsahuje horčík, vitamíny B, C a jód napomáhajúci s prirodzenými procesmi v tele.

 

Lieky na spánok, nespavosť

 

Copyright 2018 - 2019 © Stimulant.sk